Regjistri Elektronik i Specieve Shqiptare

Exp

Kalorës
Kjo është një faqe vërtet e mirë, krijuar 3 vjet më parë, me 5 administratorë dhe 17 moderatorë.
Një nga faqet nga më cilësoret, që merret me florën dhe faunën në Shqipëri dhe Kosovë, e cila aktualisht ka mbi 1 mijë anëtarë.
Ky projekt, edhe projekti i Shqipopedias i Florësdhe Faunësjanë dy projeket më serioze dhe më cilësore që kam parë në internetin shqiptar,
në fushën e Botanikës. (Nëse dini ndonjë tjetër mund të na informoni ta shtojmë.) Ndoshta në një të ardhme mund të kemi edhe bashkëpunim me ta pasi kanë bërë me të vërtetë goxha punë, dhe aktualisht kemi nderin të kemi një nga këta vullnetarë anëtar të forumit tonë @Aleksander Golemaj

https://www.facebook.com/groups/220793668293252

Ky është dhe përshkrimi i tyre për faqen për faqen e tyre.
Kjo faqe eshte per kenaqesine tone dhe e te gjithe te apasionuarve te natyres miqte dhe kontributoret e kesaj faqe dhe gjithashtu per te informuar te gjithe kuriozet e natyres shqiptare per speciet tona. dhe per te zhvilluar kete marredhenie interaktive me ndihmen e facebukut dhe teknologjise qe na mundesoi te shkarkojme memorjen tone virtuale ne lidhje me biodokumentalizmin dhe riinventarizimin e specieve ne forme ekspeditash, perjetimesh dhe argetimesh.
Kjo eshte nje ftese per te gjithe ata qe kane informacion te vlefshem shkencerisht dhe te biodukumentuar ne kohe dhe vendndodhje reale.
Cdo koment qe duket i panevojshem do te fshihet nga administratoret.
Pa e njohur natyren nuk mund ta mbrosh ate!
Le te jape gjithsecili te veten...
 
Desha të bëja një përditësim për t'ju informuar se Shqipopedia
në bashkëpunim me natyralistët tanë Aleksandër dhe Liridon ka përditësuar databazën e kafshëve
duke zëvenëdësuar një numër të madh fotografish nga interneti, me fotografi të bëra prej tyre në Shqipëri
janë shtuar gjithashtu dhe një numër të madh bimësh dhe kafshësh nga Shqipëria ende të pa identifikuara në shqip.

Falenderojmë pra bashkëpunëtorët tanë që na mundësuan fotografitë e tyre,
si edhe anëtarët @niki dhe @Poshnjari për ndihmën e madhe që dhanë gjatë këtij proçesi,
pasi pa ndihmën e tyre ky projekt i madh nuk do ishte realizuar.
 

Ja dhe disa tema interesante

Çuçuritje 2023
11,483
1,318
Çuçuritje 2022
5,316
271
Çuçuritje 2021
16,667
688
Çuçuritje 2020
6,608
303
Çuçuritje 2019
5,889
148

Kjo temë po shikohet nga (Gjithësej: 1, Anëtarë: 0, Vizitorë: 1)

Back
Top