Inteligjenca Artificiale - ChatGPT etj

Exp

Kalorës
ChatGPT, kjo teknologji të shumë e rrezikshme, sepse do merret për bazë dhe nuk ka as për t'u diskutuar saktësia apo integriteti, ka për të zëvendësuar kërkimet në internet dhe do merret me propagandimin dhe manipulimin e fakteve sipas qëllimeve të atyte që e kontrollojnë.

 

ne nje nga futures , AI fillon te mendoje se eshte njeri , pra self aware ... e keshtu kthehet kunder njerezimit
sa per genjeshtrat qe i mesojne AI , vete shumica e njerezimit nuk e dine as ca eshte e verteta me ....
po bien dhe ne dashuri me AI:cwl:
 
  • Haha
Reagimet: Exp
ne nje nga futures , AI fillon te mendoje se eshte njeri , pra self aware ... e keshtu kthehet kunder njerezimit
sa per genjeshtrat qe i mesojne AI , vete shumica e njerezimit nuk e dine as ca eshte e verteta me ....
po bien dhe ne dashuri me AI:cwl:
Nuk e di nëse është për të qeshur apo për të qarë e gjithë kjo...
 
  • Pëlqej
Reagimet: Exp
eshte per te qesh per budallenjte se ata qe kane akoma tru nuk arrijne der ne ate pike :)
Edhe unë uroj të mos arrijmë asnjëherë në atë pik.

tashmë është vonë, e kemi kaluar atë pikë, pasojat e rrjeteve sociale sapo kanë filluar
pasojat e inteligjencës virtuale janë të paimagjinueshme
këto të dyja në kombinim me shumë gjëra të botës moderne
kanë për të qenë për fat të keq, shkatërruese
 
tashmë është vonë, e kemi kaluar atë pikë, pasojat e rrjeteve sociale sapo kanë filluar
pasojat e inteligjencës virtuale janë të paimagjinueshme
këto të dyja në kombinim me shumë gjëra të botës moderne
kanë për të qenë për fat të keq, shkatërruese
per publikun e pergjithshem po
smund ti shpetojm te tjeret por mund te marrim pergjegjsi per veten tone nese duam .
 
per publikun e pergjithshem po
smund ti shpetojm te tjeret por mund te marrim pergjegjsi per veten tone nese duam .
deri diku mund të ruhesh edhe mbrohesh por nëse të kap turma, mbaroi filmi.
bolshevikët rrëzuan dhe e hëngrën me dhëmbë gjithë perandorinë ruse
e njëjta gjë ndodhi më parë në perandorinë frënge nga jakobinët gjatë revolucionit francez
pas luftës së dytë botërore komunizmi u përhap në gjithë botën, evropën lindore, azi, afrikë, amerikën qëndrore e jugore.
guglli, jutubi, fejsbuku, chatgpt janë platforma globale të krijuara nga persona me bindje të majta
gjë që e bën më të lehtë punët e tyre në çdo nivel.
mund të marrim disa masa sigurisht, por më pas ç'kësmet të jetë
çfarë është për t'u bërë, ka për t'u bërë. Zoti na mbrohtë!
 
deri diku mund të ruhesh edhe mbrohesh por nëse të kap turma, mbaroi filmi.
bolshevikët rrëzuan dhe e hëngrën me dhëmbë gjithë perandorinë ruse
e njëjta gjë ndodhi më parë në perandorinë frënge nga jakobinët gjatë revolucionit francez
pas luftës së dytë botërore komunizmi u përhap në gjithë botën, evropën lindore, azi, afrikë, amerikën qëndrore e jugore.
guglli, jutubi, fejsbuku, chatgpt janë platforma globale të krijuara nga persona me bindje të majta
gjë që e bën më të lehtë punët e tyre në çdo nivel.
mund të marrim disa masa sigurisht, por më pas ç'kësmet të jetë
çfarë është për t'u bërë, ka për t'u bërë. Zoti na mbrohtë!
do kete dhe grupe njerezisht qe sdo shkojne pas turmes , e zakonisht keta jane ata qe vibrojn ne nje nivel shume te larte saqe nuk i shohin fare kta te turmes ...
 
  • Pëlqej
Reagimet: Exp
Po ky Tucker Carlson kush është mo që e paska kaq inat ChatGPT?
Tucker Carson është një nga të paktë gazetarë në SHBA-ja që ka intergritet dhe që ka guxim të flasë të vërtetat.
Me mesa shoh qënka më negativi :cwl: sepse ka emisionin më të ndjekur

Ja psh këtu flet kundra luftës, duke bërë pyetjen e thjeshtë pse dhe a është kjo luftë e mirë për amerikën
Prandaj më bëri pershtypje edhe mua, se ka vlerësimin më negativ. Por besoj se është bërë ndonjë ngatërresë në algoritëm. Do kenë ndërruar plusin me minusin 😂😂😂

Më në fund e hoqën edhe trimin me emisionin më në ndjekur në SHBA




Ndoshta ka të bëjë fjalimi i tij që mbajti para disa ditësh

 

Kjo çupa këtu që po jep motin nuk është reale është krejt krijim i inteligjencës artificiale, e cila por zëvendëson lehtësisht gazetarët që parashikojnë motin
 
ChatGPT, kjo teknologji të shumë e rrezikshme, sepse do merret për bazë dhe nuk ka as për t'u diskutuar saktësia apo integriteti, ka për të zëvendësuar kërkimet në internet dhe do merret me propagandimin dhe manipulimin e fakteve sipas qëllimeve të atyte që e kontrollojnë.


 
  • Pëlqej
Reagimet: Exp

Kjo temë po shikohet nga (Gjithësej: 3, Anëtarë: 0, Vizitorë: 3)

Back
Top