Tema pyetjeve ...

me te bukuren ne jeten time :)

u beni dhurata prinderve , shoqerise etc ?
 
gjithnjë, sende janë

sa kefe pini në ditë?
 
Një kafe!

Po Ti ?
Mirmengjes
 
  • Pëlqej
Reagimet: Exp
vetëm 2
rrallë herë 3 kur e do puna :yawn:

Sa orë flini?
Gjesi!
 
Nga ana e gjumit skam ndonje orar ndodh min 3 h dhe max 7 h .. !

Pyetje:
E vizituat kete vit vendlindjen per ato qe jetojne jasht dhe te tjeret ku preferoni te beni pushimet?
 
Nga ana e gjumit skam ndonje orar ndodh min 3 h dhe max 7 h .. !

Pyetje:
E vizituat kete vit vendlindjen per ato qe jetojne jasht dhe te tjeret ku preferoni te beni pushimet?
Po e vizitova, por vetëm pushime nuk besoj se quhen ato në Shqipëri.
Cili qytet shqiptar ju pëlqen më shumë?
 
Po! Eshte mrekulli me vete!

Po Ty te pelqen mali?
 
  • Love
Reagimet: Exp
Me pelqejne urat lidhese mes njerezve!

Preferon te ndertosh 'ura' apo 'mure' mes njerezve?
Patjetër që më pëlqejnë prandaj e bëra pyetjen, urat janë një nga gjërat më të bukura në arkitekturë, plot elegancë.
Na lejojnë dhe mundësojnë të kalojmë nga një anë në anën tjetër pa e rrezikuar jetën.
Por edhe nga ana simbolike kanë shumë kuptim.
5c49667900f09d8e36_bridge 1.jpg

Që t'i përgjigjem pyetjes, nevojiten që të dyja si urat edhe muret, urat janë mjete lidhëse komunikimi e bashkëpunimi.
Muret janë mjete mbrojtëse kundra të ligave, pa mure nuk ka shtëpi, qytet dhe shtet.

Pa urë nuk mund të kesh mënyrë zhvilllimi dhe mbijetese. Megjithatë duhet të kesh kontrollin e urave pasi nuk duhet
të lejosh të hyjë e të dalë kush të dojë. Urat kanë rëndësi strategjike, prandaj edhe në luftra bëhen shumë sakrifica se kush
i kontrollon ato, dhe shpesh herë si në luftë por edhe në jetë tonë.

Një shembull është kjo kështjella këtu e cila është e mbrojtur me mure, me porta, me ujin që e rrethon
dhe ura e cila është në kontrollin e saj dhe shpesh herë urë që ndihet dhe ulet
main-qimg-25db21405096a8239de50b1e31c5ba08-lq.jpg



Ndonjëherë në rast ekstrem
urat duhet të hidhen në erë sepse nuk mund ta lejosh armikun të hyjë dhe të shkatërrojë.
(Të gjitha këto janë njësoj si për urat fizike dhe për urat mes njerëzve)
 
Patjetër që më pëlqejnë prandaj e bëra pyetjen, urat janë një nga gjërat më të bukura në arkitekturë, plot elegancë.
Na lejojnë dhe mundësojnë të kalojmë nga një anë në anën tjetër pa e rrezikuar jetën.
Por edhe nga ana simbolike kanë shumë kuptim.
View attachment 2406
Që t'i përgjigjem pyetjes, nevojiten që të dyja si urat edhe muret, urat janë mjete lidhëse komunikimi e bashkëpunimi.
Muret janë mjete mbrojtëse kundra të ligave, pa mure nuk ka shtëpi, qytet dhe shtet.

Pa urë nuk mund të kesh mënyrë zhvilllimi dhe mbijetese. Megjithatë duhet të kesh kontrollin e urave pasi nuk duhet
të lejosh të hyjë e të dalë kush të dojë. Urat kanë rëndësi strategjike, prandaj edhe në luftra bëhen shumë sakrifica se kush
i kontrollon ato, dhe shpesh herë si në luftë por edhe në jetë tonë.

Një shembull është kjo kështjella këtu e cila është e mbrojtur me mure, me porta, me ujin që e rrethon
dhe ura e cila është në kontrollin e saj dhe shpesh herë urë që ndihet dhe ulet
View attachment 2407


Ndonjëherë në rast ekstrem
urat duhet të hidhen në erë sepse nuk mund ta lejosh armikun të hyjë dhe të shkatërrojë.
(Të gjitha këto janë njësoj si për urat fizike dhe për urat mes njerëzve)
Ese e bëre. Pyetja ku është?!
 
  • Haha
Reagimet: Exp

Ja dhe disa tema interesante

Çuçuritje 2023
12,604
1,318
Çuçuritje 2022
5,820
267
Çuçuritje 2021
17,775
688
Çuçuritje 2020
7,122
303
Çuçuritje 2019
6,769
148
Back
Top