Çuçuritje 2022

Status
Nuk është e hapur për përgjigje të mëtejshme.
Një politikan në parlamentin holandez diskretitohet me lidhjet që ka me globalistin Klaus Shvab
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
Heqja e spëlqimeve nga videot e jutubit, për arsye politike, ka efekte anësore shumë të të mëdha se këto.
Një numër i madh videomashtrimesh, spamesh, ''tutorialeve'' dhe budallëqeve që ekzistojnë në jutub
deri më dje ishin lehtësisht të dallueshme pasi kishin një numër të madh spëlqimesh dhe i mbronte përdoruesit
nga këto video abuzive, tani këto video janë të lira të mashtojnë këto.
Nëse më vonë heqin edhe komentet negative jutubi do marrë fund.
 
Heqja e spëlqimeve nga videot e jutubit, për arsye politike, ka efekte anësore shumë të të mëdha se këto.
Një numër i madh videomashtrimesh, spamesh, ''tutorialeve'' dhe budallëqeve që ekzistojnë në jutub
deri më dje ishin lehtësisht të dallueshme pasi kishin një numër të madh spëlqimesh dhe i mbronte përdoruesit
nga këto video abuzive, tani këto video janë të lira të mashtojnë këto.
Nëse më vonë heqin edhe komentet negative jutubi do marrë fund.
kjo është mëse e vërtet. Por ky komet do vinte më mirë tek tema e YouTube.
 
Në kanada tani është e ligjshme të konvertosh fëmijët në lgbt

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
E ardhmja e ushtrisë amerikane:cwl:
Ndoshta kjo është gjë shumë e mirë pasi do jetë më e vështirë instalimi i qeverisë globale

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
Cila eshtë dekada më e mirë
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

Nuk është fare për të qeshur!!!
(Femrat dhe rrjetet sociale)
Një femër po zhytej me makinë në liqenin e ngrirë, dhe kur njerëzit nxituan ta shpëtonin ajo budallaçka nxorri celularin të bënte një selfi
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.



 
Mendoni sesi u hyjëzua dhe shenjtërua Xhorxh Flojdi një kriminel ordiner që vdiq nga mbidoza, dhe mashtruan gjithë botën në kohë reale, imagjinoni se çfarë kanë bërë me figurat e tjera historike...
Kur lajmet në kohë reale janë të rreme mendoni pastaj historia....
 
Nuk është fare për të qeshur!!!
(Femrat dhe rrjetet sociale)
Një femër po zhytej me makinë në liqenin e ngrirë, dhe kur njerëzit nxituan ta shpëtonin ajo budallaçka nxorri celularin të bënte një selfi
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.




Nuk e lane atje deri sa të shkrinte bora? 😂
 
Ja si funksion arti i mashtrimit
Kisha parë shumë vite më parë një video (hit piece = materjal për të sulmuar dhe shkatërruar imazhin e dikujt)
disinformuese, shpifëse për Nënë Terezën. Pavarësisht jeni apo jo katolik, pavarësisht është apo jo shenjtore, ajo
është një figurë pozitive për shqiptarët. Bëra një kërkim në jutub nëse qe ajo videoja dhe e gjeta.
Shejtanët e vegjël, që përpiqen të manipulojnë cilindo akoma e sulmojnë dhe thonë se kjo qënka mashtruese
pasi emrin e vërtetë nuk e ka Nënë Tereza por Agnes Gonxhe Bojaxhiu. Çfarë po fsheh kjo?-thonë ata. Ajo nuk është Nënë sepse nuk
ka patur asnjëherë fëmijë dhe emrin nuk e ka Tereza.

Ky është arsyetimi më idiot që mund të gjeni ndonjëherë. Edhe pse që të dy këta palaçot janë figura të njohura hiqen sikur bënë ndonjë zbulim.
Cilido që di dy gjëra sesi funksionojnë gjërat, njeriu kur pagëzohet, apo bëhet klerik, murg/murgeshë, peshkop
në 99% të rasteve ndryshon emrin pasi ai tani bëhet një tjetër njeri. Nejse, po e them thjesht se është një rast
flagrant dhe verifikohet lehtësisht dhe ata që nuk dinë gjë me të vërtetë mendojnë se ''iu hapen sytë'' në realitet
verbohen akoma më shumë.
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
Duhet ta harrojmë idenë se fëmijët janë të prindërve, dhe familjes
ata janë të komunitet, të kolektivit të të gjithëve.:bandit: :cwl:
kolektivizimi dhe tufëzimi i njerëzve hapi tjetër i komunizmit

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
Jeta në rrjetet sociale
rrjetet.jpg
 
3 vjeçari pastruesh oxhaqesh - 1933
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
Ç'ne @Shefi nuk e paska marrë vesh akoma se Trampi e paska hapur kompaninë e rrjetit social vetë? Për amerikën fillon nga funksionin versionin beta në nëntor. Kurse për europën nuk dim gjë akoma. Kompani e ke emrin Truth Social https://apps.apple.com/us/app/truth-social/id1586018825
Trampi në shumicën e politikave që premtoi se do bënte dështoi, dhe si rrjedhojë nuk pres shumë. Kur ishte president kishte mundësinë ose t'i penalizonte kompanitë, ose ta shfuqizonte ligjin që i mbron ose të shkonte në një platformë tjetër si psh. Gab apo slug dhe po ta bëntë këtë tuiteri do kishte pësuar një katastrofë të madhe... Por ai nuk e bëri këtë madje akoma dhe sot kërkon me gjykata të lejohet të rikthehet tek tuiteri.

Gjithsesi kjo që do të bëjë mund të bëhet një platformë kryesore ku mund të strehohen të gjithë të dëbuarit apo të pakënaqurit por kurrsesi nuk ka për të qënë e lirë por do ketë dhe atje rregulla strikte nga frika se mos etiketohen platformë e gjuhës së urrejtjes (term globalist që përdoret për të mbyllur gojën dhe që është kundra lirisë së fjalës)
Ka shumë gjasa që në zgjedhjet e tjera presidenciale të fitojë dhe nëse ndodh kjo atëherë e gjitha është një lojë dhe i bie që dhe vetë Trampi të jetë pjesë e tyre direkt apo indirekt dhe hiqet sikur po i lufton. Gjithsesi koha do ta tregojë.

Shefi paska patur të drejtë, një vrimë në ujë bëri edhe ky Trampi, por nuk është se nuk e dinim. Pra jo vetëm që sajti do e ketë të vështirë të qëndrojë më këmbë pasi është e vështirë të konkurrosh në një treg të tillë po nuk do mbrojë lirinë e fjalës, duke luftuar Gjuhën e Urrejtjes :cwl:
dhe bullizmin :cwl:
:lol: :dead:


 

Ja dhe disa tema interesante

Çuçuritje 2023
11,620
1,318
Çuçuritje 2021
16,763
688
Çuçuritje 2020
6,655
303
Çuçuritje 2019
6,036
148
Çuçuritje '24
1,796
205
Status
Nuk është e hapur për përgjigje të mëtejshme.
Back
Top