Çuçuritje 2021

Status
Nuk është e hapur për përgjigje të mëtejshme.
Pas tërmetit të ditëve të fundit në Kroaci kjo grua, përdor tullat nga shtëpia e saj e rrëzuar
për të bërë kafenë e mëngjezit! Mos e çani kokën fare! Më e mira do bëhet!

kroaci.jpg
 
shtetet multietnike janë të destinuara të dështojnë,
ne jemi të gjithë shqiptarë dhe s'merremi vesh, jo më kur sjell lloj-lloj njerëzish
në Shqipëri duhet të ndalohet absolutisht emigracioni dhe të qëndrojmë shtet etnik shqiptar
 

Mbase jo në një mënyrë perfekte por Britania katër vite pas referendumit të 2016 mezi e lejuan të dilte shtrapa-shtrupa nga Bashkimi i Poshtër Evropian. Shqipëria ka fatin e mirë që nuk është futur ende në këtë organizatë e cila funksionon si një organiziatë mafioze që po u fute zor se del dot... Duhet të bëjmë çmos që Shqipëria të mos hyjë këtu, po miqtë e sorrës janë të fuqishëm në vendin tonë dhe po bëjnë çmos të bëhemi anëtarë që më pas të fillojnë vërshimet e miliona afganëve dhe arabëve për shpopullimin e Shqipërisë.
 
Ja si Vuhani, vendlindja e koronës feston vitin e ri ndërsa gjithë rruzulli qëndron i izoluar
 
Si funksionon kjo monedhe si mund te blehet dhe perdoret?
Vjet ne mars paska qene mundesia me e mire per ta blere ishte tek 5mije.
Ka shum vende ku mund ta blesh, siç është psh. coinbase.com
Ideja eshte e thjeshte e blen kur eshte e lire dhe e shet tani qe eshte shtrenjte.
Ose e mban dhe pret sepse ne teori bitkoin do arrije 1 milionë dollarë.

Për të funksionuar është si aksionet, kur ka kërkesa shumë rritet çmimi dhe kur nuk ka bie.
 
ja pse duan të rrëzojnë qeverinë e Bjellorusisë,
ngjaqë nxorri dobiçin në shesh për plandeminë dhe i la njerëzit të lirë
dhe nuk i burgosi siç bënë të gjithë gomerët...
-Ja si e festojnë vitin e ri, si njetëz për bukuri
 
Po hë ça i thonë kësaj? Kush mund ta shpjegoi?
qe veç një lojë, apo më mirë mashtrim.
Kina vjet në këto kohë po jepte shenja sikur në Vuhan ishte bërë nami kur në fakt ishte një fushatë disinformacioni.
Futi ligjin e luftës dhe nuk la të qakullonin as lajme dhe aq gazetarë, ndërsa qytetarët i kyçi brenda.
Neve na thoshte se çdo gjë është nën kontroll, por në të njëjtën kohë trafikonte video apo informcacione sikur atje
kishin vdekur me miliona vetë.... Dhe gjithë bota si majmunë, (por edhe e varur ekonomikisht nga Kina) kopjoi Kinën
dhe u kyçën të gjithë brenda. Pandemia nuk erdhi dhe nuk shkoi, është thjesht një grip i fortë asgjë më tepër.
Megjithatë ndyrësirat e OBSH-së që janë në xhepin e Kinës si edhe ai legeni i mikrosoftit kanë qëllim të na izolojnë
dhe të na vaksinojnë, dhe kush Bill Gejt që para ca vitesh po fliste në një fjalim TED për pakësimin e popullsisë botërore
dhe se ardhja e pandemive është e paevitueshme. Këto janë të gjitha të planifikuara. Natyra nuk prodhon viruse më,
ato që ishin ato, janë këto janë shpikjet e njerëzve. Madje edhe sëmundjet e kafshëve që kalojnë tek njerëzit janë të pakta.
 

Ja dhe disa tema interesante

Çuçuritje 2023
11,511
1,318
Çuçuritje 2022
5,324
271
Çuçuritje 2020
6,622
303
Çuçuritje 2019
5,931
148
Çuçuritje '24
1,528
181
Status
Nuk është e hapur për përgjigje të mëtejshme.

Kjo temë po shikohet nga (Gjithësej: 2, Anëtarë: 0, Vizitorë: 2)

Back
Top