Deri tani kam qenë një fanatik i atleteve Nike. Por mendoj të provojë njëherë Asics. Si mendoni a janë Asics më të mira se Nike?
Nike ēshtë më e famshme dhe kanë cilësi të mirë, ajo që nuk më pëlqen është se (sipas mendimit tim kuptohet) zakonisht i ka më ngushta atletet. Asics nuk janë të këqija dhe pse mbase nuk kanë dizanjo si Nike mbahen si atlete ortopedike.
 
Asics nuk janë të këqija dhe pse mbase nuk kanë dizanjo si Nike mbahen si atlete ortopedike.
Për atlete ortopedike i mora më tepër. Para disa kohësh pata parë një dokumentarë se si prodhoheshin atletet Asics dhe më bëri shumë përshtypje se sa kërkime bënin. Kuptohet se ato kërkime nuk zbatohen në modelet low-cost (ekonomike) prandaj kam zgjedhur një model rreth 200€. Koha do tregoi se sa do durojnë.
 
  • Pëlqej
Reagimet: Zoe
Për atlete ortopedike i mora më tepër. Para disa kohësh pata parë një dokumentarë se si prodhoheshin atletet Asics dhe më bëri shumë përshtypje se sa kërkime bënin. Kuptohet se ato kërkime nuk zbatohen në modelet low-cost (ekonomike) prandaj kam zgjedhur një model rreth 200€. Koha do tregoi se sa do durojnë.
Bravo do e zgjidhësh qesenë. Pse 200€ me kosto të ulët të duket ty uo?
 
Bravo do e zgjidhësh qesenë. Pse 200€ me kosto të ulët të duket ty uo?
Sigurisht që nuk është pak, prandaj zgjodha atë model. Faktikisht i bleve me 30% ulje. Por ajo që doja të thoja është se unë nuk bleva modele low-cost, pra ato me 20-70€ pasi nuk mendoj se aplikohet i njëjti material me ato që pashë në dokumentar.
Madje edhe për Nike do të sugjeroja modele që kushtojnë mbi 100€.
 
Sigurisht që nuk është pak, prandaj zgjodha atë model. Faktikisht i bleve me 30% ulje. Por ajo që doja të thoja është se unë nuk bleva modele low-cost, pra ato me 20-70€ pasi nuk mendoj se aplikohet i njëjti material me ato që pashë në dokumentar.
Madje edhe për Nike do të sugjeroja modele që kushtojnë mbi 100€.
Unë në fakt kam disa Nike, nuk kam ndonjë Asics, ç'është e vërteta. Por më Nike nuk marr më, kuotën e atleteve e kam plotësuar plus që momentalisht për arsye pune më nevojiten më shumë këpucë sesa atlete. Kohët e fundit kur vesh atlete kam gjetur rehatin me një palë Vans. Atlete të tjera që kam mbajtur vitet e fundit dhe që kam qenë i kënaqur kanë qenë Adidas dhe New Balance. Nike dhe Fila nuk më kanë pēlqyer dhe aq.
 
Nike dhe vetem Nike.. edhe une jam nje nder apasionuarit e kesaj firme dhe jo vetem ne atlete (shollë) i themi ne :laugh: po edhe ne kostume.

Atletet duhet te jene te mira dhe nje kosto prej 150-200 euro eshte normale per mendimin tim, gjithsesi te kesh edhe modele te tjera ti kombinosh do ishte mire.
 
Nike dhe vetem Nike.. edhe une jam nje nder apasionuarit e kesaj firme dhe jo vetem ne atlete (shollë) i themi ne :laugh: po edhe ne kostume.

Atletet duhet te jene te mira dhe nje kosto prej 150-200 euro eshte normale per mendimin tim, gjithsesi te kesh edhe modele te tjera ti kombinosh do ishte mire.
Për kompletet sportive jam dakort, më pëlqejnë më shumë se atletet.
 
Back
Top