Shefi

Ushtar i lartë
Anëtarë stafi
Shark Tank. Në fakt nuk është film është një reality show me persona që kanë biznese
apo ide të cilat paraqiten përpara disa investitorëve të suksesshëm me shpresë të kenë bashkëpunim.
 
Fillova last season... el chapo
6ec5e4318aea3deb972ac1506968b357.jpg
 
une e shikova me shume per te , dmth e luan bukur plot emocione
tek filmi the mummy ka shkelqyer ky , po ka histori te trishte sepse nuk esht si shumica aktoreve te hollivudit , fallco e te shnderruar si plasteline nga ana fizike nga njeqind her deri sa behen te panjohur fare
ky esht origjinal , esht njeri i mire dhe ka kaluar depresion ne karriere sepse spershtatej dot me lojrat e ndyra te aktorizmit , duke qene i ndjeshem si ka ecur po ky roli e ka bere ta shprehi gjith kete ne menyre perfekte.
i guess everything happens for a reason
e pashë kështu nëpër të këtë film, jo vetëm se e përmende ti dhe mori oskar, por kishin kohë që po na çanin kokën se ky qe kryevepër
por që një aktor filmash komikë të marrë oskar, jo vetëm që është e rrallë por nuk ka bërë ndonjëherë vaki.
një fillim anët pozitive,
okej është në aspektin e aktrimit
e vetmja gjë pozitive nga ky film është se shkatërron krejt
body-positivititetin dhe tregon se obeziteti është problem i rëndë
jo vetëm fizik por edhe psikologjik
në këndveshtrimin tim është film i tmerrshëm dhe i shpifur
film me një homo obez i depresionuar që la gruan me fëmijën për anomalinë e tij
dhe vdiq nga grykësia, egoizmi dhe paaftësia për të kuptuar se ishte në rrugën e gabuar
me vetëdije të errësuar, nuk ishte në gjendje të kuptonte se ishte strumbullari i të gjithë të këqijave që i kishin ndodhur
sipas tij direkt apo indirekt fajin e kishin të tjetët, faj kishte goca që nuk që nuk e pranonte, gruaja që nuk qe e mirë
fajin e kishte fati i tij i keq, fajin e kishte shoqëria, fajin e kishte kisha apo Zoti vetë,
ai vetë qe viktima e pafajshme
ai që viktimë all right, por viktimë e grykësisë së tij dhe e anomalisë homoseksuale
(dhe meqënëse e përmenda fjalën anomali, sa për info, anomalos është fjalë me etimologji/orgjinë greke dhe ka kuptimin e personave si ai perves, kështu përdoret sot e kësaj dite "sexually perverted person" )
nuk është çudi që mori oskar
sepse dihet që hollivudi është pervers
anomal, antievropian, antifamilje dhe ateist
atij t'i jepej oskari për filmat e tij komikë më mirë
 
Rregullimi fundit:
  • Pëlqej
Reagimet: Zoe
e pashë kështu nëpër të këtë film, jo vetëm se e përmende ti dhe mori oskar, por kishin kohë që po na çanin kokën se ky qe kryevepër
por që një aktor filmash komikë të marrë oskar, jo vetëm që është e rrallë por nuk ka bërë ndonjëherë vaki.
një fillim anët pozitive,
okej është në aspektin e aktrimit
e vetmja gjë pozitive nga ky film është se shkatërron krejt
body-positivititetin dhe tregon se obeziteti është problem i rëndë
jo vetëm fizik por edhe psikologjik
në këndveshtrimin tim është film i tmerrshëm dhe i shpifur
film me një homo obez i depresionuar që la gruan me fëmijën për anomalinë e tij
dhe vdiq nga grykësia, egoizmi dhe paaftësia për të kuptuar se ishte në rrugën e gabuar
me vetëdije të errësuar, nuk ishte në gjendje të kuptonte se ishte strumbullari i të gjithë të këqijave që i kishin ndodhur
sipas tij direkt apo indirekt fajin e kishin të tjetët, faj kishte goca që nuk që nuk e pranonte, gruaja që nuk qe e mirë
fajin e kishte fati i tij i keq, fajin e kishte shoqëria, fajin e kishte kisha apo Zoti vetë,
ai vetë qe viktima e pafajshme
ai që viktimë all right, por viktimë e grykësisë së tij dhe e anomalisë homoseksuale
(dhe meqënëse e përmenda fjalën anomali, sa për info, anomalos është fjalë me etimologji/orgjinë greke dhe ka kuptimin e personave si ai perves, kështu përdoret sot e kësaj dite "sexually perverted person" )
nuk është çudi që mori oskar
sepse dihet që hollivudi është pervers
anomal, antievropian, antifamilje dhe ateist
atij t'i jepej oskari për filmat e tij komikë më mirë
problemi qe une shoh tek njerezit eshte nje limitim pertej asaj qe e quajne koshiente , pra pertej asaj qe mund te konceptojne
ai me ndihmen e duhur mund tja kish dale , po cila eshte ndihma e duhur? eshte pertej kesaj bote te limituar qe jetojme
prohibited lives zakonisht u ndodhin atyre qe kane aftesite me te jashtzakonshme etc etc pra duhet pare si film ne menyre multidimensionale jo vec me aspektet e thjeshta te mendjes se perditshme njerezore .
 
Meqë zure në gojë sudokun

pashë këtë film që jo vetëm oskar për filmin më të mirë por edhe nobel në letërsi meriton :sure:


i kam pare shumicen e ktyre filmave te viteve 90 jan gjeniale ne formen e tyre , humor i holle dhe i zgjuar te kenaqin vertete :)
 
E nisa njehere kte , tregon per nje ish boss droge spanjoll, bazuar ne histori reale domethene.

R.494f565bf2d55d3351dd0aa7742f24aa
 
mbreme .....rishikim .. the cell , e kam pa vite me pare mbi 20 vjet mbase.... por prap ne fund me preku....

i vetmi film ku me pelqen jenifer lopez se te tjeret si ka gje


Colm-Geoghegan_cell.jpg
 

Ja dhe disa tema interesante

Çuçuritje 2023
11,523
1,318
Çuçuritje 2022
5,332
271
Çuçuritje 2021
16,707
688
Çuçuritje 2020
6,627
303
Çuçuritje 2019
5,965
148

Kjo temë po shikohet nga (Gjithësej: 2, Anëtarë: 0, Vizitorë: 2)

Back
Top