Kompanitë telefonike në SHBA fillojnë heqjen e rrjetit 3G

Shefi

Ushtar i lartë
Anëtarë stafi
AT&T Free Msg: ALERT! AT&T is taking steps to shut down the 3G network, so you can do all the things you love only faster. This means your phone won't work once 3G goes away by February 2022 and you'll need to change it. Starting April 12, 2021, we may redirect your call to customer service to help you upgrade your phone. Some features like voicemail won't work during this time. To learn more or upgrade now, visit your AT&T store.
 
Duket se e paskan dëgjuar edhe komshinjtë tanë dhe u bënë xheloz. Dhe e morën kaq shpejtë vendimin sa duan t'ia kalojnë amerikanëve. Kanë vendosur që edhe në Greqi të fiken antenat 3G. Fikja do fillojë nga vjeshta dhe deri në fund të 2021 do i nxjerrë jashtë funksioni, për tu futur në internet, të gjitha aparatet që përdorin vetëm frekuencat 3G.
 
Duket se e paskan dëgjuar edhe komshinjtë tanë dhe u bënë xheloz. Dhe e morën kaq shpejtë vendimin sa duan t'ia kalojnë amerikanëve. Kanë vendosur që edhe në Greqi të fiken antenat 3G. Fikja do fillojë nga vjeshta dhe deri në fund të 2021 do i nxjerrë jashtë funksioni, për tu futur në internet, të gjitha aparatet që përdorin vetëm frekuencat 3G.

Cne qe ke site greek, ka perfitime te mira?
 
Jo mo nuk mërzitem.
Pastaj si do që të jetë çdo faqe që ka trafik dhe është e pranuar nga Adsense apo ndonjë kompani tjetër e madhe reklamimi ka fitime. Trafiku gjeneron fitime.
Mund të kesh faqe shqiptare që gjenerojnë tarfik më shumë sesa një faqe greke apo italiane.
Jo sepse bizneset shqiptare po bëjnë namin dhe po reklamojnë adsense, por varet nga cili shtet e ke trafikun.
RPM-ja e Shqipërisë është më pak se 1euro e Greqisë pak më shumë se një euro, pra nuk është se ka ndyshim të madh.
Ndryshim është tek cilësia e trafikut, nëse vizitorët bëjnë edhe blerje, edhe tek sasia e trafikut. Sepse po ka trafik të madh edhe me PRM të ulët
diçka fiton. Problemi me faqet shqiptare është se nuk lejohen të kenë direkt reklamat e adsensit dhe të mbyllin llogarinë.
Ka mënyra indirekt të lejuara por kur ke trafik të madh.
Interneti ka shumë mundësi fitimi, dhe adsense është mënyra më e lehtë por edhe më e keqe.
 

Kjo temë po shikohet nga (Gjithësej: 1, Anëtarë: 0, Vizitorë: 1)

Back
Top