Tregti.aL

Uriel

Ushtar mjeshtër
Gjithmonë qëllimi ynë është që të ofrojë shërbimin në internet për blerjen e lehtë, të shpejtë dhe të sigurt. Me njoftime, përdoruesit apo bizneset janë në gjendje për të bërë biznes të mirë, dhe një marrëveshje e madhe është shpesh sinonim i dëshirës se përmbushur. Ne kemi rezultate të mëdha të marra me një platformë intuitive dhe efektive. Dhe pastaj, sigurisht, një ekip i palodhur i përbërë nga njerëz të cilët punojnë me pasion për njerëzit.

tregti.al

Shitje, blerje dhe cdogjë që ke nevojë! Faqja që ju mundeson të kryeni tregti ose te kërkoni punë online Falas!
style-logo.png
 
Rregulli fundit nga moderatorët:
Hobi hobi, por kur fatura mujore për hostin dhe shpenzimet e tjera janë disa qindra apo dhe mijëra euro në muaj, del ca si hobi i shtrenjë apo jo...
Di njeri gjë, sa mund të kushtojë hosti nëse ke 1 deri 2 milion shikime çdo muaj?
Po kjo eshte e vertete. Tani per sa i perket 1-2 milion shikime ne muaj nuk mendoj se mund te jete problem gjetja e serverit apo mbulimi i shpenzimeve te tyre.
 
Hobi hobi, por kur fatura mujore për hostin dhe shpenzimet e tjera janë disa qindra apo dhe mijëra euro në muaj, del ca si hobi i shtrenjë apo jo...
Di njeri gjë, sa mund të kushtojë hosti nëse ke 1 deri 2 milion shikime çdo muaj?

Di qe do paguaj rreth 13 euro.
 
kurse unë di për faqe (të huaja, se ne shqiptarët nuk tregojmë) që janë mbyllur pasi nuk i përballonin dot shpenzimet dhe akoma me monetizim nuk e mbulonin dot, mesa mbaj mend ata fiton me adsense nja 1K dhe 0.5K shitje të ndryshme plus edhe një sponsor dhe prapë nuk e kapnin dot kuotën mujore, pasi paguanin disa K në muaj. rezituan pak më shumë se një vit dhe e mbyllën.
 
Hostin e kam tek ederhost.com dhe aty duhet te paguaj faturen ne fund te vitit.

Nga ana e web jam fillestar pasi nuk jam mare ndonjehere, thjesht kam punuar ne te.
 
Jo jo po ben disa konfigurime molecule dhe i kaloi te dhenat tek server tjeter madje eshte shume here me i shpejte sec ishte.
Por kerkon te beje disa konfigurime dhe instalohet vet..
 
Megjithatë faqet e këtij lloji janë të vështira të se e kanë konkurrencën të fortë, dhe ke kundërshtarë biznese me buxhet. Kryesisht nevojitet reklamim dhe prapësëprapi e vështirë është. Ska nja 3 apo katër vite, ishte një faqe shqiptare që bënte reklama të fuqishme të kapte treg. Ishte një faqe për njohje online, reklama në adsense, reklama me modele në itali etj, madje kishin edhe një zyrë në tiranë, dhe njëherë ua pashë reklamën në top-channel. Pra investim kolosal, ndoshta jo qindra mijëra euro por nja 50mijë patjetër. Megjithatë nuk e di çu bë më pas me ta...
 

Kjo temë po shikohet nga (Gjithësej: 1, Anëtarë: 0, Vizitorë: 1)

Back
Top