Anthony Joshua dhe i dhjamosuri i pameshirshem

Uriel

Ushtar mjeshtër




Personalisht ndeshja eshte e stisur per mendimim tim, humbja e Joshua vlente me shume se fitorja duke mar shkas edhe nga koficentet qe referoeshin bastet..
 




Personalisht ndeshja eshte e stisur per mendimim tim, humbja e Joshua vlente me shume se fitorja duke mar shkas edhe nga koficentet qe referoeshin bastet..

Prandaj dhe boksit po i bie popullariteti vitet e fundit, dhe gjithnjë e më shumë Artet Marciale të Kombinuara po bëhen më të ndjekura dhe mundësitë që të stisësh një ndeshje aty është shumë herë më e vështirë. Kemi dhe një shqiptar për peshat e rënda nga Suedia (Ilir Latifi) tek kampionati më dominant UFC. Gjithashtu është dhe një tjetër shqiptar për peshat e lehta (Florian Marku) por ky akoma nuk e ka një kontratë me këtë organizatë. Shpresoj që të hyjë sa më shpejt se është shumë i talentuar...
 
Shume e drejte Shefi, popullariteti i boksit ka rene ndjeshem dhe veshtire se mund te shohesh nje kampion sot, si Mike Tyson, Lenon Luis, Holyfield etj..
 
Gjithashtu është dhe një tjetër shqiptar për peshat e lehta (Florian Marku) por ky akoma nuk e ka një kontratë me këtë organizatë.
Pëfundimisht ky Floriani paska vendosur për një karrierë në boks dhe jo në arte marciale të kombinuara. Por edhe pse i talentuar dhe kampion në kikboks, në boks e shoh të ketë ca vështirësi sepse boksi do të kërcesh vazhdimisht sidomos për peshat e lehta dhe të mesme. Floriani është kompakt dhe i rëndë. Megjithatë ndeshjen e mëposhtme edhe pse e gjykuan barazim për mendimin tim e fitoi Marku.


Një kontrantë me UFC do nxirrte talentin e tij të vërtetë. Boksi të plas buzën me rregullat dhe pikët, ndërsa artet e kombinuara janë puthuasje sherr në ring...
 
Kampion bote ishte Oleksandr Ysuk, ku fitoi bindshem kundra Joshua..
E kane ne gen ukrainasit te jeni te paret ne kete sport, si vellezit Kliçkov qe per shume vjet kane qene kampion bote.

Sa per florianin nuk me ka pelqyer dhe sdo me pelqeje ndonjehere se ka shume tangerllik dhe sdi te repsektoje asgje.
 
Kampion bote ishte Oleksandr Ysuk, ku fitoi bindshem kundra Joshua..
E kane ne gen ukrainasit te jeni te paret ne kete sport, si vellezit Kliçkov qe per shume vjet kane qene kampion bote.

Sa per florianin nuk me ka pelqyer dhe sdo me pelqeje ndonjehere se ka shume tangerllik dhe sdi te repsektoje asgje.
Ukraina mbahet për sporte, si në boks por edhe në futboll.
 

Ja dhe disa tema interesante

Kjo temë po shikohet nga (Gjithësej: 1, Anëtarë: 0, Vizitorë: 1)

Back
Top