Ku dëshironi të shkoni me pushime

Unë zakonisht ëndrrat që t'i realizoj i planifikoj dhe pastaj caaaak i bëj :cool:
Une çdo gje qe planifikoj deri ne damarin e fundit shkatrrohet. Mire qe paske kaq shume fat! Epo jeta eshte e padrejte! 😜
 
Duhet gjetur shkaku i kësaj:bhow:


Por ke të drejtë
Në jetë duhet fat:rofl:
Jeta është e padrejtë:sweating:
Nuk planifikoj asgje. Si te vije te urdheroje! :p
E konsideron veten me fat o @Exp
 
  • Uaaauuuu
Reagimet: Exp
E konsideron veten me fat o @Exp
Fati është një nga gjërat më interesante në jetë. Nuk mund ta vërtetosh ekzistencën e tij, por as nuk mund ta mohosh dot. Është diçka e pashpjegueshme ndonjëherë "mistike". dhe nuk mund të hash inat me të.

● Dikush kishte thënë se sa më shumë përpiqej dhe punonte "aq më me fat bëhej".

● Dikur kisha dëgjuar një shprehje interesante (When you're ready, get ready)
Kur të jesh i përgatitur bëhu gati.
Pra shpesh herë "jemi pa fat" sepse kur na vjen fati në derë nuk jemi gati ta kapim....

● Romakët kishin një shprehje të bukur
Audaces fortuna iuvat.
Fati ndihmon guximtarët.
Dmth që duhet patur guxim dhe fati duhet kërkuar.
(Shpehje të tjera latinisht gjen këtu)


● Për mua fati ka të bëjë edhe me mirënjohjen, nëse je mirënjohës në jetë për privilegjin që ekziston në këtë botë, për bekimet dhe të mirat (edhe problemet) që ke dhe mundësinë që të jepet të rifillosh në ditën e nesërme. Sepse 20% është çfarē ndodh dhe 80% sesi reagon. Shumica e njerëzve vuajmë më shumē në mendjen tonë sesa në realitet.

I rashë pak gjatë por PO besoj se jam me fat.
 
Fati është një nga gjërat më interesante në jetë. Nuk mund ta vërtetosh ekzistencën e tij, por as nuk mund ta mohosh dot. Është diçka e pashpjegueshme ndonjëherë "mistike". dhe nuk mund të hash inat me të.

● Dikush kishte thënë se sa më shumë përpiqej dhe punonte "aq më me fat bëhej".

● Dikur kisha dëgjuar një shprehje interesante (When you're ready, get ready)
Kur të jesh i përgatitur bëhu gati.
Pra shpesh herë "jemi pa fat" sepse kur na vjen fati në derë nuk jemi gati ta kapim....

● Romakët kishin një shprehje të bukur

Dmth që duhet patur guxim dhe fati duhet kërkuar.
(Shpehje të tjera latinisht gjen këtu)


● Për mua fati ka të bëjë edhe me mirënjohjen, nëse je mirënjohës në jetë për privilegjin që ekziston në këtë botë, për bekimet dhe të mirat (edhe problemet) që ke dhe mundësinë që të jepet të rifillosh në ditën e nesërme. Sepse 20% është çfarē ndodh dhe 80% sesi reagon. Shumica e njerëzve vuajmë më shumē në mendjen tonë sesa në realitet.

I rashë pak gjatë por PO besoj se jam me fat.
Gezohem qe je me fat dhe uroj qe cdo here te te buzeqesh por ai fati i mire! :)
Une u dashka shume pune me veten time lere qe skam fat por as guxim as asgje!
Cdo here kur vje fati te dera me gjen ne gjume ! 😞
 
  • Pëlqej
Reagimet: Exp
Back
Top