• Kjo faqe përdor cookies. Duke vazhduar të përdorim këtë faqe, ju jeni duke rënë dakord me përdorimin tonë të cookies. LEXO ME SHUME

Rregullorja e shkarkimeve

Poshnjari

Administrator
Staff member
#1
Eshte gje bukur kur gjejme ate qe kerkojme, apo jo? Ndoshta jeni munduar shume, ndoshta edhe jo. Por si do qe te jete, ne ketu ne Shqipopedia jemi munduar per te grumbulluar dhe per tua ufruar juve falas. Tregoni pak respekt ju lutem per mundimin tone. Si mund ta beni kete? Ka shume menyra. Tregoni mirenjohjen tuaj duke komentuar. Edhe ne ketu falas i kemi komentet, nuk paguan asgje, as per regjistrim dhe as per komente.
Prandaj ne si staf i Shqipopedia menduam dhe vendosem qe per te shkarkuar materiale nga forumi yne ju duhet te pakten nje postim. Pasi te keni bere nje postim brenda pak minutash ju to te merrni statusin per te shkarkuar materiale.

Me shume respekt stafi i Shqipopedia.
 

Poshnjari

Administrator
Staff member
#3
Shumë anëtare dembela :angry::yawn:
Per kete te vjenë pak inat faktikisht. Për like dhe komente ne facebook kanë kohë, kurse për të ndihmuar pak për të ardhmen nuk kanë kohë.
Ky forum është falas. Por për menaxhimin e këtij duhet kohë dhe para. Ky është nisur pas synime fitimprurëse dhe kështu ka për të ngelur.
 

Exp

Administrator
#4
Per kete te vjenë pak inat faktikisht. Për like dhe komente ne facebook kanë kohë, kurse për të ndihmuar pak për të ardhmen nuk kanë kohë.
Ky forum është falas. Por për menaxhimin e këtij duhet kohë dhe para. Ky është nisur pas synime fitimprurëse dhe kështu ka për të ngelur.
Atë mos e thua ti se pa lekë nuk bëhet asgjë. Ne vërtet këto i bëjmë se duam dhe na pëlqen t'i bëjmë por pa ujë nuk punon mulliri. Vetëm kostot e mirëmbjatjes tani, jemi te limiti. Nëse për dy vite psh vemi atje ku duhet të ishim, faqja nuk mund të mbahet më këmbë. Se po të fillojmë nga orët e punës, pastaj hapim avaze të tjera pasi vetëm uebmasteri kush e di sesa i takon fatura se ajo e shefit ec e paguaje pastaj. Ndoshta duhet të gjejmë edhe reklamues në fusha të caktura, apo edhe sponsor, ngaqë adsense nuk pi ujë te gjuha shqipe. Një ide tjetër do ishte ndonjë krijimi i një Klubi VIP në forum, ku persona të caktuar kanë akses, si psh ata që kanë bërë një donacion apo personat vip të forumit.
 

Exp

Administrator
#5
Shumë anëtare dembela :angry::yawn:
Nuk janë anëtarë dembela:emo:, pasi nuk janë anëtarë:facepalm:, shumica bëjnë një pitstop:wait: sa të shkarkojnë atë që duan edhe ikin:bandit:.
Dhe dhe një pjesë e madhe ikën pa bërë shkarkimin se nuk duan të regjistrohen :no:
 

Poshnjari

Administrator
Staff member
#6
Atë mos e thua ti se pa lekë nuk bëhet asgjë. Ne vërtet këto i bëjmë se duam dhe na pëlqen t'i bëjmë por pa ujë nuk punon mulliri. Vetëm kostot e mirëmbjatjes tani, jemi te limiti. Nëse për dy vite psh vemi atje ku duhet të ishim, faqja nuk mund të mbahet më këmbë. Se po të fillojmë nga orët e punës, pastaj hapim avaze të tjera pasi vetëm uebmasteri kush e di sesa i takon fatura se ajo e shefit ec e paguaje pastaj. Ndoshta duhet të gjejmë edhe reklamues në fusha të caktura, apo edhe sponsor, ngaqë adsense nuk pi ujë te gjuha shqipe. Një ide tjetër do ishte ndonjë krijimi i një Klubi VIP në forum, ku persona të caktuar kanë akses, si psh ata që kanë bërë një donacion apo personat vip të forumit.
Jam shumë dakord. Por kjo ëshë një tjetër gjë. Këtu po flas për kostot që mund të kërkojmë nga antarët ose që të fusim nga ato reklama që shtypen pa shtypur mausin, dhe të mos flasim se çfarë faqesh hapen pastaj.
 

Exp

Administrator
#7
Jam shumë dakord. Por kjo ëshë një tjetër gjë. Këtu po flas për kostot që mund të kërkojmë nga antarët ose që të fusim nga ato reklama që shtypen pa shtypur mausin, dhe të mos flasim se çfarë faqesh hapen pastaj.
Këtë ka të mirë adsense, kontroll të mirë mbi reklamat. E mban mend që gjeta një kompani tjetër dhe futa reklama dhe filluan pop-up dhe reklama nga më të ndryshmet, nuk shkuan as dy ditë dhe i hoqëm se faqja filloi të raportohej për fishing, spam apo scam.
Megjithatë përveç të ardhurave që të janë të domosdoshme, asgjë e madhe nuk është bërë pa pasion.
 

Uriel

Freelance Developer Uriel
#8
Kur hyn ne panel ke opsionin notice tek communications dhe do ishte mire qe nje mesazh i tille (per vizitoret) te dilte ne fillim te faqes sepse temave nuk u japin edhe shume interes.
 

NuLL3D

New Member
#14
dmth u lejokan te gjitha, pa perjashtime?
te ligjshme , te pa ligjshme?