[Blogger] :(

Shefi

Ushtar i lartë
Anëtarë stafi
Google vendosi të bëjë ca ndryshime tek blogger, dhe kur themi ndryshime (që sipas tyre janë përmirësime) zakonisht
janë negative. Që pas blerjes së Blogger-it nga Google nuk është parë ndonjë përmirësim i dukshëm apo update që ja vlen.
Konkretisht dy gjërat që besoj që nuk duhet të ndyshonin, janë (Polls Widget) shtesa për sondazhet, dhe (Third Party Gadgets)
gaxhet nga partnerë të tretë.

më tepër
productforums.google.com/forum/?authuser=0#!topic/blogger/Wuem4GoXYXo
 
Po pse google ka vendosur që t'i heq këto opsione?
Ec e gjeje pse. Sipas tyre për përmirësim dhe për të lejuar gjërat e reja të vijnë, por kjo është fare pa logjikë pasi nuk të pengojnë këto
për të shtuar gjëra të reja. Unë mendoj kjo është që duan ta izolojnë blogerin dhe të mos shtosh më gadget nga të tjerë përveç google.
Ndërsa ajo e sondazheve, është me të vërtetë çudi, dhe ndoshta po ta analizojmë mund të gjejmë ndonjë konspiracion, prandaj po e lëmë.

Megjithatë si pozitive mund të themi se është shtuar HTTPS for Custom Domains, dhe Spanner. Edhe pse për shumicën prej nesh këto risi
nuk është se na nevojiten ugjentisht dhe domosdoshmërisht janë super. Se çfarë është spanner hidhi një sy kësaj
 

Kjo temë po shikohet nga (Gjithësej: 1, Anëtarë: 0, Vizitorë: 1)

Back
Top