• Kjo faqe përdor cookies. Duke vazhduar të përdorim këtë faqe, ju jeni duke rënë dakord me përdorimin tonë të cookies. LEXO ME SHUME

Rusia 2018 - Kampionati Botëror i Futbollit

Shefi

Administrator
#23
Më duket se e pamë finalen që sot. Spanja shpartalloi Portugalinë, por Ronaldo barazoi.
Ndoshta Portugalia ashtu si në Evopian arrin në finale, si dihet mbase gjen përsëri Francën atje.

edhe kjo pa ndonjë interes
 

Shefi

Administrator
#25
Skuadra franceze nuk eshte skuader kombetare por klub sportiv. Ka mbledhur yjet anembane Afrikes nga Kamerun, Kongo, Marok, Algjeri, Guinea, Senegal, Angola, Mali akoma Filipinez ka. As 30% nuk jane franceze, njeri e ka bere me bukur.
Funny-Frafrica-french-team.jpg
Megjithate skuader e forte eshte bere, te shohim ne vazhim, para dy vitesh arriti ne finale.
 

Shefi

Administrator
#30
Te mos harrojme Islanden. Islanda ka 350.000 banore ndersa Argjentina ka 331,811 futbolliste te regjistuar.
 

Shefi

Administrator
#32
Nuk e kisha mendur te beja tifozllek per Gjermanine por ja ndodhi dhe kjo. Paraqitje jo dinjitoze
Gjermania nuk qenka ne forme, ndoshta duheshin zevendesuar lojtaret e vjeter.
Kisha parashikuar 4me0 per Gjermanine pale:confused::cwl:
 

Exp

Administrator
#33
merkel jo vetem qe nxiu gjermanine dhe komplet jeten gjermaneve por akoma dhe flamurin
germany-1990.jpg
uniforma 1990 ka lezet! :like:

germany-2018.jpg
Uniforma 2018 :angry:
 

Shefi

Administrator
#34
kush e priste qe brazili dhe argjentina te barazonin dhe meksika te fitonte...
bravo zvicra
 

Exp

Administrator
#38
ca karakteristika

10- Nejmar pësoi 10 faulle në ndeshjen ndaj Zvicrës. Lojtari i fundit që pësoi më shumë faulle ishte Alan Shirer ndaj Tunizisë në vitin 1998 (11).
10- Brazili ka pësuar 10 gola në 12 gjuajtjet e fundit në kuadrat ndaj tyre në Botëror.
100% – Valon Behrami fitoi të gjitha duelet ajroje, të gjitha sprintet si dhe kompletoi saktësisht të 13 pasimet që kreu në gjysmëfushën kundërshtare.
6 – Stiven Zuber është përfshirë direkt në 6 gola në 6 ndeshjet e tij të fundit si titullar për Zvicrën me 4 gola e 2 asiste.
37 – Që nga viti 1966, Brazili ka shënuar 37 gola nga jashtë zonës në Botëror, 11 më shumë se çdo skuadër tjetër.
3 – Ky është Botërori i tretë radhazi ku kampioni në fuqi nuk fiton në ndeshjen e hapjes. Italia nisi serinë në vitin 2010 duke barazuar 1-1 me Paraguain, për t’u ndjekur nga Spanja në 2014 që u mund 5-1 nga Holanda. Sot i erdhi radha Gjermanisë.
2– Kjo është hera e dytë kur Gjermania humb një ndeshje hapëse në Botëror. E para ishte në vitin 1982, ndaj Algjerisë. Në atë sezon ata arritën në finale.
5 – Rafael Markez iu bashkua legjendave të futbollit duke zbritur në fushë për Botërorin e tij të 5 radhazi. Këtë shifër më parë e kanë arritur edhe Antonio Karbahal (Meksikë) dhe Lotar Mateus (Gjermani).
3 – Goli me goditje dënimi i Kolarov ishte i 3 i këtij Botërori, duke barazuar totalin e rrjetave të tundura në këtë mënyrë në vitin 2014.

/gazetatema
 

Shefi

Administrator
#40
paska fituar senegali, bravo. ne fakt senegali vazhdimisht ne boterore paraqitet denjesisht.
Besoj se e mban mend ate ndjeshjen e boterorit te 2002-it ku senegali zhdepi francen,
kampionen e botes nje me zero. dhe franca atehere ishte shume e forte jo llafe