29 Nëntori - Përkujtimorja e pushtimit të Shqipërisë nga komunistët.

Exp

Kalorës i Lartë
29 Nëntori është dita që prej dekadash festohet çlirimi i Shqipërisë nga gjermanët. Po a e keni pyetur veten ç'punë kishin gjermanët me ne, dhe pse filloi lufta e dytë botërore? Gjermanët kishin ardhur të na mbronin nga komunistët! Lufta e dytë botërore, ishte jo vetëm vazhdimi i Luftës së parë botërore, por shkaku ishte genocidi i minoritetit gjerman në Poloni, i drejtuar nga qeveria e majtë polake, me bekimin e Britanisë e Francës , pasi ato donin të gjenin një shkak për të shkatërruar Gjermaninë. (Kur themi Britania & Franca kuptohet bëhet fjalë për klikat që kishin ndikim në këto shtete pasi pas luftës së dytë botërore, perandoria britanike edhe ajo frënge u shkatërruan gjithashtu.)


Pra ajo që njihet tani si Globalizmi nuk është gjë tjetër veçse komunizmi! Gjermanët kur panë fatin tragjik të popullit rus kur u pushtua nga bolshevikët dhe masakrat e tyre, kupruan se Komintern (Komunizmi Internacional) kishte si qëllim pushtimin e Evropës dhe më pas të të gjithë botës. Gjë që u realizua pas Luftës së Dytë Botërore, gjysma e Evropës ra në kthetrat e komunistëve, Amerika Latine, Kina dhe shumë shtete afrikane. Pra Hitleri deri diku shpëtoi pjesën tjetër të Evropës, mos harroni këtu revolocionin e Spanjës i cili nuk ishte asgjë tjetër veçse një revolucion komunist i cili u shtyp me ndihmën e italianëve dhe gjermanëve.


Gjithsesi pasi edhe amerikanët u futën në luftë të mashtruar nga dip stejt, për gjermanët ishte e pamundur të dilnin fitimtarë nga kjo mesele. Gjenerali i madh amerikan Xhorxh Paton pasi mbaroi lufta kishte thënë "We've defeated the wrong enemy" - Mundëm armikun e gabuar. Pasi armiku në fakt ishte komunizmi.

Meqë ra llafi gjenerali nuk kthehet i gjallë në Amerikë por e asgjesojnë pasi kishin frikë se iu nxirrte të palarat.

Shqipëria ra në duart e komunistëve të cilët e shkatërruan dhe robëtuan popullin tonë.
Krimet e komunizmit në Shqipëri janë pafund edhe nuk duhet të harron kurrë aq më tepër tani që komunizmi global (globalizmi, socializmi, marksizmi = sinonime të njërat tjetrës) është më i rrezikshëm se kurrë, pra në aspektin filozofik Zoti e bëri njeriun të lirë dhe Satanai do ta robëtojë atë në komunizëm.

Shqipopedia disa muaj më parë publikoi listën e personave të dënuar nga regjimi komunist https://wiki.shqipopedia.org/portali-krimet-e-komunizmit
deri tani kjo dabazë ka mbi 17 mijë persona, 6 vëllime dhe priten edhe 2 vëllime të tjera nga institucioni që merret me këtë punë (një falënderim për këtë e merr @Dr. Luka që nga ndihmoi për këtë projekt) Nëse njihni ndonjë person mund ta kërkoni këtu, kini parasysh se është në fillim mbiemri dhe pastaj emri.

Pra si shumë mashtrime dhe manipulime që historia shqiptare ka shkruar për historinë tonë ashtu ka shkruar edhe për historinë e Luftës së Dytë botërore në përgjithësi. Kur komunistët shqiptarë nuk janë të besueshëm, pse duhet të besojmë komunistët e huaj dhe aleatët e tyre.

Shqipëria nuk ka ç'ti gëzohet 29 Nëntorit ajo ditë ishte dita e fillimit të shkatërrimit tonë, pasoja të cilat i shohim edhe sot. Ato që perandoria otomane nuk i shkatërroi dot për 500 vjet i shkatërroi komunizmi për 50 vjet. Tani që po them këtë, më kujtohet një shpehje që kishte thënë një gjermane e kur edhi për herë të parë në Shqipëri, e cila kur e kishin pyetur për përshtypjet e para për shqiptarët tha si njerëzit ishin të vrarë, të vrarë shpirtërisht dhe moralisht dhe ishin të pashpresë. Gjë e cila ende përcillet nga brezi në brez. Sot përkujtojmë krimet e regjimit komunist.
 

Kjo temë po shikohet nga (Gjithësej: 1, Anëtarë: 0, Vizitorë: 1)

Back
Top