Çuçuritje 2021

Status
Nuk është e hapur për përgjigje të mëtejshme.
nuk eshte fare fare per hahaha
se sic po vijne punet. do thone se turqia na shpetoi nga shqiptaret....
Në fakt në një mënyrë e kanë thënë,
shqiptarët proturq na shpëtuan duke shtypur shqiptarët antiturq dhe arvanitasit.
Kot nuk po shohim këtë dashuri të madhe për Hale Pashë Tepelenën dhe Turqinë.

Është e madhe për Zotin. Ë!
Grupi i Hormovës i thur këngë dhe lavde Ali pashait.
Pra Hormova është e njohur për një nga maskarat më të mëdha dhe më të tmerrshme, ku u therën dhe masakruan me qindra vetë. nga i Madhërishmi pasha. Dhe tani "hormovitët" ia dinë për nder këto këtij burri shteti.

Ç'është e vërteta në fakt këta që janë këtu në Hormovë tani, nuk kanë faj. Sepse kur u dogj dhe u shfarros Hormova, ata që ngalën gjallë ia mbathën nga sytë këmbët, dhe u shpërngulën në rrethinat vërdallë, në Greqi e gjetkë. Këta që janë aty, janë prurjet e Aliut të cilët me tërë mend ja dinë për nder sa kanë qenë kothorakë andej nga ishin dhe fituan prona e toka qyl.
Ja kështu ndodh, siç po e shohim me sytë tanë, shpopullimi dhe rishkrimi i historisë. Fshatrat autoktone u terrorizuan dhe dëbuan për të sjellë në to popullsi të huaja ose njerëz që janë proturk, dhe gradualisht e keqja bëhet.... Tanimë çdo gjë ka marrë fund.
Ka disa vite që neohormovitët duan të bëjnë një lapidar për maskran që bënë grekët kohë më vonë, por mesa duket kjo gjë nuk i pëlqen qeverisë sepse nuk do i vinte mirë Greqisë. Them unë tani pse këta neohormovitë, tek ky monument nuk duan të shtojnë edhe masakrën e Aliut?
Përgjigjia është e thjeshtë sepse nuk janë hormovitë, por okupatorë, dhe Aliu ishtë filantropi i tyre...
 
Llojet dhe emrat e kaçavidave
a1re45Y_460swp-1.jpg
 
kisha kohe qe prisja te dilte nje e tille per celularet dhe qenka vertet ne nje cilesi te mire

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

megjithate me kete cmim (400$) nuk ja vlen thjesht per hobi...
 
Ja pse duhet t'i deklarojme lufte Indise dhe t'ju konfiskojme te gjitha videokamerat
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
kjo është për @Mr.Right
karagjoz fare ky seferliu :cwl:
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

I paperseritshmi Markos! Humori i tij nuk mund te zevendesohet ndoshta kurre ne historine e kinematografise apo komedise greke. Eshte nga ata komike qe me ane te satires,shigjeton pike se pari veten e tij(si grek) dhe pastaj amerikanet apo dhe te tjere. Sa here ta shikoj,aq me teper e pelqej. Njerez si ky mund ta ndreqin kete njerezim te ç'orientuar.
 
I paperseritshmi Markos! Humori i tij nuk mund te zevendesohet ndoshta kurre ne historine e kinematografise apo komedise greke. Eshte nga ata komike qe me ane te satires,shigjeton pike se pari veten e tij(si grek) dhe pastaj amerikanet apo dhe te tjere. Sa here ta shikoj,aq me teper e pelqej. Njerez si ky mund ta ndreqin kete njerezim te ç'orientuar.
Është i veçantë, edhe pse mund të dallohet tek ai ndikimi i Beni Hillit apo dhe i Çarli Çaplinit. Edhe ky nga ndonjëherë ka egzagjerime por gjithsesi e ka siguruar pozicionit e tij si komedian. Komedia greke do ishte ndryshe këto 30 vitet e fundit po të mos ishte ky, ka kontribut të madh. Jam dakort me atë që thotë @Uriel se ka ndikim edhe tek aktorët tanë. Sesa aktorët apo komedianët mund të ndikojnë në ndreqje të ndonjë gjëje nuk jam i sigurt
 
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
Kjo video përshkruan më së miri adsurditetin e kohëve që kalojmë.
Kjo që përdridhet këtu në Mjanmar as që e ka idenë që prapa saj po ndodh një grusht shteti.
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
Ndoshta videoja e parë e regjistrimit me mace
Macet boksiere - Qershor 1894 - Nga Tomas Edison
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
kujt i ka plasur kërcaksja në dorë të ngrejë dorën
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
hehe yep!
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 

Ja dhe disa tema interesante

Çuçuritje 2023
11,831
1,318
Çuçuritje 2022
5,460
271
Çuçuritje 2020
6,744
303
Çuçuritje 2019
6,133
148
Çuçuritje '24
2,205
222
Status
Nuk është e hapur për përgjigje të mëtejshme.
Back
Top