Njohja e diplomes ne itali

Anxhi

Ushtar fillestar
Pershendetje ! Jam anxhela kam mbaruar universitetin per infermieri ne shqiperi e jetoj ne itali prej 3 vitesh , kerkova njohjen e diplomes te ministria e shendetesis por pergjigja qe me dhan eshte qe nuk me njifen te gjitha oret qe kam ber edhe nuk me njoften diplomen . Kam nevoj per info nese dikush nga ju ka ber te njejten procedura, cfar mund te bej per te punuar si infermiere ne itali .
Faleminderit
 
Pershendetje ! Jam anxhela kam mbaruar universitetin per infermieri ne shqiperi e jetoj ne itali prej 3 vitesh , kerkova njohjen e diplomes te ministria e shendetesis por pergjigja qe me dhan eshte qe nuk me njifen te gjitha oret qe kam ber edhe nuk me njoften diplomen . Kam nevoj per info nese dikush nga ju ka ber te njejten procedura, cfar mund te bej per te punuar si infermiere ne itali .
Faleminderit
Ky është një problem. Mjerisht universitetet shqiptare kanë një nam të keq në vendet e tjera. Marrja e diplomës me parà madje edhe pa qenë i pranishëm është bërë skandal. Madje edhe për mbylljen e Universutetit Kristal një shtetas italian më duket se u bë shkak. Ose të paktën ishte nga të parët që u hetua dhe doli se kishte marrë diplomën pa qenë fare në shqipëri. Nejse...
Ti paske goxha vite në itali. Unë do të sugjeroja të ndjekësh ndonjë shkollë profesionale për infermieri në itali.
 

Kjo temë po shikohet nga (Gjithësej: 1, Anëtarë: 0, Vizitorë: 1)

Back
Top