Shefi

Ushtar i lartë
Anëtarë stafi
Shark Tank. Në fakt nuk është film është një reality show me persona që kanë biznese
apo ide të cilat paraqiten përpara disa investitorëve të suksesshëm me shpresë të kenë bashkëpunim.
 
Sot pash filmin shqiptar Falco të Bes Kollakut. Mund ta vlerësojë me notën 8.5.
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
Falco te Bes Kallakut, rastesisht online diku ne nje link qe e kam ruajtur. Po ta shohesh me shume vemendje eshte realitet i hidhur i politikrs shqiptare (pavaresisht se ne brendesi ka edhe shume element te tjere) por eshte film qe mund ta rishohesh ☺
 
Unë pashë këtë filmin Contagion (2011) e kisha parë edhe më parë por meqënëse ka lidhje shumë me situatën gripale e pashë përsëri
edhe është me të vërtetë shumë interesant. Çuditërisht ka shumë ngjashmëri me koronavirusin, madje edhe lakuriqi i natës...
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.


po këtë filmin e Kallakut ku e keni parë
 
Unë pashë këtë filmin Contagion (2011) e kisha parë edhe më parë por meqënëse ka lidhje shumë me situatën gripale e pashë përsëri
edhe është me të vërtetë shumë interesant. Çuditërisht ka shumë ngjashmëri me koronavirusin, madje edhe lakuriqi i natës...
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.


po këtë filmin e Kallakut ku e keni parë

Sapo e pash. Film vërtet interesant. Madje këta që besojnë idetë konspirative do ta besonin si një ngjarje e vërtet.
 
Unë pashë këtë Fordi kundër Ferrarit dhe më pëlqeu shumë
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.


them ta shoh prapë :cwl:
 
Jeta e Mikael Kallashnikovit
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
A King in New York (1957) një film jo shumë i njohur i Çarli Çaplinit mo @Dr. Luka
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
MV5BMjlkZTJjMDQtMzI1My00YmViLWE0M2ItZTEwMzk1NDhlNDkwXkEyXkFqcGdeQXVyMzgxODI0MTk@._V1_FMjpg_UX1000_.jpg


Filmin Boss Level me titra shqip. Në fillim duket pak si kotë, por si fantashkencë që është film interesant mu dukë.

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
  • Pëlqej
Reagimet: Exp
MV5BMjlkZTJjMDQtMzI1My00YmViLWE0M2ItZTEwMzk1NDhlNDkwXkEyXkFqcGdeQXVyMzgxODI0MTk@._V1_FMjpg_UX1000_.jpg


Filmin Boss Level me titra shqip. Në fillim duket pak si kotë, por si fantashkencë që është film interesant mu dukë.

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

Do e shoh dhe do të them, por besoj se përveç efekteve grafike të cilat janë fantastike, këta lloj filma janë bosh. Si nga përmbajta edhe nga aktrimi dhe njëkohësisht janë gjithnjë e më larg realitetit.
Mel Gibson është një nga aktorët dhe regjizorët më të mëdhenj dhe që më pëlqejnë shumë. Por një dekadë kusur "mëkatoi" dhe kur ishte i dehur tha se Hollivudi kontrollohet nga çifutët (që është mëse e vërtetë, pasi ata edhe e kanë ndërtuar atë) dhe përhapin propagandën e tyre. Që nga ajo kohë ai u fut në listën e zëzë dhe e kishte të vështirë për ca kohë. Vitet e fundit kam parë tre filma të tij që mesa kuptoj unë përpiqet tju shlyejë fajin padronëve, pasi në të tre filmat pa lidhje fare përmenden nazistët etj. ndërsa personzhi i tij vritet.
Në fakt përplasja e tyre me Gibsonin filloi kur bëri filmin për Jisu Krishtin i gjithi në hebraisht dhe i bënë luftë të madhe si filmit dhe Melit në të gjithë botën.
 
