• Kjo faqe përdor cookies. Duke vazhduar të përdorim këtë faqe, ju jeni duke rënë dakord me përdorimin tonë të cookies. LEXO ME SHUME

Mësimi i gjuhës angleze

Status
Nuk është e hapur për përgjigje të mëtejshme.

Exp

Administrator
#1
Mësimi i gjuhës angleze është po aq i rëndësishëm sa dhe i shqipes.
Shqipopedia ka portalin e saj të dedikuar gjuhës angleze i cili ka një nga fjalorët më të mirë online,
por më shumë karakteristika të fjalorit i keni këtu, pasi këtu dua të bëj një udhëzues për ata që duan ta përdorin.

Fjalor Anglisht Shqip
mënyra më e shpejtë për të gjetur një fjalë te adresa e shfletuesit
anglisht.shqipopedia.org/këtu shtoni fjalën anglisht dhe shtypni enter

Emisionin Follow ME mund ta gjeni (te cilin do ta ngrejme ne facebook)
Ky emision televiziv ka qene nje program shume i suksesshem ne vitet 90 per mesimin e e gjuhes angleze ne mbare boten.
Gjithashtu aty janë shtuar disa filma anglisht, si dhe këngë të përthyera etj.

Ndërsa te Fjalori anglisht në facebook
Aty keni edhe disa seri me video
Anglishtja pa mësues (6 video)
Anglishtja për fëmijë (20 video)
Emisioni EXTRA (30 video)
https://www.facebook.com/pg/fjalori.anglisht.shqip/videos/
 
Last edited by a moderator:

Poshnjari

Administrator
Staff member
#2
Dhe është për tu theksuar që fjalori i anglishtes është një nga projektet më të mëdha të Shqipopedia dhe është një fjalorët më të mëdhenjë anglisht shqip në internet
 

Exp

Administrator
#3
nuk eshte puna se eshte vetem i madh por ka rreth 50% te shqiptimeve, vazhdimisht permiresohet, do i shtohen me mijera imazhe, do i shtohen edhe shqiptimet qe mungojne, po pasurohet me metodika dhe materjale sa te duash. tani vetem justifikime ka. se te gjitha kushtet jane plotesuar :like:
epo tani nuk do ju sigurojme edhe internetin
:lol:
(megjithate ka dhe nga ata qe dhe me facebook zero perpiqen ndersa te tjeret harxhojne kohen duke lozur:bubble:)
 
Status
Nuk është e hapur për përgjigje të mëtejshme.