Truth Social rrjeti më i ri social

Ç'ne @Shefi nuk e paska marrë vesh akoma se Trampi e paska hapur kompaninë e rrjetit social vetë? Për amerikën fillon nga funksionin versionin beta në nëntor. Kurse për europën nuk dim gjë akoma. Kompani e ke emrin Truth Social https://apps.apple.com/us/app/truth-social/id1586018825
Trampi në shumicën e politikave që premtoi se do bënte dështoi, dhe si rrjedhojë nuk pres shumë. Kur ishte president kishte mundësinë ose t'i penalizonte kompanitë, ose ta shfuqizonte ligjin që i mbron ose të shkonte në një platformë tjetër si psh. Gab apo slug dhe po ta bëntë këtë tuiteri do kishte pësuar një katastrofë të madhe... Por ai nuk e bëri këtë madje akoma dhe sot kërkon me gjykata të lejohet të rikthehet tek tuiteri.

Gjithsesi kjo që do të bëjë mund të bëhet një platformë kryesore ku mund të strehohen të gjithë të dëbuarit apo të pakënaqurit por kurrsesi nuk ka për të qënë e lirë por do ketë dhe atje rregulla strikte nga frika se mos etiketohen platformë e gjuhës së urrejtjes (term globalist që përdoret për të mbyllur gojën dhe që është kundra lirisë së fjalës)
Ka shumë gjasa që në zgjedhjet e tjera presidenciale të fitojë dhe nëse ndodh kjo atëherë e gjitha është një lojë dhe i bie që dhe vetë Trampi të jetë pjesë e tyre direkt apo indirekt dhe hiqet sikur po i lufton. Gjithsesi koha do ta tregojë.
 
Mësova se edhe në Shqipëri hapet tashmë. Nuk e di metodën e regjistrimit në Shqipëri, por jam kurioz te di sa shqiptarë e përdorin përafërsisht.
 
  • Haha
Reagimet: Exp
Mësova se edhe në Shqipëri hapet tashmë. Nuk e di metodën e regjistrimit në Shqipëri, por jam kurioz te di sa shqiptarë e përdorin përafërsisht.
Po kush e përdor atë këtu mo. Tuiterin dhe se përdorin ngeli ky. Shqiptarët kanë fejsbuk, instagram, tiktok.
Kaq!
 

Kjo temë po shikohet nga (Gjithësej: 1, Anëtarë: 0, Vizitorë: 1)

Back
Top