o_O Hollësi interesante.
Edhe tek ky film ka një pjesë të tillë.
:rofl2: :rofl2: :rofl2:
Është pjesë e propagandës së hollivudit. Nëse filmi pa lidhje fare përmend nazistët, klu kluks klanin, apo gjëra të këtij lloji.
nuk ka rëndësi nëse përmenden seriozisht, me shaka duke i tallur apo dhe shkarazi, por nëse ka elementë të tillë, filmi prandaj është bërë
që të fusë prapagandën e tij. Psh në filmni Wonder Woman i cili pati sukses, kemi një grua me fuqi mbinjerëzore me orgjinë çifute, e cila lufton me gjermanët dhe i vret ata me shpatë....:drunk:
Shpesh herë nëpër filma i ligu është bjond me sy të kaltër dhe flet ose me theks gjerman ose rus. (popujt më të urryer nga hollivudi)
Pra mania e tyre është në nivele të tilla saqë edhe pjesë të historisë i lidhin me fantazinë, dhe në këtë mënyrë, gjithnjë duan
të ulin poshtë poshtë popullin gjerman, për të thënë që të gjithë popujt evropianë janë të ligj dhe racistë.
ndërsa njerëzit gënjehen duke parë fishekzjarret dhe efektet grafike të cila janë thjesht për të tërhequr vëmendjen.
nën koshiencën e tyre bombardohen dhe programohen nga propaganda duke iu bërë lavazho dhe shpëlarje truri.
Filma të tillë ka sa të duash ja një që më vjen në mendje është Indiana Jones. Ndërsa filmat që i kalojnë shkarazi këto tema janë pa fund...
 
Shpesh herë nëpër filma i ligu është bjond
E di ti që ashtu si @Shefi ke të drejtë ndonjëherë?. :rofl2:
Sot pashë filmin Honest Thief me titra shqip.

maxresdefault.jpg


Duke dashur të bëjë një jetë të ndershme, një grabitës famëkeq bankash, dorëzohet, vetëm e vetëm për tu tradhëtuar nga dy agjentë të pamëshirshëm të FBI-së.
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 

Paycheck me titra shqip​


Paycheck me titra shqip


Një film interesant i 2003. Bënë fjalë pere një inxhinierë i cili krijon makinën që parashikon të ardhmen. Por a është kjo gjë diçka e mençur? Shikoni fillimin dhe do ta kuptoni. Si çdo film edhe ky ka ato efektet e veta, por është interesant..
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
Vitet e fundit kam parë tre filma të tij që mesa kuptoj unë përpiqet tju shlyejë fajin padronëve, pasi në të tre filmat pa lidhje fare përmenden nazistët etj. ndërsa personzhi i tij vritet.
Po pastroja ca kompjuterin dhe dolën këta tre filmat e Melit që pashë sivjet

Në këta tre filma Gibson vdes, në filmin e parë vdes për të mbrojtur vajzën nga trafikantët por megjithatë përpara kësaj vret një shok të vjetër i cili na qënkërkësh bërë nazist. Blood Father (2016)

Ndërsa në dy filmat më poshtë vdes që të shpëtojnë dy kriminelë të zinj sepse kjo është narrativa e Hollit të Vudit, raca e bardhë e keqe, raca e zezë e mirë, akoma edhe kur janë të liq janë të mirë aq shumë saqë duhet të japim jetën për ta, këtë na mëson propaganda e cila kundër të popujve me orgjinë evropiane
Dragged Across Concrete (2018)
Force of Nature (2020)

Shikojini vetë nxirrni konkulzionet tuaja.
 
Ja mo doktor, më doli përpara një film francez tip Xhejms Bond dhe thashë të shikoja trejlerin për të marrë një ide nëse duhej parë, dhe në fund fare e ke surprizën
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 

Ja dhe disa tema interesante

Çuçuritje 2023
11,631
1,318
Çuçuritje 2022
5,401
271
Çuçuritje 2021
16,817
688
Çuçuritje 2020
6,708
303
Çuçuritje 2019
6,060
148
Back
Top