The summer is crazy - beach vocabulary

Julius

Ushtar me eksperiencë
Vera po afron, njerezit po vishen me zhapone, bikini dhe dekolte.

Ndersa Shefua stoik, eshte duke punu per te pasuru gjuhen shqipe...

Per tia lehtesu sadopak barren dhe per tia bere me te kendshme punen, kam vendosur ta sfidoj me disa terma te nxehte dhe verore si me poshte.

Psh, si do e perktheje shefo "bikini bridge"?
 
Vera po afron, njerezit po vishen me zhapone, bikini dhe dekolte.

Ndersa Shefua stoik, eshte duke punu per te pasuru gjuhen shqipe...

Per tia lehtesu sadopak barren dhe per tia bere me te kendshme punen, kam vendosur ta sfidoj me disa terma te nxehte dhe verore si me poshte.

Psh, si do e perktheje shefo "bikini bridge"?
Nuk e dija se ishe i interesu në terminologjinë e garderobës femnore.
Shumë terma ose do i marrim kallëp ose do bëjmë shqipërim, me përshtatje dhe përkthime.
Ndërsa përsa i përket përkthimit, mund të thuhet thjesht "ura e bikinit.
 
Ndersa Shefua stoik, eshte duke punu per te pasuru gjuhen shqipe...
Po se bëmë ne, atëherë kush?
Kemi edhe pipëlla që na vijnë me na ndihmu. Projekti i radhës po ecën punët mirë ka për të qenë fjalori shqip. Është ai standarti i viteve 80, por do ketë dhe shumë gjëra shtesë.
 
Nje term tjeter i nxehte dhe gjeometrik per Shefon

toblerone tunnel, shefo thigh-gap-woman-bikini-1527777581.jpg
 
Ama kështu argëtohesh dhe harxhon kohën ti. Rri dhe na mëson terma e zhargonë të momentit për gardarobën dhe trupin e femrës. Them të momentit sepse me siguri që kanë me dhjetëra sinonime plus që shumica e pipëllave nuk të kupton për se e ke fjalën, capisc?
Ore, po ke kohë, forcë dhe energji dhe do të merresh me përkthime çoç mund të gjejmë për ty...
Ta paçim borxh tani mësuam edhe çfarë është toblerone tunnel, sepse kjo na mungonte. Që të mos vdisni injorantë ju dhe nëse nuk keni ç'të bëni toblerone tunnel i thënkërkëshin hapësirës trekëndëshe midis këmbëve të gruas, frymëzim ky nga çokollata tomblerone.
1622520633775.png

Tani më thuaj si iu thonë atyre që fitojnë 10k në muaj online...
 
Ti Shefo do kesh degjuar per... gender pay gap?

But do you know what a thigh gap is? thighgap2.jpg

Easy...
Jane ata qe nuk fitojne 20k.
 

Ja dhe disa tema interesante

Kjo temë po shikohet nga (Gjithësej: 1, Anëtarë: 0, Vizitorë: 1)

Back
Top