Bitkoin

O @Shefi për këtë ke dëgjuar gjë ti? yearn.finance
I paska vajtur vlera mbi rreth 80k€ mee datë 12 Maj. E kisha parë kur ishte diku tek 45k€ dhe më vonë rreth 31k€. Por kur e pashë sot ishte rritur përsëri.
Screenshot_2021-05-21-10-20-03-1.png

Ra për gjysmë kjo
 
pas këtij tuiti prit kur të ngrihet bitkoini
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
Shumë u fol që nga shtatori do binte bitkoin dhe do rritej përsëri, por nuk vumë re ndonjë ulje të madhe
vështirë të parashikosh tregjet, gjithsesi tani bitkoini shkoi mbi 60k, viti s'ka mbaruar ende dhe mund ta kapë 100k
madje shumë vetë nxorrën miliona me një tjetër monedhë shiba-inu siç qe dogecoin,
 
vështirë të parashikosh tregjet, gjithsesi tani bitkoini shkoi mbi 60k, viti s'ka mbaruar ende dhe mund ta kapë 100k
madje shumë vetë nxorrën miliona me një tjetër monedhë shiba-inu siç qe dogecoin,
Edhe unë jam i mendimit se me monedhat e reja mund të nxjerrësh ndonje kacidhe. Por puna është se Coinbase i futë shumë vonë monedhat e reja. Kur i fut ai është bërë deti kos thotë populli.
 
Bitcoin shënoi një rënie të lehtë ditën e Enjte pasi preku një rekord të ri nisur nga optimizmi i lançimit të ETF-së së parë në Amerikë.

lg.php

Kriptomonedha më e madhe në botë ra me 1.3% në 65,184 dollarë pasi arriti rekordin 67,016 dollarë ditën e Mërkure. Vlera më e lartë arritur ndonjëherë ishte muaji Prill me 64,895 dollarë.

Analistët besojnë se bitcoin do të arrijë 80 apo 90 mijë dollarë brenda këtij viti. Ether, kriptomonedha e dytë më e madhe u rrit në 1% në 4,203 dollarë.


Që nga shtatori bursa të shumta kanë vënë re rritje të fluksit dhe transaksioneve. Mesatarisht fluksi javor në bitcoin ishte 121.1 milionë dollarë nga 31.2 milionë dollarë një muaj më parë. /PCWorld Albanian
 
Ka ardhur momenti për të blerë bitkoin. Tani është 50% më pak 35k gjithashtu edhe etherium 2.5k
 
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
Interneti akuzon këta të tre për trazirën e madhe që është shkatuar në kriptomonedhat këto ditë.

World Economic Forum
Black Rock
Vanguard
 
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
Back
Top