Fitoni kriptomenedhën BAT

Exp

Kalorës i Lartë
Fitoni monedhën dixhitale BAT

Problemi kryesor me kriptomonedhat, kryesisht bitkoin, është se është e vështirë të investosh në të pasi çmimi është me mijëra dollarë.
Mënyra të tjera janë të paguahesh në bitkoin.

Nejse le të flasim për monedhën BAT (Basic Attention Token = Monedha Bazë e Vëmendjes)
Kjo monedhë është krijuar nga Brendan Eich
Autori i Javascript dhe Netscape.
Bashkëautoi i Mozillës dhe Firefox.
Tani është krijuesi i shfletuesit Brave që jo vetëm është një nga shletuesit më të mirë dhe të shpëton nga
reklamat, dhe megabajt nëse lundroni nga celulari, por edhe më i shpejtë se ju fitoni kohë ngaqë skriptet e rënda e reklamave bllokohen.
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.


Nëse doni të fitoni monedha BAT ju mund të aktivizoni reklamat e këtij ekosistemi.
Pra tani nëpërmjet platformës të shfletuesit BRAVE janë implementuar reklamime dixhitale të bazuar në blockchain prej ku do fitoni monedhën dixhitale BAT.
Herë pasi herë (deri 5 reklama në orë lejohen) juve iu vjen një njoftim për një reklamë, nëse doni e klikoni dhe prej kësaj fitoni diçka.
Mos prisni të pasuroheni por ky sistem pritet të jetë i sukseshëm dhe monedha BAT të kushtojë shumë në të ardhmen, sot një monedhë BAT kushton 0.18$

fillimisht shkarkoni shfletuesin këtu i cili është shumë i lehtë si për kompjuter edhe për celular

kjo është pasqyra e disa muajve edhe pse nuk e kam përdorur shumë këtë shfletues.

monedha-dixhitale.jpg


që të tërhiqen këto ju nevojitet një llogari Uphold prej ku mund t'i shistni apo transferoni ku të doni.
Nësë një monedhë BAT në të ardhmen kushton psh 10$ këto 47 BAT do mund të shiten për 470$
që nuk është fare keq
llogari-uphold.jpg
 
Back
Top