Për makinat

Ca gjëra praktike që duhen për makinën janë:
Stop drop.
Këto janë dy rripa të gjatë të butë gomine që vendosen në dy sediljet e para të makinës për të penguar që sendet e ndryshme të mos bien nën sediljes. Gjëja e fundit që do është të të bjerë diçka në rrugë e sipër dhe hajde gjeje pastaj.
51vr49XwDlL._AC_SY580_.jpg


Dashboard cover.
Kjo është një mbulesë e kroskotit e cila jo vetëm që e mbron atë po qëllimi kryesor është të pengojë reflektimin e diellit. Kjo e ul shumë relflektimin e diellit dhe e bën ngarjen më komode.
5ee9a43d-07fb-490b-87a2-d8ebb8ef2016.742b86dbf8c403b3659f65c6b57cfc93.jpeg


Window Rain Guard.
Këto janë strehë që ngjiten te dyert e makinës kryesisht për të penguar futjen e shiut brenda kur bie, dhe do që të hapësh pak dritaret sa të futet ajri. Gjithashtu edhe në verë kur nuk do që ajri që fryn të të përplaset në fytyrë. Apo kur je në makinë për një kohë të gjatë dhe do që të mos ketë avuj në xhama.
HTB18MehQgDqK1RjSZSyq6yxEVXaL.jpg_-1-1.jpg
 
Mbrojtëse/ mbulesa sediljesh
Është ca bezdi instalimi i tyre por besoj se me të vërtetë ja vlen.
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
Të pish dhe të ngasësh makinën nuk shkon. Prandaj nëse ktheni ndonjë gotë duhet kujdes përpara se të ngisni makinën. Trupi i njeriut do një orë që të përpunojë një birrë apo një gotë verë apo një teke uiski. Pra pasi ta keni pirë një nga këto nevojitet të kalojë minimuni një orë që të mos keni më alkool në sistemin tuaj.
Ekziston edhe një pajisje (breathylizer) të cilës i fryn dhe të tregon përqindjen e alkoholit në trup. Mirë është të tregojë 0 përpara se të ngisni makinën. Sa për kuriozitet aparati (ka shumë gjasa edhe ai i policisë) nëse thjesht ke bërë ndonjë gargarë apo ke larë gojën me raki gjithashtu ka për të treguar që ke konsumuar raki. Në këto raste mund të nevojiten analizat e gjakut.

20210620_125757-1.jpg
 
Rregullimi fundit:
@Julius ja ça thotë ky ustai për bmw që janë makinë performance por të grin nga lekët
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
Toyota Cruiser you just got to have it @Julius
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
Makina Lancia Stratos HF Zero 3.6 metra e gjatë 83cm e lartë (viti 1970)
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
Mbrojtëse/ mbulesa sediljesh
Është ca bezdi instalimi i tyre por besoj se me të vërtetë ja vlen.
Me sa pashë këto duken goxha të shtrenjta. Besoj se do kushtojnë rreth 70-80€. Me këtë cmim besoj më mirë ta veshësh lëkurë komplet sedilet, besoj se kushtojnë rreth 200-300€, ndonëse është rreth 120€+ më shumë, por nuk krahasohet më këto.
 
BMW - lançon teknologjinë e fundit
Makina që ndyshon ngjyrën
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
Kjo është arsyeja pse i dua gjermanët
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
Back
Top