Çuçuritje 2021

Status
Nuk është e hapur për përgjigje të mëtejshme.
Me qindra ndoshta me mijëra janë ata që po marrin dëbimin nga këto platforma, si njerëz të njohur por edhe njerëz të zakonshëm.
Karrikaturisti i madh Ben Garrison u dëbua dhe ai...

+.jpg
 
Rregullimi fundit:
tëmën, këta kërcejnë më mirë se ne
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
Ça dëgjova unë? I kanë kërkuar hollivudit që të heq çdo skenë filmike që ka qenë Donald Tramp? :oops:
Epo kur flet shefi për rikthimin komunizmit global nuk e merrni seriozisht ju. Janë të njëjtat gjëra që predikoi Marksi dhe të njëjtat gjëra që bëri Enveri, Lenini Stalini. Trampi është edhe nga fillimi i filmit "I vetëm në shtëpi 2" disa sekonda, dhe ky është film që çdo vit shfaqet në televizon për Krishtlindje është bërë si traditë dhe më duket se vjet një stacion kanadez e kishte hequr atë skenë.
Nga e majta kemi mashtrimin, fshirjen, çensurën dhe ndryshimin e historisë. Nuk ka asgjë të re këtu, skandali më i madh tre ditë mban.
 
Epo kur flet shefi për rikthimin komunizmit global nuk e merrni seriozisht ju. Janë të njëjtat gjëra që predikoi Marksi dhe të njëjtat gjëra që bëri Enveri, Lenini Stalini. Trampi është edhe nga fillimi i filmit "I vetëm në shtëpi 2" disa sekonda, dhe ky është film që çdo vit shfaqet në televizon për Krishtlindje është bërë si traditë dhe më duket se vjet një stacion kanadez e kishte hequr atë skenë.
Nga e majta kemi mashtrimin, fshirjen, çensurën dhe ndryshimin e historisë. Nuk ka asgjë të re këtu, skandali më i madh tre ditë mban.
Ja mbyllen edhe snapchat-in sot. Po këtë çe donte?!
 
Ça dëgjova unë? I kanë kërkuar hollivudit që të heq çdo skenë filmike që ka qenë Donald Tramp? :oops:
Ja lajmi i djeshëm.
ja.jpg

Ja mo për këtë fragment bëhet fjalë
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.



Ja mbyllen edhe snapchat-in sot. Po këtë çe donte?!
Është çështje reklamimi, por nuk është se ai i menaxhon të gjitha këto. Mesa di unë vetëm tuterin përdorte vetë. Por ndoshta është gjë e mirë kjo. Afat gjatë njerëzit do kuptojnë se këto platforma nuk na duan të mirën dhe veç dëme shkaktojnë...
 
Gjeni lumturi kudo që të mundeni se qeveritë tona po bëjnë të pamundurën të na e marrin prej nesh...
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
Nuk është Kabuli, por Brukseli. - [Peshqeshet e globalizmit]
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
Stop diktaturës!
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
Guglli tani sulmon edhe Minds-in (një tjetër rrjet social pas Gab-it) sepse atje ka ende liri fjale. Ndërsa CEO-ja i Parler-it nuk dihet nga është fshehur pasi i kanë bërë kërcënime serioze.
 
Guglli tani sulmon edhe Minds-in (një tjetër rrjet social pas Gab-it) sepse atje ka ende liri fjale. Ndërsa CEO-ja i Parler-it nuk dihet nga është fshehur pasi i kanë bërë kërcënime serioze.
se edhe mua po më duket çudi që një platformë kaq e madhe të rrijë për një kohë kaq të gjatë jashtë linje. ose ose nuk do ketë patur asnjë backup dhe Amazon nuk i jep asgjë. Si na e bëri ne njëherë Namecheap. E mban mend?
 
  • Pëlqej
Reagimet: Exp
se edhe mua po më duket çudi që një platformë kaq e madhe të rrijë për një kohë kaq të gjatë jashtë linje. ose ose nuk do ketë patur asnjë backup dhe Amazon nuk i jep asgjë. Si na e bëri ne njëherë Namecheap. E mban mend?
Po e mbaj. Kjo është shumë herë më keq. Amazon po shkel kontratën dhe po i dëbon nga serverat e tyre. Amazoni ka pothuajse monopol serverat, dhe puna nuk është se duhet një server dokudo, por shumë të fuqishëm pasi janë me miliona ata që po largohen nga tuiteri dhe duhen goxha burime për të mbajtur gjithë atë fluks. Të njëjtën gjë e shohim edhe tek Gab dhe Sinjali të cilët u ngritën menjëherë tani dhe mezi po i përballojnë gjithë këta vizitorë. Guglli e detyroi Gabin të bëjë ca ndyshime (nuk i di hollësitë) tek softueri sepse e kërcënoi se do e dëbonte nga gugëll plei.

Gugëll, fejsbuk, tuiter, amazon kanë aq shumë grahne (para në arbërisht) saqë nuk duan tja dinë për kostot dhe humbjet financiare si pasojë e këtyre veprimeve flagrante, ata kanë axhendën e tyre globaliste dhe janë të vendosur ta çojnë deri në fund.
Psh shumë legenë apo naivë flisnin se tuiteri nuk do ja mbyllte trampit gojën pasi kjo do ishte harakiri nga ana ekonomike për ata. Unë në fakt e prisja diçka të tillë por jo tani por pas 20 janarit kur dhe i mbaron mandati, megjithatë ata nuk pritën por përfituan nga rasti dhe e mbyllën. E pra llogaria e tij me 80 milionë ndjekës mendohet se kishte vlerën e mbi 2 miliardë dollarëve. Pra tuiteri pësoi mbaft humbje monetare. Por kjo nuk është një betejë ekonomike por ideologjike.
 

Ja dhe disa tema interesante

Çuçuritje 2023
11,624
1,318
Çuçuritje 2022
5,381
271
Çuçuritje 2020
6,665
303
Çuçuritje 2019
6,042
148
Çuçuritje '24
1,800
205
Status
Nuk është e hapur për përgjigje të mëtejshme.
Back
Top