Koronavirusi

A do e bëni vaksinën e koronavirusit?

  • Jo, në asnjë mënyrë!

    Votes: 4 36.4%
  • Po, patjetër.

    Votes: 4 36.4%
  • Nuk e kam vendosur akoma.

    Votes: 3 27.3%

  • Total voters
    11
  • Poll closed .
po tmerr fare ama. skena apokaliptike

nga ora 8 e darkës deri në 6 të mëngjezit virusi del jashtë prandaj gjithe bota duhet të rrijë brenda
ja ca gomarllëqesh bëjnë këta menaxheret tanë (menaxherë që menaxhojnë vendin se lider quhet ai që drejton)
satanistet e globalizimit i mbyllën të gjthë brenda i anulluan të gjitha kremtimet fetare
në fillim maska me dëshirë, tani me detyrim
tani vaksimini me dëshirë pastaj me detyrim.
deri kur?!

thuaji
jo tiranisë teknokratike, jo globalizimit, jo tiranisë mjekësore. jo komunizmit, jo socalizimit, jo censurës, jo marksisizmit

Perëndia e ka bërë njeriun të lirë, Satanai do ta skllavërojë. E do të lidhur me frikë, e do të pashpresë dhe të varur nga mëkati.
Globalistët dhe bashkëpunetorët e tyre në të gjithë shtetet, këto i kanë planifikuar prej kohësh dhe menaxheret e partive politike
nga të dyja krahët janë pjesë e tyre, përndryshe nuk do i mbështesnin hapur apo në heshtje këto masa terrorrizuese.
 
Ne kete jete, nuk jemi vetem dhe nje menyre egoiste te themi qe nuk duhet bere per "mund" ti shkaktojme probleme familjareve tane, nese kjo gje nuk mer fund.
Gjithsesi akoma i pavendosur ne kete pike...
 
Ne kete jete, nuk jemi vetem dhe nje menyre egoiste te themi qe nuk duhet bere per "mund" ti shkaktojme probleme familjareve tane, nese kjo gje nuk mer fund.
Gjithsesi akoma i pavendosur ne kete pike...
Unë të kuptoj shumë mirë ty sepse këtë pikë të njerëzve shfrytëzojnë këta që marrin këto masa dhe po shkatërrojnë krejt botën....
kjo gjë nuk ka për të marrë fund, gripi nuk merr kurrë fund përsëritet çdo vit, korona është grip. ky është plani pra, terror dhe dominim i vazhdueshëm
në ato shtete që bëjnë vaksinën kundra gripit e bëjnë çdo vit. gripi nuk ikën asgjëkundi. kjo vaksinë është me efekt 90 ditë.
bota tani po ecen me politikat e OBSH-shë. Organizata Botërore e Shëndetetit është në xhepin e Kinës. Ai b*ziu në qorr me syza ka qenë
komunist edhe në shtetin e tij afrikan. Gafat që OBSH ka bërë për parandalimin e pandemisë në fakt kanë ndihmuar që ajo të përhapet më shumë.
Ata kritikuan Trampin në janar që ndaloi udhëtimet me Kinën dhe mburrën Kinën që bëjnë një punë kaq të mirë.
Pas SHBA-së (që tani u tërhoq) Kina dhe Bill Gejts janë ata që financojnë OBSH-në Ka edhe raste të tjera që tregojnë se OBSH-ja është jashtë kontrollit
dhe se gjëja e fundit që iu intereson është shëndetit. Unë për veten nuk i besoj, as OBSH-së, as qeverisë, as Gejtcit, as vaksinës së Trampit as të ndonjë tjetri.
Nuk e di nëse i kam thënë këtu por numri i vdekjeve nga koronavirusi unë mendoja se ishin tek 10% (parashikimi im) por tani doli që janë tek 5%
Vdekjet e zakonshme, vdekjet nga pleqëria, nga pneunomiti etj etj, i ''pagëzojnë'' me kovid. Madje shtetet që po marrin ndihmë ekonomike për kovidin,
përfshirë edhe Shqipërinë, i marrin lekët vetëm nëse mbajnë këto masa të ashpra.
Bjellorusia që nuk i mori masat, dhe ishte kundra këtyre, dip stejt i organizoi protesta për rrëzimin e qeverisë për vjedhje votash, ngaqë iu nxorri të palarat.
Gjithë këto protesta po bëhen sa në Evropë, Amerikë dhe Shqipëri, pse nuk i bë nami me shtimin e të sëmurëve?
Po vetëm u mblodhët dhjetë vetë në shtëpi për Krishtlindje dhe vitn e ri qënka problem! Vetëm po shkuat të faleni në kisha e xhamia qënka problem!
Ky është një puç marksist botëtor, besimet fetare u ndaluan, njerëzit janë nën arrest shtëpie, problemet psikologjike që brezat do kenë ende nuk dihet, ekonomia u rrënua krejt, vetëvrastjet në numra rekord, fëmijët po humbasin vitin e dyrë shkollor, lista e dëmeve është e gjatë dhe e gjitha kjo bazohet nga frika që kanë njerëzit të dalin në diell dhe të shohin të vërtetën. Pra ata thonë që edhe pas vaksinës, duhen maskat, duhet distancim fizik, po ça kuptimi ka pastaj vaksina?
Australia ka mbi një javë që i hoqi nga tregu vaksinat (të prodhuara në SHBA dhe Gjermani jo dokudo) sepse i nxirrte njerrëzit sikur kishin Sida.

