Official World Cup 2022

Uriel

Ushtar mjeshtër
1667939894307.png


@Shefi si thua, do te mund ta mar trofeun qe i mungon Messit me se shumti me kombetaren?
 
Lajm shumë i mirë!
Gjermania na la shëndenë, Belgjika gjithashtu, radhën e ka Brazili, Anglia, Franca dhe Portugalia.
Shefi mbështet Hollandën dhe Kroacinë.
Lajme të mira, Spanja, Zvicra dhe Brazili eleminohen:clapping:, radhën e ka Franca, Portugalia dhe Anglia:fingerscrossed:
Hollanda si gjithmonë nuk zhgënjen, edhe këtë herë zhgënjeu.:bhow:
Kroacia :yeah::dreaming:
 
Kur Messi e bën diçka personale, askush nuk mund ta ndalojë atë. Kjo është para syve të tifozëve holandezë, para syve të stafit të tulipanëve dhe Louis Van Gaal. Ata nonstop flisnin gjëra të ashpra kundrejt tij para ndeshjes, e Messi i uli me këmbë në tokë sepse këto gjëra bën ai. E sa për zemërimin e Messit, Henry dikur kishte një thënie:

“Mos e bëni Messin nervoz, ju lutem. Nuk do ta besoni se çfarë mund të bëjë ai kur është i zemëruar”. 🇦🇷🙌

FB_IMG_1670682697861.jpg
 
Kur Messi e bën diçka personale, askush nuk mund ta ndalojë atë. Kjo është para syve të tifozëve holandezë, para syve të stafit të tulipanëve dhe Louis Van Gaal. Ata nonstop flisnin gjëra të ashpra kundrejt tij para ndeshjes, e Messi i uli me këmbë në tokë sepse këto gjëra bën ai. E sa për zemërimin e Messit, Henry dikur kishte një thënie:

“Mos e bëni Messin nervoz, ju lutem. Nuk do ta besoni se çfarë mund të bëjë ai kur është i zemëruar”. 🇦🇷🙌

View attachment 2103
Thua vallë...
 
Nuk e di për ju, por për mua Anglia ka bërë një nga ndeshjet më të bukura. Dhe më erdhi vërtet keq që nuk u kualifikua. Por nga minutat e parë isha i sigurt që kualifikimi i ishte dhënë Francës.
 
Ndeshja ishte e barabarte si nga rastet edhe nga loja ne fillim ishte Franca me pas Anglia por te dish qe nuk fitohen ndeshjet me penallti kur te ajo e dyta ishte dhe nuk ishte pasi topi skishte lidhje me sulmuesin..

Shefo gjelat kane mundesine ta fitojne te dytin rresht, po asnjehere nuk i dihet
 
Ndeshja ishte e barabarte si nga rastet edhe nga loja ne fillim ishte Franca me pas Anglia por te dish qe nuk fitohen ndeshjet me penallti kur te ajo e dyta ishte dhe nuk ishte pasi topi skishte lidhje me sulmuesin..

Shefo gjelat kane mundesine ta fitojne te dytin rresht, po asnjehere nuk i dihet
Mbase kësaj here marrin hak dhe e fitojnë kampionët e vërtetë, kombëtarja e kroatëve, dhe jo ndërkombëtarja globaliste jofranceze.
 
Më në fund Franca famëkeqe gjunjëzohet dhe urojmë per nja shtatë a tetë dekada të mos ta shohim nē finalet e evropianit apo botërorit, sepse janë bërë vërtet të rrezikshëm. Më në fund Mesi mund të dalë në pension
 
‘SHEIKU’ Lionel Messi, vet historia e futbollit! Magjistari, jashtëtokësori, kryevepra - më në fund çon në qiell titullin e Kupës së Botës. 🏆🇦🇷

FB_IMG_1671390455791.jpg
 
Më në fund Franca famëkeqe gjunjëzohet dhe urojmë per nja shtatë a tetë dekada të mos ta shohim nē finalet e evropianit apo botërorit, sepse janë bërë vërtet të rrezikshëm. Më në fund Mesi mund të dalë në pension

Nuk e meritonte ta fitonte kete finale sepse nuk luajti fare me Francen qe jemi mesuar, ky boteror ishte i dedikuar per Messin dhe fatmiresisht u krye me sukses.

Franca do rikthehet edhe me fuqishem se kaq, per kete jam shume i sigurt sepse prodhon lojtar ne cdo kampionat te botes.
 
keshtu i pafsha frenget,
po humbasin atdheun, kulturen zakonet dhe gjithshka qe to te thote te jesh francez
keta qajne per finalen dhe per shenjtorin e tyre mbappelluqon

 

Ja dhe disa tema interesante

Kjo temë po shikohet nga (Gjithësej: 1, Anëtarë: 0, Vizitorë: 1)

Back
Top