• Kjo faqe përdor cookies. Duke vazhduar të përdorim këtë faqe, ju jeni duke rënë dakord me përdorimin tonë të cookies. LEXO ME SHUME

Rusia 2018 - Kampionati Botëror i Futbollit

Universal

Active Member
#66
Ne nje ane kam ekipin e zemres dhe nga ana tjeter lojtarin qe adhuroj futbollin, me eshte ndare zemra ne mes..
 

Shefi

Administrator
#67
Ne nje ane kam ekipin e zemres dhe nga ana tjeter lojtarin qe adhuroj futbollin, me eshte ndare zemra ne mes..
franca dhe mesi mo?
mesi eshte talent i madh por ose me kombetaren nuk u lidh dot, ose nuk funksionon nen presion, ose kombetarja eshte cope-cope!
ndersa per tekniken dhe klasin nuk ja mohon njeri. eshte keq por edhe boterorin e kaluar nuk beri gje
akoma dhe te copa amerika nuk po i ecen...
me vjen keq por ne keto pika ronaldo ja merr
ndersa per francen ca te them, gjithnje ka skuader te forte por nuk eshte skuader franceze por panafrikane
akoma dhe ai Griezmann qe me pelqen eshte me orgjine gjermane
ti beju me ate qe ben golin i pari
 

Exp

Administrator
#70
Ndeshjet e radhës
Brazil - Meksikë (2 Korrik)
Suedi - Zvicër (3 Korrik)
 

Shefi

Administrator
#74
Mbretërit nuk janë mjaftueshmërisht të mirë. Është e kampionia e pestë rrjesht që nuk shkon mirë në kampionatin e radhës. Mallkimi i kampionëve.
k.jpg

 

Exp

Administrator
#78
Maskotat në vite
zabivaka.png
angli 1966 meksikë 1970 gjermani 1974 argjentinë 1978 spanjë 1982 meksikë 1986 itali 1990
amerikë 1994 francë 1998 kore japoni 2002 gjermani 2006 afrika e jugut 2010 brazil 2014 rusi 2018
 
Last edited:

Exp

Administrator
#79
Uruguai - Portugali (30 qershor)
Francë - Argjentinë (30 qershor)

Rusi - Spanje (1 korrik)
Kroaci - Danimarkë (1 korrik)

Brazil - Meksikë (2 Korrik)
Belgjikë - Japoni (2 Korrik)

Suedi - Zvicër (3 Korrik)
Kolumbi - Angli (3 Korrik)