Të gjitha çka janë thënë këtu janë FAKTE. Secili vendos vetë dhe ashtu duhet të jetë por të paktën duhet të jemi të mirëinformuar çfarë do fusim në trup.
 
Mesa po shoh gjithnjë e më shumë persona po dalin me pasoja me vaksinën


Është 100 herë më mirë ta kalosh virusin sesa të bësh vaksinë. Gugëll, jutub, fejsbuk dhe tuiter
po bëjnë çështë e mundur tju bindin për të bërë vaksinën pse gjithë ky nxitim i madh?
kaq shumë iu hap barku këtyre për shëndetin tonë?
THJESH MOS E BËNI! jo për gjë por jeni më të sigurtë.
 
mos u nxitoni për bërjen e vaksinës. virusi nuk është izoluar (dmth kapur dhe ekzaminuar në laborator)
-Ky është fakt që nga fillimi i kësaj belaje askush nuk ka njoftuar se virusi është izoluar apo kapur-
dhe nëse kjo gjë nuk është bërë si mund t'i besojmë një vaksine të tillë, ku mbështetet dhe çfarë lufton
 
Ji pozitivë, në botë janë bërë mijëra vaksina dhe vdiq një. Megjithëse nuk ka diçka 100% të vërtetë ose që të jetë e sigurt që mund të jetë ajo shkaktarja, por e zëmë se vaksina është shkaku kryesor, në 100 mijë të vdes njeri nuk mendoj se është i njëjti koeficient me vdekjet që shkakton koronavirusi.
 
Ji pozitivë, në botë janë bërë mijëra vaksina dhe vdiq një. Megjithëse nuk ka diçka 100% të vërtetë ose që të jetë e sigurt që mund të jetë ajo shkaktarja, por e zëmë se vaksina është shkaku kryesor, në 100 mijë të vdes njeri nuk mendoj se është i njëjti koeficient me vdekjet që shkakton koronavirusi.
Unë nuk jam kundra vaksinave në përgjithësi. Por këto vaksina janë bërë nxitimthi, nuk janë testuar as në kafshë as afatgjatë.
Testimi bëhet direkt në njerëz, nëse nuk e keni problem të bëheni edhe ju kavie testimi mund ta bëni vaksinën.
Unë për veten time nuk e bëj. Secili i shikon të dyja anët dhe merr vendimin e tij.
 
