Di Caprio për Vjosën

Exp

Kalorës i Lartë
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
Jane shume te verteta fjalet, nje nder arsyet e ngrohjes globale eshte kjo.
Çështja e grohjes globale është çështje politike, pasi kanë dekada vjet që thonë edhe dhjetë vjet afat kemi edhe na piu e zeza.
Madje tre vite më parë bëri një dimër aq i ftohtë dhe aq rekord saqë gradualisht e termin Grohje Globale (Global Warming) e ndyshuan
në Ndryshimi i Klimës (Climate Change.)
Për mendimin tim klima është ende diçka e pakapshme për shkencën dhe teknologjinë e sotme edhe pse kemi bërë hapa gjigandë,
por asaj që duhet t'i kemi frikë
nuk është as Climate Change, sepse është normale që klima të ndryshojë,
as Global Warming pasi nuk ka fakte që e provojnë këtë pasi duhen mijëvjeçarë të dhënash dhe të dhënat që kemi datojnë nga 1880 dhe ato me plot magësira
por Ice Age, epoka e akullnajave sepse për ato kemi fakte që ka ndodhur dhe është një rrezik serioz.
Po kur politika, interesat, paraja, pushteti dhe shkenca kokolepen bashkë rezultati del mysybet...

Të njëjtën gjë pohon edhe ky gazetar në vitin 1978, kur gazetaria ishte ende e pavarur
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
asaj që duhet t'i kemi frikë
nuk është as Climate Change, sepse është normale që klima të ndryshojë,
as Global Warming pasi nuk ka fakte që e provojnë këtë pasi duhen mijëvjeçarë të dhënash dhe të dhënat që kemi datojnë nga 1880
Po pse ti mendon se gjithë këto betone, co2, djegia e pyetjeve etj nuk ndikojnë negativisht në funksionimin e ekosistemeve?
 
Po pse ti mendon se gjithë këto betone, co2, djegia e pyetjeve etj nuk ndikojnë negativisht në funksionimin e ekosistemeve?
Ka shumë egzagjerime dhe keqinterpretime, dhe përveç kësaj këto çështje janë më shumë politike sesa ekologjike.
Sepse ligjet kanë më shumë lidhje me taksat dhe pagesat sesa me ekologjikë. Kjo nuk do të thotë se unë jam
për shkatërrimin e pyjeve dhe lumenjve....
 
Ka shumë egzagjerime dhe keqinterpretime, dhe përveç kësaj këto çështje janë më shumë politike sesa ekologjike.
Sepse ligjet kanë më shumë lidhje me taksat dhe pagesat sesa me ekologjikë. Kjo nuk do të thotë se unë jam
për shkatërrimin e pyjeve dhe lumenjve....
Mjerisht kjo është e vërtetë. Njeriu apo qeveritë gjithmonë mundohen të shfrytëzojnë tragjeditë.
 
  • Pëlqej
Reagimet: Exp
Këta kanë si qëllim t'i mbajnë njerëzit nën frikë dhe si rrjedhojë nën kontroll.
Akoma dhe Asoshiejtit Pres e cila mbahet si shumë prestigjoze "predikonte" ngrohjen globale që në vitet 80.

Apocalypse+Never+Website+Images.013.jpeg


Nëse doni FAKTE përsa i përket ambjetit, problematikave, përkeqësimeve dhe përmirësimeve ju lutem të lexoni këtë lidhje.
 
Ngrohje globale, ngrohje globale thonë globalistët dhe çerrat e tyre
Sapo u regjistrua temperatura më e ulët në histori në Polin e Jugut....

 

Ja dhe disa tema interesante

Çuçuritje 2023
11,646
1,318
Çuçuritje 2022
5,403
271
Çuçuritje 2021
16,824
688
Çuçuritje 2020
6,710
303
Çuçuritje 2019
6,065
148
Back
Top