• Kjo faqe përdor cookies. Duke vazhduar të përdorim këtë faqe, ju jeni duke rënë dakord me përdorimin tonë të cookies. LEXO ME SHUME

Këpucët

Shefi

Administrator
#1
Po shikoja për ndonjë markë këpucësh që ja vlejnë si nga cilësia por edhe nga çmimi. Loake shoes.
Siç e dini shumë mirë edhe pse nuk flitet mjaftueshëm, këpucët janë shumë të rëndësishme te veshja e një burri.
 

Poshnjari

Administrator
Staff member
#2
Po shikoja për ndonjë markë këpucësh që ja vlejnë si nga cilësia por edhe nga çmimi. Loake shoes.
Siç e dini shumë mirë edhe pse nuk flitet mjaftueshëm, këpucët janë shumë të rëndësishme te veshja e një burri.
Për mendimin tim këpucët e mira duhet të jenë lëkurë cilësore. Nuk ka shumë rëndësi marka. Por nëse do markë do te sugjeroja Boxer
 

Shefi

Administrator
#3
Për mendimin tim këpucët e mira duhet të jenë lëkurë cilësore. Nuk ka shumë rëndësi marka. Por nëse do markë do te sugjeroja Boxer
Në shumicën e rasteve marka nuk është thjesht çështje statusi por edhe garanci për cilësinë dhe komfortin.
Psh. këpucët e markës church janë nga më të mirat. Ndërsa çmimi shpesh herë na tremb të gjithëve pasi 100,150 apo 200 dollarë për një palë këpucë duken me të vërtetë shumë. Por ki parasysh se një palë atlete që kushtojnë rreth 30 euro më shumë se dy vjet nuk shkojnë, këpucët e atij çmimi po ashtu. Ndërsa këpucët e kësaj kategorie janë të bëra me materiale origjinale dhe janë të punuara me dorë. Ato pa frikë shkojnë 10 vjet dhe nëse dini t'i mbani akoma dhe më shumë. Pra një palë këpucë me 150$ që minimalisht shkojnë 10 vjet i bie 150/10=15, pra 15$ në vit.
 

Shefi

Administrator
#5
Mbase kur të kemi më shumë kohë do flasim më shumë për veshjen dhe stilin.
compare1.png
 

Shefi

Administrator
#6
Wholecut Shoes: Janë këpucët që janë bërë vetëm nga një pjesë e vetme lëkure.
Është mbreti i këpucëve përsa i përket modelit dhe elegancës.
Këpucët në videon e mëposhtme janë Allen Edmonds një kompani amerikane krijuar rreth 100 vite më parë.
 

Poshnjari

Administrator
Staff member
#7
Wholecut Shoes: Janë këpucët që janë bërë vetëm nga një pjesë e vetme lëkure.
Është mbreti i këpucëve përsa i përket modelit dhe elegancës.
Këpucët në videon e mëposhtme janë Allen Edmonds një kompani amerikane krijuar rreth 100 vite më parë.
Do t'i ble një palë të tilla.
 

Exp

Administrator
#8
Do t'i ble një palë të tilla.
Shiko, këto vërtet janë numër një.
Por nuk duhet të jenë këto këpucët e para që duhen blerë, pasi këto janë shumë elegante dhe nuk mund të përdoren vend e pa vend. Pra këto duhet të jenë tek 5-çja por nëse do e fillosh të blesh këpucë, sygjeroj të fillosh me cap toe oxford.