Unë nuk jam kundra vaksinave në përgjithësi. Por këto vaksina janë bërë nxitimthi, nuk janë testuar as në kafshë as afatgjatë.
Testimi bëhet direkt në njerëz, nëse nuk e keni problem të bëheni edhe ju kavie testimi mund ta bëni vaksinën.
Unë për veten time nuk e bëj. Secili i shikon të dyja anët dhe merr vendimin e tija.
Me këtë jam dakord, si e kem thënë edhe në postime të tjera, por ajo që unë nuk pëlqej është që të kemi gjithmonë dyshime për çdo gjë. Edhe dyshimet kanë "lezetin" e tyre, jo vend e pavend. Se kështu për pak vite dhe do fillojmë të dyshojmë nëse jeta që jetojmë është reale apo virtuale, jo se nuk ka persona që e besojnë, por të paktën ata janë të paktë.
 
Për mua korona është një nga mashtrimet më të mëdha në botë. Shiko ça artikujsh publikon BBC, (por ne e dimë që BBC dekadat fundit është bërë totalisht e korruptume) në dhomën e gjumit me mbajtë maska... nuk dua tju jap backlink, por është artikull i vërtetë. Duhet të jemi të përgatitur se ende nuk dimë ça do gjejmë përpara në vitin 2021. Të mos skandalizohemi dhe të jemi në gatishmëri për çdo marrëzi apo rreng që duan të kurdisin...

korona.jpg
 
Për mua korona është një nga mashtrimet më të mëdha në botë. Shiko ça artikujsh publikon BBC, (por ne e dimë që BBC dekadat fundit është bërë totalisht e korruptume) në dhomën e gjumit me mbajtë maska... nuk dua tju jap backlink, por është artikull i vërtetë. Duhet të jemi të përgatitur se ende nuk dimë ça do gjejmë përpara në vitin 2021. Të mos skandalizohemi dhe të jemi në gatishmëri për çdo marrëzi apo rreng që duan të kurdisin...

View attachment 1564
kjo është freedom :drunk:
 
Po flitet qe vendi qe i ka dhuruar ka kerkuar konficialitet (privatesi) per ceshtjet e saj politike.

Nje gje eshte e sigurte, qe kjo loje politike eshte shume po shume e thelle perderisa derpertoi kaq ndjeshem tek njerezimi.
 
Më duket se po.

Po flitet qe vendi qe i ka dhuruar ka kerkuar konficialitet (privatesi) per ceshtjet e saj politike.

Nje gje eshte e sigurte, qe kjo loje politike eshte shume po shume e thelle perderisa derpertoi kaq ndjeshem tek njerezimi.
Një arsye më shumë për të mos e bërë vaksinën.
Të bësh një vaksinë që nuk e di se nga vjen, e cila nuk të jep 100% imunitet, por duhet të mbash gjithsesi maskë dhe distancë dhe kufizimet ende do vazhdojnë, gjithashtu ka shumë shanse që vaksina të përsëritet pasi aq e ka afatin, pa llogaritur fare efektet anësore, dhe faktin që nuk është testuar në kafshë...
:what2::no:
në asnjë mënyrë!
 
Epo ka edhe keqkuptime sepse duhet të kishin shkuar dhuroi në vend të dha, por për të kursyer vend ia futi dha ai dhe nuk pyeti sesi do e merrnim ne. Gjithsesi humbja e Trampit, disfatë e madhe për gjithë botën. Bisha ka fulur kthetrat, lokdauni s'ka lidhje fare me kovid, bota s'duron dot më ky izolim mbushi një vit. protesta gjithandej
 

Ja dhe disa tema interesante

Çuçuritje 2023
11,512
1,318
Çuçuritje 2022
5,325
271
Çuçuritje 2021
16,697
688
Çuçuritje 2020
6,623
303
Çuçuritje 2019
5,939
148

Kjo temë po shikohet nga (Gjithësej: 1, Anëtarë: 0, Vizitorë: 1)

Back
Top