Jutubi përkeqësohet

Another one bites the dust
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
Nga shiu në breshër
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
me pak fjalë
personat, bizneset që paguajnë jutubin për reklama duan tju kthejnë pas paratë për reklamat që bëhen skip
 
ja sesi jutubi i manipulon pëqimet dhe mospëlqimet për të shtyrë propagandën e tij
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
Si mund ta kesh marrë vesh edhe ti @Exp pra nja 4 vjetëve më bllokuan një kanal në YouTube. Për shkelje të politikës së tyre. E vërteta është se nuk është se isha i kulluar, por në YouTube qarkulloni video shumë më keq se të miat. Kisha disa video që se si të ndryshonim gjuhen në paketën e Adobe. Pra nuk bëhej fjalë për pirateri. Nejse, se si më kapi sckripti i tyre dhe pas 3 paralajmërimesh më bllokuan kanalit. Por përsëri kjo ishte më e pakta. Si mund ta dini edhe ju, kur futesh në YouTube kanali i parë që krijohet është drejtpërdrejtë me llogarinë kryesore. Pastaj krijon edhe kanale të tjera. Por nga momenti që më bllokuan kanalin kryesor, nuk mundesha më të menaxhoja kanalet e tjera. Bëra nja dy here apelim dhe si mund ta prisja, erdhi përgjigje negative. Pas shumë përpjekjesh, gjeta mënyra që tek kanalet të shtoja menaxhues të tjerë.
Sot ngarkova një video tek një kanal shqip që kisha vite pa punuar, më nxorri një mesazh që nuk mund të postoja lidhje (link) të jashtë. Duhej një verifikim tjetër dhe këtë duhet ta bënte menaxhuesi kryesor. Duke kërkuar se kush ishte menaxhuesi kryesor zbulova është ishte llogaria e bllokuar. Kur po kërkoja të futesh tek studio e YouTube nuk po më lejonte sepse ishte llogari e bllokuar. Kishte edhe opsionin për të bërë apel. Mendova hajde se po e provojë njëherë, çfarë do humbas më?!
Kur për habinë time shiko se çfarë mesazhi më erdhi pas disa minutash.
youtube ka shkalluar.jpg

Ndonëse kanë kaluar 4 vjet kanali mu kthye dhe të gjitha videot janë aty :super::rofl:
 
Jutubi është bërë vegël e globalistëve, është një platformë e poshtër dhe nuk ku kujt t'i drejtohesh.
Është e mirë kur e përdor për monetizim por nuk duhen futur të gjitha vezët në një shportë...
Ka gjera që nuk duhet të ekzisojnë por të tjerët bllokohen për hiç mos gjë
 
Po të veresh se çfarë lejohet në jutub, ato minishkeljet e tua nuk llogariten më
kështuqë je brenda ligjit
 
  • Pëlqej
Reagimet: Zoe
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
Back
Top