• Kjo faqe përdor cookies. Duke vazhduar të përdorim këtë faqe, ju jeni duke rënë dakord me përdorimin tonë të cookies. LEXO ME SHUME

Cfare eshte Deep Web

Uriel

Freelance Developer Uriel
#1
Kam pershtypjen se ne kete forum ka expert ne kete fushe, na tregoni ndonje gje :nerdy:


1.jpg
 

Exp

Administrator
#2
po nuk eshte ndonje gje e madhe. behet shume zhurme per asgje.

Pergjigjia e shkurter eshte, cilado faqe (jo sajt) por faqe ose postim, qe nuk indeksohet apo nuk mund te lexohet nga motorret e kerkimit (google, bing etj) eshte apo mund te konsiderohet deep web.

psh nese nje webmaster do, nuk e indekson sajtin te motorret e kerkimit ky sajt eshte pjese e deep web
akoma edhe nje postim i cili eshte i fshehur, me pasword apo vetem per anetaret psh http://shqipopedia.org/c , eshte deep web
nese per te pare materjalet e nje sajti duhet te jesh i loguar, ato faqe jane deep web.
llogaria jote e emailit, llogaria e bankes, te dhenat ne spital jane te dhena personale qe nuk mund te kene akses motorret e kerkimit.
jane mbi 1 miliarde adresa aktive ne gmail. por sa indeksime ka aty site:gmail.com vetem 175cope sepse adresat jane personale dhe nuk indeksohen edhe kjo pra eshte deep web
akoma dhe nje blog ne blogger/blogspot po ta besh privat dhe me abonim qe ta lexosh eshte pjese e dark web- it

deep web nuk eshte ndonje vend i vecante apo vecuar ne internet nuk eshte i fshehur dhe nuk ka lidhje me kriminalitetin
pra darkweb eshte cdo qe nuk eshte e indeksuar nga motorret e kerkimit apo nuk je i autorizuar te kesh akses

tani sesa e madhe eshte deep web askush nuk e di sepse nuk ka menyre per ta ditur, dhe cdo shifer eshte spekulative

ndersa dark web eshte tjeter muhabet

DeepWeb.png
 

Shefi

Administrator
#3
o @Poshnjari po pate kohe shiko pak kete platformen per monetizimin e videove, se ma kishte rekomanduar nje shtese ketu dhe mu duk interesante vi.ai
 

Uriel

Freelance Developer Uriel
#5
U futa ne nje grup ne what's up deep web ku postonin video nga me te cmenduar qe nga pedofilia e femijeve deri tek vdekjet me te cmendura qe kane ndodhur, nuk mund te rrija sepse po cmendesha te rrija edhe pak :shivering::tmi:

Si mund ti lejojne keto gjera?
 

Exp

Administrator
#6
Çmenduri gjen kudo. Varet si dëshiron dikush ta fillojë ditën. Jeta është si google çfarë t'i kërkosh të jep. Kërko psh imazhe për aksidente dhe gjëra të këtij lloji të të iki truri.
 

Uriel

Freelance Developer Uriel
#7
Imazhe nje moment eshte po te shohesh video me femije te vegjel te bejne sex kalon degjenerimin moral e njerezor..
 

Exp

Administrator
#8
Nuk ka ndyshuar gjë. Në botë ndodhin gjëra nga më të çmendurat. Ajo që ka ndyshuar është se dikush bën një video apo fotografi.
Kot nuk e kanë thënë. Çtë kërkosh do gjesh.
Fundja këta tipa bëhen shënjestra nga interpoli etj, i japin prova policisë për arrestimin e tyre.