Bitkoin

kush ben bamiresi ja ulin shume taksat prandaj .
:cwl:bamirësitë u bënë të fitonin popullaritet, kredibilitet, reklamim, dhe kapje sa më shumë miliarda të tjera.
gjithashtu miliona dollarë u përdorën për favore dhe zbatimin e politikave të majta me partinë demokratike
gjithashtu u përdorën edhe gjatë zgjedhjeve elektorale.
ta shikosh këtë në film hollivudi do thotë robi boll se nuk bëhen këto gjëra në realitet!
kjo ishte një nga vjedhjet më të mëdha që nga koha e Bernie Madoff në 2009-ën
 
:cwl:bamirësitë u bënë të fitonin popullaritet, kredibilitet, reklamim, dhe kapje sa më shumë miliarda të tjera.
gjithashtu miliona dollarë u përdorën për favore dhe zbatimin e politikave të majta me partinë demokratike
gjithashtu u përdorën edhe gjatë zgjedhjeve elektorale.
ta shikosh këtë në film hollivudi do thotë robi boll se nuk bëhen këto gjëra në realitet!
kjo ishte një nga vjedhjet më të mëdha që nga koha e Bernie Madoff në 2009-ën
sa per figura jan ata qe dalin ne media se prapra tyre jan kokat e medha.
 
Bitcoin-i tregon qëndrushmëri në mes të krizës bankare. Tregtimi në Binance ishte në probleme për dy orë ndërsa Arbitrum pati një vëllim tregtimi prej 2 miliard dollarësh në ditën e tij të parë. Këto histori dhe më shumë këtë javë në botën e kriptomonedhave.

Bitcoin-i po bëhet një alternativë e qëndrueshme

Bitcoin po duket si një strehë e sigurt pasi bota tradicionale e stoqeve, obligacioneve dhe bankave është në krizë. Që nga fillimi i këtij muaji Bitcoin-i është rritur me 20%. Ai është rritur më shumë se ari dhe shumë asete të tjera tradicionale të cilat shihen si më të sigurta në tregjet tradicionale, pasi gjithnjë e më shumë investitorë po shohin vlerën e etikës bazë të Bitcoin-it, një aset financiar jashtë mundësive të manipulimit të centralizuar.

Një gabim softuerik shkakton ndërprerje të tregtimit të Binance

Binance u detyrua të pezullojë tregtimin në bursë për dy orë të Premten për shkak të një defekti që lidhej me “Stop loss”. Lajmi për ndërprerjen shkaktoi një rënie prej 700 dollarësh në çmimin e Bitcoin-it, por në kohën kur tregtimi i Binance u kthye disa orë më vonë ndërsa çmimi i Bitcoin-it ishte kthyer në nivelin e tij të mëparshëm.

Lançimi i tokenit të Arbitrum-it gjeneron 2 miliard dollarë

Arbitrum lançoi tokenin e shumëpritur, ARB, i cili do të shërbejë si një mjet qeverisjeje pasi mbajtësit e tokenave mund të propozojnë dhe të votojnë për përmirësimet e protokollit. Lançimi i ARB gjeneroi një vëllim tregtimi prej 2 miliard dollarësh në ditën e tij të parë, megjithëse çmimi ra në më shumë se 85% pasi marrësit e airdrop-eve shitën tokenat e fituar.

Telegram integron pagesat me Tether

Telegram ka bërë një përditësim të ri në platformën e tij, përditësim i cili u mundëson përdoruesve t'i dërgojnë njëri-tjetrit monedhën e qëndrushme Tether. Përdoruesit tani mund të blejnë, shkëmbejnë dhe bëjnë tregti me USDT në rrjetin Tron dhe gjithashtu mund ta dërgojnë atë direkt te përdoruesit e tjerë pa paguar tarifa.

SEC paralajmëron Coinbase

SEC ka njoftuar Coinbase se ata kanë identifikuar shkelje të ligjeve të letrave me vlerë të SHBA-së. Një njoftim i Wells është një nga hapat përfundimtarë përpara se SEC të njoftoj zyrtarisht tarifat. Coinbase tha se paralajmërimi nuk do të thotë se do të ketë ndonjë ndryshim në shërbimet e tyre dhe se ata janë të sigurt në mënyrën se si e drejtojnë biznesin e tyre. Çmimi i aksioneve të Coinbase ranë mbi 10% pas publikimit të lajmit.

Interpoli konfirmon arrestimin e themeluesit të Terra-s

Interpoli ka arrestuar Do Kwon, themeluesin e tokenit Terra në aeroportin e Malit të Zi, ndërsa thuhet se kishte dokumente të falsifikuara. Vitin e kaluar, stablecoin i Terra-s humbi vlerën e tij, duke shkaktuar një rënie në tregun e kriptomonedhave dhe duke shkaktuar panik në të gjithë sektorin. Do Kwon kërkohej në Korenë e Jugut, Singapor dhe SHBA për mashtrim dhe akuza të tjera.

Nasdaq do të nisë shërbimin e kujdestarisë së kriptomonedhave

Nasdaq konfirmoi planet për të lançuar shërbimet e tij të kujdestarisë së kriptomonedhave deri në fund të tremujorit të dytë. Pas një sërë falimentimesh në industri, operatori i bursës shpreson të plotësojë rolin vendimtar të ndërmjetësit të kriptove. NASDAQ po punon me Departamentin e Shërbimeve Financiare të Nju Jorkut për të vendosur të gjitha pjesët rregullatore.

Drejtuesit e kompanive të kriptove: Rregullorja e SHBA është e paqartë

Drejtuesit e kompanive të kriptomonedhave kanë shprehur zhgënjimin e tyre ndaj qeverisë amerikane për mungesat e rregullores ndaj kriptove. Duke folur në Paris Blockchain Week, drejtuesit nga Algorand, Ripple, Bittrex dhe Consensys ndanë të gjithë mendime të ngjashme. Presidenti i Ripple thirri rregullatorët në lidhje me marrëveshjen MICA të BE-së, duke thënë se "është e jashtëzakonshme kur SHBA-ja ka një qeveri që nuk mund t'i koordinojnë veprimet e tyre"./vial.al
 

Attachments

  • 72e62377-3a6b-4ff4-ac92-7eb547f14f0f.png
    72e62377-3a6b-4ff4-ac92-7eb547f14f0f.png
    2 MB · Shikuar: 22
Back
Top