• Kjo faqe përdor cookies. Duke vazhduar të përdorim këtë faqe, ju jeni duke rënë dakord me përdorimin tonë të cookies. LEXO ME SHUME

Filmi i fundit që keni parë...

Uriel

Freelance Developer Uriel
#45
Remember remember the 5th of November

41QST6DYNDL._SX383_BO1,204,203,200_.jpg

Sa me pelqen ky film sonte eshte nata ideale per ta ripare edhe nje here!
 

Poshnjari

Administrator
Staff member
#50
The Equalizer 2 (2018) Me titra shqip
Ose barazuesi si mund ta përkthejmë shqip. Është një film aksion. Më pëlqeu realizimi dhe përmbajtja e filmit. Më bëri që të shikoj edhe The Equalizer 1 tani :angel:
 

Shefi

Administrator
#53
Epo tani kjo lloj tematikë është e lodhur dhe e stërlodhur në fakt pra me pak fjalë kjo është përmbajtja:
Një burrë ordiner që s'ta mbush syrin, bën një punë ordinere dhe të mërzitshme
diçka ndodh, dhe kjo shërben si shkëndije që ai të riaktivizohet dhe të na befasojë të gjithëve me aftësitë e tija
për të shpëtuar dikë (zakonisht një femër apo fëmijë) nga rreziqet që i kanosen.
dhe gradualisht na tregohet se kush ka qenë ky person në të shkuarën
zakonisht ndonjë agjent, ushtarak apo marins i liruar.
 

Shefi

Administrator
#56
Duhet të jetë interesant realizimi. Ka qënë një serial (Entourage) që personazhi kryesor ishte një aktor dhe një nga filmat që xhiroi ishte Aquaman.
Atëherë thoja sedhe do ishte interesante sesi do realizohej ai film. Kurse tani nja 10-15 vite më vonë e bërë.
Kjo është e vetmja sekuencë nga ai filmi që gjasme u realizua tek ai seriali.
 

Exp

Administrator
#58
meqë ra llafi ripashë këtë school of rock:rock: është me të vërtetë argëtues:rofl::like: