Jutubi përkeqësohet

Janë mbyllur dhe vazhdojnë të mbyllen akoma shumë kanale të mëdha në jutub me qindra mijëra anëtarë. nga ana tjetër
Guglli ka kohë që i manipulon rezultatet e kërkimeve. kryesisht domejni .com të tjerat jo aq hapur, psh po të bësh kërkimin në anglisht (american inventors) përveç dy vetave të gjithë rezultatet e tjera janë e njerëzve me ngjyrë, pasi siç e thashë më lart kjo është politika/propaganda e gugllit, ndërsa nëse bëjmë të njëjtin kërkim te bingu nuk na del asnjë i tillë, sepse nuk janë aq të rëndësishëm apo nuk kanë patur aq shumë influencë.
Madje as gugëll .es apo .de nuk i nxjerr ata, dhe kjo e vërteton absolutisht që gugëll .com i ka manipuluar rezultatet.
tani sipas rregullave të fundit nuk lejohesh pothuajse të bësh asgjë dhe mund të bllokohet kanali kot së koti që t'i biem shkurt.
Untitled.jpg
 
Janë mbyllur dhe vazhdojnë të mbyllen akoma shumë kanale të mëdha në jutub me qindra mijëra anëtarë. nga ana tjetër
Guglli ka kohë që i manipulon rezultatet e kërkimeve. kryesisht domejni .com të tjerat jo aq hapur, psh po të bësh kërkimin në anglisht (american inventors) përveç dy vetave të gjithë rezultatet e tjera janë e njerëzve me ngjyrë, pasi siç e thashë më lart kjo është politika/propaganda e gugllit, ndërsa nëse bëjmë të njëjtin kërkim te bingu nuk na del asnjë i tillë, sepse nuk janë aq të rëndësishëm apo nuk kanë patur aq shumë influencë.
Madje as gugëll .es apo .de nuk i nxjerr ata, dhe kjo e vërteton absolutisht që gugëll .com i ka manipuluar rezultatet.
tani sipas rregullave të fundit nuk lejohesh pothuajse të bësh asgjë dhe mund të bllokohet kanali kot së koti që t'i biem shkurt.
View attachment 1152
Interesante kjo. :hmm:
 
një fushatë tjetër, po bllokohen videot dhe faqet që flasin për kriptomonedhat
madje dhe ato që flasin për investime në përgjithësi
 
Një video interesante që ka disa kohë që është bllokuar nga jutubi është videoklipi i një grupi grekë.
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
Meqë ra llafi jutubi u shtrëngua edhe më shumë.
Mesa kuptoj unë duan ta bëjnë si biçim netflixi dhe të kontollojnë çdo lloj video...
 
Ti mund ta konsiderosh komuniste apo globaliste, por teksti është me shumë domethënie dhe tregon një realitet të hidhur.
Tekstin do më duhet ta lexoj, pasi kjo lloj muzike nuk më tërheq. Unë thashë nga çka pashë në videoklip
 
Tekstin do më duhet ta lexoj, pasi kjo lloj muzike nuk më tërheq. Unë thashë nga çka pashë në videoklip
Nuk po e kuptoj se gafa të kujt janë këto bllokime!
Sot më kishte ardhur një email:

We wanted to let you know that our team has reviewed your content and we don't think it's in line with our Community Guidelines. As a result, we've age-restricted the following content:​
Video: Download windows 10 free + legal serial key​
We haven't applied a strike to your channel, and your content is still live for some users on YouTube. Keep reading for more details on what this means and steps you can take if you'd like to appeal this decision.​
What "age-restricted" means​
We age-restrict content when we don't think it's suitable for younger audiences. This means it will not be visible to users who are logged out, are under 18 years of age, or have Restricted Mode enabled. It also won't be eligible for ads. Learn more about age restrictions.​
Kurse teksti i këngës është:
Κάποιες χώρες έχουν άφθονους πόρους
"Ενώ άλλοι δεν έχουν τίποτα"
"Ποια είναι η μοίρα τους?"
"Να πεθάνουν από την πείνα?"
"Να υπάρχει για πάντα φτώχεια?"
"Ποιος είναι τότε ο σκοπός του πολιτισμού?"
"Γιατί τότε υπάρχει η ανθρώπινη συνείδηση?"
"Ποιος είναι τότε ο σκοπός του ΟΗΕ?"
Έχει αίμα το Adidas το καινούριο που φοράω
και το κινητό στη θήκη που στο χέρι μου κρατάω
έχει κόπο και ιδρώτα το πουκάμισο το Armani
και κουβάλημα οι σπόροι στου καφέ μου το χαρμάνι
Έχει πόνο και φοβέρες κάθε κουταλιά Nutella
και το δέρμα που χρειάστηκε στις μπάλας μου την γκέλα
έχει δάκρυα ο κάθε κόμπος που έχω στο χαλί μου
και το τζόκεϊ που με μαγκιά φοράει η κεφάλι μου
Γιατί όλα όσα είπα της ζωής μου προϊόντα
μου τα αφήσαν οι δικοί μου ή τα αγόρασα από σπόντα
τα δουλέψανε παιδιά που είναι γεννημένα δούλοι
μεροφάι μεροδούλι, και εμείς παίζουμε κρυφτούλι
Τυνησία και Σουδάν Μαλαισία Πακιστάν
και δεκάδες χώρες που τα πιτσιρίκια δεν θα φαν
για να έχω εγώ μπουφάν με υπογραφή της Nike
μπας και δώσει ο Θεός να μου κάνουν κανένα "Like"
Όταν έβγαινα να παίξω στην αλάνα με την μπάλα
κάποιες οικογένειες δεν είχαν να πάρουν γάλα
Όταν άφηνα χαρταετό στον ουρανό να ανέβει
κάποιοι άφηναν το παιδί τους μοναχό να ζητιανεύει
Όταν μου έλεγε η γιαγιά μου κάθε βράδυ παραμύθια
σκότωναν αθώες ψυχές άλλωστε έτσι από συνήθεια
όταν μου έφερνε η νονά μου την λαμπάδα και παιχνίδια
συνομήλικοι μου ψαχναν την τροφή τους στα σκουπίδια
Όταν έβλεπα μικρός το "Xοντρό και τον λίχνο"
βάζουν σκλάβους να δουλεύουν στα ορυχεία του Κονγκό
όταν οι γονείς μου με είχαν, αγκαλιές και χάδια
χαρτομάντηλα πουλούσα και λουλούδια στα φανάρια
Ότι φόρεσα ως τώρα Nike, Puma και Sportex
τα έχουν φτιάξει δια της βίας στην Ασία στο Μπαγκλαντές
όσα λόγια και να πω, όσους στίχους και να γράψω,
στράφι θα πάνε αν τον κόσμο δεν αλλάξω
Σε αυτή την μηχανή, του κόσμου οι λαοί
αντί για λάδι καίνε ανθρώπου αίμα
μα αλλάζουν οι καιροί και θα έρθει και η στιγμή
και ο δούλους θα είναι αυτός που βάζει στέμμα
Όταν έπαιζα μικρός με το πρώτο το Nintendo
στην Ινδία οι ανήλικοι κουβάλαγαν τσιμέντο
όταν έφτιαχνα το δέντρο με φωτάκια και στολίδια
τα παιδιά στην Βραζιλία ψάχναν μέσα στα σκουπίδια
Όταν έκανα ποδήλατο στο δρόμο τα απογεύματα
συνομήλικους στην Κίνα τους σκότωναν για μοσχεύματα
κοκκίνιζα σαν κοίταζα της τάξης τα κορίτσια
ενώ στην Ινδονησία τα πουλούσανε για βίτσια
Όταν έβλεπα τον Αλαντίν στην Disney με το τζίνι
τα αδέλφια μου γαζώνανε κάτω στην Παλαιστίνη
μα σε ευχαριστώ Θεέ, που έχω και έναν ΟΗΕ
και να ενδιαφερθώ για αυτά δεν χρειάστηκε ποτέ
Να είναι καλά και το ΝΑΤΟ και οι Ηνωμένες Πολιτείες
της θρησκείας το αδελφάτο, όλες τις παιδεραστίες
μα όμως πάνω από όλα τα άλλα, στου μεγάλου μας τη σάλα
δεν θα είχες την κουτάλα, αν δεν ήσουν καπιτάλα
Και το σύστημα ρολόι που ρυθμίστηκε να τρώει
την εργατική την τάξη που όλα αυτή τα έχει παράξει
μα άντε να το καταλάβει και μετά ποιος θα προλάβει
από το κύμα να γλυτώσει και πανί να ανασηκώσει
Στο σχολείο ως αριστούχος να κρατάω την σημαία
ήμουν από άλλη χώρα και δεν με έκανες παρέα
με έχεις σκοτώσει στο Ιράκ, στο Βιετνάμ, στην Παλαιστίνη
εγώ αγέννητο μωρό και δεν είχα καν ευθύνη
Μου είχες βγάλει τα όργανα μου,
μπας και πάρεις τα λεφτά σου
για να ζήσουν παραπάνω λίγο τα αφεντικά σου
με είχες σκλάβο στο παζάρι και με πούλαγες φαντάσου
θα γυρίσει ο τροχός και θα 'ρθει και η σειρά σου
μέσα σ 'αυτήν την μηχανή αν ενωθούμε όλοι μαζί
και χαράξουμε αντίθετη πορεία στο γρανάζι
ένα θα γίνω εγώ και εσύ και θα έρθει εκείνη η στιγμή
όπου αλλάζουν οι καιροί και σίγουρα θα τους πειράζει
Αρκεί σε αυτή την μηχανή, όλου του κόσμου οι λαοί
αν σταματήσουμε για πάρτι τους άλλο να χύνουμε αίμα
και θα έρθει εκείνη η στιγμή που η φωνή μας θα ακουστεί
και ο δούλος μόνος νικητής στην κεφαλή θα βάζει στέμμα
Σε αυτή την μηχανή, του κόσμου οι λαοί
αντί για λάδι καίνε ανθρώπου αίμα
μα αλλάζουν οι καιροί και θα έρθει και η στιγμή
και ο δούλους θα είναι αυτός που βάζει στέμμα
Σε αυτή την μηχανή, του κόσμου οι λαοί
αντί για λάδι καίνε ανθρώπου αίμα
μα αλλάζουν οι καιροί και θα έρθει και η στιγμή
και ο δούλους θα είναι αυτός που βάζει στέμμα
 
  • Pëlqej
Reagimet: Exp
Nuk po e kuptoj se gafa të kujt janë këto bllokime!
Sot më kishte ardhur një email:


Mesa duket jutubi tani edhe keto lloj videosh i konsideron tip hakimi edhe duhet te jesh i loguar, dhe mbi 18 vjec qe ti shohesh. gjithashtu nuk kane as monetizim, nuk ke ca t'i besh...
 
