• Kjo faqe përdor cookies. Duke vazhduar të përdorim këtë faqe, ju jeni duke rënë dakord me përdorimin tonë të cookies. LEXO ME SHUME

Tregti.aL

Poshnjari

Administrator
Staff member
#41
Hobi hobi, por kur fatura mujore për hostin dhe shpenzimet e tjera janë disa qindra apo dhe mijëra euro në muaj, del ca si hobi i shtrenjë apo jo...
Di njeri gjë, sa mund të kushtojë hosti nëse ke 1 deri 2 milion shikime çdo muaj?
Po kjo eshte e vertete. Tani per sa i perket 1-2 milion shikime ne muaj nuk mendoj se mund te jete problem gjetja e serverit apo mbulimi i shpenzimeve te tyre.
 

Uriel

Freelance Developer Uriel
#42
Hobi hobi, por kur fatura mujore për hostin dhe shpenzimet e tjera janë disa qindra apo dhe mijëra euro në muaj, del ca si hobi i shtrenjë apo jo...
Di njeri gjë, sa mund të kushtojë hosti nëse ke 1 deri 2 milion shikime çdo muaj?
Di qe do paguaj rreth 13 euro.
 

Exp

Administrator
#44
kurse unë di për faqe (të huaja, se ne shqiptarët nuk tregojmë) që janë mbyllur pasi nuk i përballonin dot shpenzimet dhe akoma me monetizim nuk e mbulonin dot, mesa mbaj mend ata fiton me adsense nja 1K dhe 0.5K shitje të ndryshme plus edhe një sponsor dhe prapë nuk e kapnin dot kuotën mujore, pasi paguanin disa K në muaj. rezituan pak më shumë se një vit dhe e mbyllën.
 

Uriel

Freelance Developer Uriel
#45
Hostin e kam tek ederhost.com dhe aty duhet te paguaj faturen ne fund te vitit.

Nga ana e web jam fillestar pasi nuk jam mare ndonjehere, thjesht kam punuar ne te.
 

Uriel

Freelance Developer Uriel
#48
Jo jo po ben disa konfigurime molecule dhe i kaloi te dhenat tek server tjeter madje eshte shume here me i shpejte sec ishte.
Por kerkon te beje disa konfigurime dhe instalohet vet..
 

Shefi

Administrator
#55
Megjithatë faqet e këtij lloji janë të vështira të se e kanë konkurrencën të fortë, dhe ke kundërshtarë biznese me buxhet. Kryesisht nevojitet reklamim dhe prapësëprapi e vështirë është. Ska nja 3 apo katër vite, ishte një faqe shqiptare që bënte reklama të fuqishme të kapte treg. Ishte një faqe për njohje online, reklama në adsense, reklama me modele në itali etj, madje kishin edhe një zyrë në tiranë, dhe njëherë ua pashë reklamën në top-channel. Pra investim kolosal, ndoshta jo qindra mijëra euro por nja 50mijë patjetër. Megjithatë nuk e di çu bë më pas me ta...