Skandalet me Google nuk kanë të sosur

Exp

Kalorës
Siç mund ta dini, shumë skandale kanë ndodhur me google, siç ishte me mbretin e youtubit Pewdiepie, i cili u akuzua në menyre të pa drejtë për antisemitizëm, që si qëllim kishin mbylljen e kanalit, dhe rrënimin e tij ekonimik. Kjo goditje pati pasojë pasi atij iu larguan shumë investitorë, dhe përveç asaj filluan demonetizimet në masë të videove në youtube. Akoma edhe rregullorja e sivetshme që nxorri youtube për kapjen minimale të 4 mijë orë në vit, është vazhdimi i valës së vitit të kaluar. Kompanitë amerikanë i ka zënë sëmundja e feminizmit, majtizmit ekstremist dhe neomarksismit. Këto gjëra vëhehen lehtësisht pasi tendenca e diversitetit multikturor ka filluar të shihen dhe të ndihen kudo.

Thënë me fjalë më të thjeshta propaganda se njeriu i bardhë është i lig dhe shtypës dhe gjithë kulturat dhe fetë e tjera përveç asaj të krishteres janë më superiore. Mentaliteti i të qënit viktimë është kthyer në virtut, pra ideja është se gjëja më e keqe që mund të jesh në Amerikë është të jesh një mashkull i bardhë dhe i krishterë, pasi je pjesa me privilegj (të bardhë) dhe je shtypës, dhe gjëja më e virtytshme është të jesh femër dhe jo e bardhë (mundësisht joekrishtere).

Por le të kthehemi te Google, me skandalin e pushimit nga puna të James Damore, me demonetizimet e kanaleve koservative në youtube, dhe me provomimin e ideve neomarksiste. Besoj se shumë nga ju mund ta keni dëgjuar shprehjen e vjetër
(The Best Place to Hide a Dead Body is Page Two of Google Results - Vëndi më i mirë për të fshehur një njeri të vdekur është faqja dy e Rezutateve të Google)
sepse kur dikush bën një kërkim në 99% të rasteve nuk vete te faqja e dytë e rezultateve. E thamë këtë pasi google kontrollon të gjitha rezultatet që dalin dhe me këtë mënyrë mund ndikon, manipulon dhe rankon faqet që kanë të njëjtën linjë politike me ta. Një shembull i thjeshtë është nëse kërkoni nga amerika "shpikës amerikanë" shumica e rezultateve do jenë njerëz të panjohur me ngjyrë.

g.jpg
 
Rregullimi fundit:
emo se 4 mije doja te thoja:angry:
leri ndoshtat. G-ja ka prapaganden e saj. Eshte njelloj sikur te pyesesh cilet jane lojtaret e futbollit dhe ne vend te jape ata qe njeh gjithe bota
te nxerre disa qe jane tek kategoria e shtatembedhjete, qe kane lozur vetem ne stervitje qe as mamaja e tyre nuk e di qe jane lojtare.
 
Rregullimi fundit:

Kjo temë po shikohet nga (Gjithësej: 1, Anëtarë: 0, Vizitorë: 1)

Back
Top