Shefi

Ushtar i lartë
Anëtarë stafi
Shark Tank. Në fakt nuk është film është një reality show me persona që kanë biznese
apo ide të cilat paraqiten përpara disa investitorëve të suksesshëm me shpresë të kenë bashkëpunim.
 
Edhe une kete pjesen e dokumentareve me ka pelqyer gjithmone sidomos kur lidhet edhe me Informatiken behet edhe me interesant edhe pse shume jane te ekzagjeruar..
 
Edhe une kete pjesen e dokumentareve me ka pelqyer gjithmone sidomos kur lidhet edhe me Informatiken behet edhe me interesant edhe pse shume jane te ekzagjeruar..

Nëse të pëlqejnë të tillë filma, mund të shohësh filmin Takedown (2000) që flet për Kevin Mitnick, hacker-in më të madh dhe më të kërkuar nga FBI-ja, por edhe Catch me if you can (2002) që të dy këta filma të bazuar në ngjarje reale.
 
145152-146985.jpg

Nebraska me titra shqip. Një film i 2013. Shumë filmi bukur edhe pse është bardhë e zi.
 
Hm interesant duket. na thuaj ndonjë fjalë më shumë
Filmi Nebraska bënë fjalë për një të moshuar i cili në një revistë gjen një faqe që thotë se ka fituar një milionë dollarë. I moshuari merrë rrugën për të vajtur në këmbë në redaksinë e revistës edhe pse është gati 1800 kilometra largë. Problemi është se nuk e beson as gruaja edhe as dy djemtë. Por, pas shumë përpjekjesh një nga fëmijtë i premton se do ta çoi me makinë deri nee redaksi.
 
The time machine 1960
time_machine_05.jpg

Një film vërtet interesant me një këndvështrim ndryshe që tregon sesi mund të jenë njerëzit pas mijëra vitesh.
 
The edge (1997)
Film jo shumë i njohur, me aktorë të njohur që duhet parë
MV5BZTVjYTgyMWUtOTAwNC00ZDZjLTlkYTktNjllYzA5ZWE4ZTQxXkEyXkFqcGdeQXVyMjUyNDk2ODc@._V1_.jpg
 
Per se bene fjale filmi?
Një miliarder bën një udhëm me gruan e tij dhe ca të punësuar dhe hidroplani përplaset me një tufë patash dhe rrëzohen. Tani duhet të rikthehen tek pika fillestare, por duhet t'i mbijetojnë klimës dhe rreziqeve të tjera. Aty ai bën edhe një zbulim tjetër...
 

Ja dhe disa tema interesante

Çuçuritje 2023
11,280
1,318
Çuçuritje 2022
5,246
271
Çuçuritje 2021
16,533
688
Çuçuritje 2020
6,549
303
Çuçuritje 2019
5,801
148

Kjo temë po shikohet nga (Gjithësej: 1, Anëtarë: 0, Vizitorë: 1)

Back
Top