Ndersa teksti i kenges eshte edhe me tmerrshem nga videoklipi. asnjehere nuk e kam kuptuar pse Greqia e ka kaq hapur dashurine per komunizmin, ndoshta ngaqe jane subjekt i propagandes globaliste edhe me shume nga ne. Ne anglisht kane nje term virtue signaling dmth te dukesh tek te tjeret sesa i virtytshem dhe sesa i mire je, kur ne fakt nuk je, kjo gje me erdhi ne mendje kur e lexova tekstin.

pervec faktit qe eshte kundra OKB-se dhe NATO-s gjithcka aty eshte e gabuar.
do te me duhet nje forum me vete per ta analizuar te gjithen :p , por do t'i bie shkurt. Shqiperia mburret se ka tolerance fetare dhe sa te mire jemi ne etj etj. Po si ka mundesi pra qe kemi kaaaq tolerance por kur njeri te shkel kemben mund te filloje sherri, apo kur ka aksident do e zgjidhim me grushta, kur per dy metra gardh mund te shkojme ne gjakderdhje? Pra ketu kemi dicka qe nuk shkon, se po te kemi tamam tolerance fetare ajo tolerance do ishte ne shume aspekte te jetes sone. Kemi indiference fetare dhe tolerance ne pergjithesi zero. E njejta gje edhe ketu. keta duan te shpetojne pakistanin, marokun irakun, dhe ne te njejten kohe duan te shkaterrojne Greqine edhe Evropen. Nuk duan tja dine fare per familjen e tyre dhe popullin e tyre por te hapin barkun me krimet dhe luftrat e botes. Keta tipa qe bejne si te mire dhe duan gjithe boten jane markiste, e dine apo jo nuk ka rendesi. Cfare dua te them me kete? Njeriu nuk eshte krijuar te jete qenie globaliste. Nje fjale e urte thote, po qave gjithe boten ke per te humbur syte e tu. Jete normale njeriu e ka ne fshat, apo ne nje qytet me disa dhjetra mijera banore, apo maksimumi maksimumi 500 mije.
Madje edhe ne bibel thuhet duaj te ate qe ke afer (ndoshta pasi te kesh mbaruar me ata fillo te duash ata qe jane larg...). Ke ka afer njeriu? Familjen, komshinjte dhe lagjen dhe nese mbedhim lagjet behen fshatrat qytetet dhe me ne fund kombi yt. Me larg se kaq eshte paksa e veshtire te perceptohet pasi ti akoma mire nuk njeh ata qe ke ne lagje, por edhe nese i njeh nuk eshte se me te gjithe i ke muhabetin vaj. Ne teori i duam te gjithe, por ne realitet jo dhe aq. Nese shperthen nje bombul gazi ne Somali dhe vdesin dy veta, nuk ka asnje vlere per n, as televizioni nuk do ta nxjerre ne lajme sepse askujt nuk i intereson. Madje edhe sikur te ndodhe ne mes te Parisit nuk do na beje pershtypje. Nese eshte ne tirane, op do jete lajm ne te gjithe stacionet akoma edhe sikur te mos kete vdekur njeri. Dhe keshtu duhet te jete.
Pra ky artist qe qan dhe vuan per keto padrejtesi, eshte e egzagjerim total, nuk po thote askush se na vjen mire qe ne Palestine njerezit jane mish per top, por edhe une nuk dueht te ndihem fajtor per kete... Sepse ky eshte synimi te ndihesh fajtor per veten, per traditen, per historine, per racen akoma dhe ngjyren e lekures tende. Kjo gje eshte implementuar me se miri ne SHBA dhe eshte kurth per the gjithe popujt me orgjine nga Evropa, termi i njohur i kesaj eshte white guilt. Edhe kjo white guilt eshte e pjese e propagandes se hollivudit sic e permenda ketu dhe ketu, por per kete ndoshta do hapur nje teme e tere me vete.
 
Mesa duket jutubi tani edhe keto lloj videosh i konsideron tip hakimi edhe duhet te jesh i loguar, dhe mbi 18 vjec qe ti shohesh. gjithashtu nuk kane as monetizim, nuk ke ca t'i besh...
Prandaj pyeta edhe unë, është gafa e algoritmit apo kështu është programuar?
Madje muajin e kaluar më bënë age-restricted një video tjetër ku shpjegoja se si mund të gjenim kodin wifi në rast se e kishim harruar.
 
Back
Top