Anët pozitive të bitkoinit

Shefi

Ushtar i lartë
Anëtarë stafi
Anët pozitive të bitkoinit
Nuk do flasim gjithnjë negativisht pasi ç'është e vërteta bitkoin ka vlerë dhe shumë madje. Dhe ndoshta pse ndonjëherë e qortojmë është fakti që nuk e kapëm në kohë:dead: dhe tani kushton shumë që ta blesh, ndërsa që ta prodhosh, harroje atë muhabet më mirë:no:...
Megjithatë e vetmja kritikë objektive ndaj saj e kemi pasur pasi nuk është një monedhë stabël por luhatet dhe ndjeshmëria e saj është shumë e madhe. Ka ndjeshmëri ndaj lajmeve politike, ndjeshmëri ndaj tregut, ndjeshmëri ndaj luftës kundra saj etj.
Dhe megjithatë po reziston! Po reziston edhe shumë njerëz vazhdojnë të fitojnë para. Nuk do themi ato që tashmë dihen, se ata që filluan të parët, apo kur blenë 1 bitkoin me më pak se 10$. Dua të flasim pse po reziston dhe pse ja vlen të keni.

1. Bitkoin është një monedhë që ja vlen pasi është një monedhë e pakapshme, kudo që vete e ke me vete dhe nuk do t'ia dish për dogana apo ndalime të ndryshme.
2. Përveç kësaj është anonime kur bën një blerje online apo një transfertë.
3. Nuk ke kufizime sesa do shpenzosh, ose më mirë tavani është mjaft lartë. (uroj që të kemi probleme të tilla :cwl: )
4. Shpesh herë gjenden oferta më të mira nëse paguani me bitkoin apo etherium.
bt.jpg



Po shikoja në një sajt të fuqishëm për mënyrat e pagesave që kishte, shikoni në fund bitkoin i cili kryesonte

1.jpg


2.jpg


3.jpg


4i.jpg


5.jpg
 
Back
Top