Ngjarje botërore për vitin 2023

Si e kam referuar edhe në postimin e parë, në këtë temë le të postojmë për ngjarjet botërore që ndodhin gjatë vitit 2023.
Një ngjarje botërore mendoj se është tërmeti i madh me magnitudë 7.8 rihter në kufirin Turqi Siri. I pasuar me pas tërmet 7.5.
Mendoj se ky lajm kualifikohet për këtë temë pasi ka përfshirë dy shtete dhe mendohet se numri i viktimave është mbi 1 mijë persona.
 
:( rest in peace .
nuk kishte ndonje paralajmerim per kte ngjarje? nese jo pak e cuditshme
 
:( rest in peace .
nuk kishte ndonje paralajmerim per kte ngjarje? nese jo pak e cuditshme
Mjerisht për tërmetet nuk mund të jepet asnjë paralajmërim. Kam lexuar shumë dhe kam parë shumë dokumentarë. Me sa informacione di, institucionet kopetente mund të informohen vetëm 8 minuta para tërmetit. Është interesante por kjo është edhe koha që drita e diellit do të vij në tok.
 
Mjerisht për tërmetet nuk mund të jepet asnjë paralajmërim. Kam lexuar shumë dhe kam parë shumë dokumentarë. Me sa informacione di, institucionet kopetente mund të informohen vetëm 8 minuta para tërmetit. Është interesante por kjo është edhe koha që drita e diellit do të vij në tok.
Ky researcher e paska thene dicka qe para 3 diteve por sic ndodh gjithmone ne raste te tilla askush sja ve re deri sa ndodhin katastrofat.
 
  • Pëlqej
Reagimet: Exp
Ky researcher e paska thene dicka qe para 3 diteve por sic ndodh gjithmone ne raste te tilla askush sja ve re deri sa ndodhin katastrofat.
Nuk nuk i besoj zanonisht këto sepse akoma shkenca dhe teknologjia nuk e ka këtë mundësi por qënka i vërtetë ky parashikim, e ka thënë më datën 3 shkurt

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.


Megjithatë nëse një parashikim i tillë jepet nëse nuk gjendet dot të paktën data, nuk ka ndonjë vlerë...
 
  • Pëlqej
Reagimet: Zoe
po citoj kte nga artikulli
pra duket qarte qe ai esht i kesaj fushe nuk flet kot .

A Dutch researcher named Frank Hoogerbeets from the Solar System Geometry Survey (SSGEOS) issued a warning on Twitter three days ago that a massive earthquake will rock Turkey “sooner or later”
 
FoiH19BX0AA0YfT.jpeg
 
qarkulloi një informacion i pakonfirmuar se sherbimet e dipstejt mund të kishin ''varrosur'' thellë në tokë prej kohësh në lokacione të ndryshme
bomba bërthamore të cilat mund të detonoheshin me telekomandim dhe të jepnin idenë e një tërmeti
në këtë video këtu thuhet se kishin dëgjur një shpërthim të fortë përpara tërmetit

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 

Ja dhe disa tema interesante

Çuçuritje 2023
11,675
1,318
Çuçuritje 2022
5,404
271
Çuçuritje 2021
16,830
688
Çuçuritje 2020
6,719
303
Çuçuritje 2019
6,123
148
Back
Top