Shefi

Ushtar i lartë
Anëtarë stafi
Shark Tank. Në fakt nuk është film është një reality show me persona që kanë biznese
apo ide të cilat paraqiten përpara disa investitorëve të suksesshëm me shpresë të kenë bashkëpunim.
 
Një film interesant shqip është edhe Sedër. Më poshtë është sedër 2 por më bëri të shikojë edhe pjesën e parë. (sa për info avokati në të majtë përballë Xhevair Zenelit është vërtetë avokat).
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
Duke parë filmin Sedër 2 mendova të shikoja edhe pjesën e parë.
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.


Nuk është keq. Kuptohet se pjesa e dytë është punuar me më shumë profesionalizëm. Por duke parë edhe një intervistë të Sajmirit kuptova se kishte mungesë edhe në sponsorizim por edhe në përvojë.
Besoj se do ketë edhe një pjesë të tretë që do bëji komplet lidhjen e pjesës së parë dhe të dytë.
 
Me rast halloweeni :worried::worried::laugh:

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
OIP.K5jq6p4NThlQXd--8MwzBwAAAA
 
hero zemermire
:) normale që ashtu është. Vetë zot, vetë shkop. Stalone në fakt është skenarist i mirë. shumë prej filmave që luan i ka shkruar vetë. Kur shkroi filmin Rocky dhe po përpiqej që t'a bënte film, shumë studio u interesuan por kur dëgjonin se ai donte të luante rolin kryesor. Jo vetëm që nuk donin por nuk e merrin seriozisht. Por ai ishte i vendosur dhe thoshte ose unë protagonist ose nuk bëhet filmi, derisa në fund e realizoi.

Këta filmat e fundit me "heroj" apo "superheroj" për mua janë filma fast food qebaptore pa pikë lidhje. Është një lloj çorbe moderne mitologjie, magjie dhe demonologjie. Njeriu e ka nevojë të brendshme të besojë, dhe kur nuk e gjen veten, krijon dhe beson në idhuj të rremë e të kotë.
 
:) normale që ashtu është. Vetë zot, vetë shkop. Stalone në fakt është skenarist i mirë. shumë prej filmave që luan i ka shkruar vetë. Kur shkroi filmin Rocky dhe po përpiqej që t'a bënte film, shumë studio u interesuan por kur dëgjonin se ai donte të luante rolin kryesor. Jo vetëm që nuk donin por nuk e merrin seriozisht. Por ai ishte i vendosur dhe thoshte ose unë protagonist ose nuk bëhet filmi, derisa në fund e realizoi.

Këta filmat e fundit me "heroj" apo "superheroj" për mua janë filma fast food qebaptore pa pikë lidhje. Është një lloj çorbe moderne mitologjie, magjie dhe demonologjie. Njeriu e ka nevojë të brendshme të besojë, dhe kur nuk e gjen veten, krijon dhe beson në idhuj të rremë e të kotë.
Mendoj qe njeriu nuk duhet te besoje te idhujt por te kuptoje e zgjohet nga gjumi letargjik e te kuptoj qe heronjte e vertete gjenden brenda vetes , se aftesite i kemi ne vetem duhet ti zgjojme nga vetja e brendshme , te pakten une kete marr nga Rocki :)

ps: e kam degjuar historine e tij si e realizoi filmin e pare madje ka qene homeless por nuk hoqi dore nga bindjet e veta dhe ne fund ja arriti.
 
The Kashmir Files (2022)
Një film bazuar në ngjarje reale për genocidin në Kashmir të Indisë, krahinë e cila akoma dhe sot ka probleme.
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
  • Pëlqej
Reagimet: Zoe
sot pashe kte ... flet per clones

OIP.Asp_oI0wt93nu-xL4rcIiwHaEK


ky eshte prodhim i 78 , ka dhe versione tjera pershembull nje i vitit 93 , po ky eshte realizim me i mire mendoj.
 
  • Pëlqej
Reagimet: Exp
Kam filluar nje telenovela per Pablo Escobar
me ate rast mesoj dhe ca fjale spanjisht....
 
  • Uaaauuuu
Reagimet: Exp
:gr8:

Po ti :hmm:pa mbaruar këtë



fillove tjetrin?:oh:

Mbaro të parin se spanjishtja pret...
ke te drejt e kam be pak lemsh , por kam bere progres jam te season 9 te ajo e para dhe 3 seasons edhe e mbaroj , se e shoh ne nje website
kurse kte me escobarin e shoh nga netflix
 

Ja dhe disa tema interesante

Çuçuritje 2023
11,672
1,318
Çuçuritje 2022
5,404
271
Çuçuritje 2021
16,830
688
Çuçuritje 2020
6,719
303
Çuçuritje 2019
6,122
148
Back
Top