Çfarë nuk shkon në këtë fotografi...

Exp

Kalorës
5.png
 
Ajo fotografia e parë qe e madhe dhe nuk e nxirrte iluzionin dhe aq. Këtu kuptohet më mirë.
Pra fotografia është bardhë e zi dhe vetëm vijat sipër saj kanë ngjyrë.
Ajo që shohim ne është se çfarë truri ynë "parashikon" sesi realiteti mund të jetë. Dhe duke parë që
ky kuadrat rrethohet me këtë ngjyrë "e ngjyros" dhe i bie shkurt dhe na thotë se është komplet me këtë ngjyrë...

Mua nuk më besohej në fillim se fotografia qe bardhë e zi, ndoshta ngaqë truni im i ndritur ka fantazi prandaj :cwl:
ngjyra blu, e verdhe dhe jeshile ma jepnin më shumë përshtypjen e kuqja jo dhe aq...
1028
 
Ajo fotografia e parë qe e madhe dhe nuk e nxirrte iluzionin dhe aq. Këtu kuptohet më mirë.
Pra fotografia është bardhë e zi dhe vetëm vijat sipër saj kanë ngjyrë.
Ajo që shohim ne është se çfarë truri ynë "parashikon" sesi realiteti mund të jetë. Dhe duke parë që
ky kuadrat rrethohet me këtë ngjyrë "e ngjyros" dhe i bie shkurt dhe na thotë se është komplet me këtë ngjyrë...

Mua nuk më besohej në fillim se fotografia qe bardhë e zi, ndoshta ngaqë truni im i ndritur ka fantazi prandaj :cwl:
ngjyra blu, e verdhe dhe jeshile ma jepnin më shumë përshtypjen e kuqja jo dhe aq...
View attachment 1028
Interesante, por si ta vërtetojmë?
 
Nëse këtu shikoni plazhin, ranën, qiellin, detin dhe dallgët e tij,
jeni me fantazi... Po a e gjeni dot se çfarë është në realitet kjo fotografi?

1033
 
Nëse këtu shikoni plazhin, ranën, qiellin, detin dhe dallgët e tij,
jeni me fantazi... Po a e gjeni dot se çfarë është në realitet kjo fotografi?

View attachment 1033
Nuk e paskeni gjetur këtë mo.
Ncncnc.
Është fotografia e derës së makinës, që është e ndryshkur dhe hija e saj në tokë.

Mirë kush e gjen këtë tjetrën.
Ku është leopardi
1115
 

Ja dhe disa tema interesante

Çuçuritje 2023
11,518
1,318
Çuçuritje 2022
5,330
271
Çuçuritje 2021
16,707
688
Çuçuritje 2020
6,626
303
Çuçuritje 2019
5,945
148

Kjo temë po shikohet nga (Gjithësej: 1, Anëtarë: 0, Vizitorë: 1)

Back
Top