Kërkoj ndihmë Martesa me shtetase greke

ARDIII

Ushtar fillestar
Pershendetje...problemi im eshte ky kam bere martese me nje shtetase greke ketu ne shqiperi tani problemi eshte se me thone se duhet ta regjistroj martesen ne greqi ....por nuk kam me dite te mbetura ne zonen Schengen a mundem prane ambasades te marr ndonje vize te vecante ose afatgjate ....dhe si mundem te veproj te kem te drejten te hyj ne shtetin grek?
 
Pershendetje...problemi im eshte ky kam bere martese me nje shtetase greke ketu ne shqiperi tani problemi eshte se me thone se duhet ta regjistroj martesen ne greqi ....por nuk kam me dite te mbetura ne zonen Schengen a mundem prane ambasades te marr ndonje vize te vecante ose afatgjate ....dhe si mundem te veproj te kem te drejten te hyj ne shtetin grek?
Në rastin tënd duhet të vini bashkë me bashkëshorten në ambasadën greke në Tiranë dhe të bëni celibrimin e martesës. Kuptohet që e mira do ishte të ishit në greqi, por për faktin që ju i keni plotësuar ditët për në shengen nuk mund të dilni nga shqiperia pa një vizë të posaçme. Për sa i përket dokumenteve që do ju duhen për martesë me një shtetase greke nuk e di, por edhe nëse do e dija përsëri ata do ju lënë takim të dytë. Kështu që është më mirë të interesoheni në ambasadën greke në Tiranë.
 
  • Pëlqej
Reagimet: Exp

Kjo temë po shikohet nga (Gjithësej: 1, Anëtarë: 0, Vizitorë: 1)

Back
Top