Twitter paska filluar Monetization

Dr. Luka

Ushtar i lartë
Anëtarë stafi
Kisha kohë pa përdorur Twitter dhe sot u futa t'i hidhja një sy se çfarë bëhej. Vura re që ofron shërbimin Monetization. Për ata që se dinë ky është një shërbim që personat që kanë llogari në Twitter mund të nxjerrin para nga Twitter.
Dhe me sa pashë nuk kishte shumë kushte. Duhet të jesh mbi 18 vjeç, të kesh mbi 1 mijë ndjekës dhe një kusht tjetër që nuk e kuptova mirë, këtë besoj se do të na e sqarojë @Shefi më mirë.
 
Kisha kohë pa përdorur Twitter dhe sot u futa t'i hidhja një sy se çfarë bëhej. Vura re që ofron shërbimin Monetization. Për ata që se dinë ky është një shërbim që personat që kanë llogari në Twitter mund të nxjerrin para nga Twitter.
Dhe me sa pashë nuk kishte shumë kushte. Duhet të jesh mbi 18 vjeç, të kesh mbi 1 mijë ndjekës dhe një kusht tjetër që nuk e kuptova mirë, këtë besoj se do të na e sqarojë @Shefi më mirë.
Nuk di gjë për monetizim. Nuk besoj se e ke fjalën për atë tip që e ka tek tuitet apo jo?
 
Nuk di gjë për monetizim. Nuk besoj se e ke fjalën për atë tip që e ka tek tuitet apo jo?
Nuk e di se për kë e ke fjalën. Por unë po them për opsionin si në foto.
 

Attachments

  • EDF3C4AE-0EB4-4BF6-8770-3E779767A89D.jpeg
    EDF3C4AE-0EB4-4BF6-8770-3E779767A89D.jpeg
    245.3 KB · Shikuar: 51
  • C9DC5442-04B8-4F94-B709-009D51A9629B.jpeg
    C9DC5442-04B8-4F94-B709-009D51A9629B.jpeg
    686.2 KB · Shikuar: 68
Nuk e di se për kë e ke fjalën. Por unë po them për opsionin si në foto.
une e kisha për këtë.
tip.jpg

megjithatë le të themi atë që është, mund të shajmë tërë ditën tuiterin/fb/yt
për politikat e tyre jo të mira, nëse i përdor ashtu siç duhet mund të nxjerrësh diçka...

në këtë moment që flasim nëse krahasojmë fejsbukun me tuiterin
fejsbuku e ka bërë biznes dhe nuk mund të fitosh gjë pa shpenzuar para
ndërse tuiteri ende të jep mundësinë, (nëse je i aftë) të fitosh falas një numër të madh
ndjekësish të cilët mund të konvertohen në shitje dhe klientë.
kjo gjë tani në fejsbuk është e pamundur pa shpenzuar sasi të mëdha parash.
 

Kjo temë po shikohet nga (Gjithësej: 1, Anëtarë: 0, Vizitorë: 1)

Back
Top