Exp

Kalorës i Lartë
Pa dyshim që videoja është formati që të gjithë ne preferojmë të marrim informacion. Kjo është edhe arsyeja bazë pse jutubi është faqja më e vizituar pas gugllit. Kjo sepse jo vetëm që na pëlqen të na e tregojnë/ lexojnë informacionin por edhe të kemi një pamje vizuale të tij.
Për të gjithë ata krijues videosh është gjithmonë e domosdoshme të kenë një filmim (footage) qoftë edhe disa sekonta që një video të bëhet perfekte. Por kjo nuk është gjithnjë e lehtë. Të marrësh video sa andej këndej rrezikon të të bllokohet akoma edhe kanali në jutub.
Për të ata që merren profesionalisht me krijime videosh, ekziton një supersit me një databazë gjigante, e cila ofron video, audio dhe foto, kundrejt një pagese, 100, 200, dhe 350 dollarë në vit. Me 350 në vit nuk ke anjë limit dhe mund të shkarkosh çfarë të duash. Dhe për një kanal që ka të ardhura kjo nuk është një sasi e madhe pasi është lënda e parë e produktit.
Ka një larmi të madhe videosh akoma edhe video për shqipërinë albania, në djeninë time duhet të jetë faqja më e madhe e këtij lloji.
 
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
Interesante kjo faqe që solle, por nuk mendoj se është më e madhja. Më e madhja mendoj se është shutterstock.com edhe një sy që i hodha për shqipërinë pash që ka shumë video dhe foto nga shqipëria dhe për shqipërinë.
 
  • Pëlqej
Reagimet: Exp
Interesante kjo faqe që solle, por nuk mendoj se është më e madhja. Më e madhja mendoj se është shutterstock.com edhe një sy që i hodha për shqipërinë pash që ka shumë video dhe foto nga shqipëria dhe për shqipërinë.
Nuk e dija që shutterstock kishte edhe video, kisha kohë pa u futur. Po ke të drejtë kjo duhet të jetë më e madhja.
megjithatë varet nga çmimi
 
Nuk e dija që shutterstock kishte edhe video, kisha kohë pa u futur. Po ke të drejtë kjo duhet të jetë më e madhja.
megjithatë varet nga çmimi
Çmimin nuk e kam parë, e di që ka paketa të ndryshme, por nuk e kam testuar ndonjëherë. Atë që kam vërejtur është që ka një gamë të madhe videosh, foto dhe shumë materiale interesante për ata që merren me krijimin e videoklipeve.
 
  • Pëlqej
Reagimet: Exp

Kjo temë po shikohet nga (Gjithësej: 1, Anëtarë: 0, Vizitorë: 1)

Back
Top