Kërkoj ndihmë Video nga piktori Bob Ross

Dr. Luka

Ushtar i lartë
Anëtarë stafi


Nëse e keni të dëgjuar Bob Ross është një piktor ne famë botërore. Videot e ti me mësime për pikturë janë të dubluara apo përkthyera në shumë gjuhë të botës. Nuk jam i informuar nëse videot e tij janë të përkthyera apo dubluar në shqip, por ajo që dua është nëse dikush mund të ndihmojë me për të gjetur videot tij.
Kuptohet që nëse mund të jenë në shqip aq më mirë, por nëse nuk janë në shqip të jenë të dubluara në italisht.
 
Në shqip nuk ka. Në italisht vështirë të gjenden. Po do në anglisht pastaj, kur të duash...
 
E di që ka video të dubluara edhe në greqisht, por mua më duhen të dubluara në italisht. Nuk mendoj që ta kenë dubluar greket dhe italianët të jenë më prapa.
Nuk është puna se nuk janë, por vështirësia për t'i gjetur. Pasi ky piktori këtë emision e ka të paktën 25 sezone, plus që është nga vitet 80 dhe 90. Dhe të gjesh dikë që ti ketë akoma online të disponueshme për shkarkim nuk është dhe aq e lehtë...
 
Nuk është puna se nuk janë, por vështirësia për t'i gjetur. Pasi ky piktori këtë emision e ka të paktën 25 sezone, plus që është nga vitet 80 dhe 90. Dhe të gjesh dikë që ti ketë akoma online të disponueshme për shkarkim nuk është dhe aq e lehtë...
Nuk më ka lidhur puna më gjuhën italiane dhe për këtë nuk di pothuajse asnjë faqe italiane. Dhe aq më pakë ndonjë faqe që i është dedikuar pikturës. Por mendova se mos ndonjë rastësisht di ose ka ndeshur ndonjë faqe italiane.
 
Nuk më ka lidhur puna më gjuhën italiane dhe për këtë nuk di pothuajse asnjë faqe italiane. Dhe aq më pakë ndonjë faqe që i është dedikuar pikturës. Por mendova se mos ndonjë rastësisht di ose ka ndeshur ndonjë faqe italiane.
Prandaj thashë dhe unë çne ti me italishten. Nuk e di nëse grekët e kanë këtë emision të dubluar pasi mund ta kenë edhe të përkthyer. Ndërsa italianët dublojnë ç'të gjejnë përpara. Vitin e kaluar faqja më e madhe italiane për torrente u mbyll pasi e kishte të pamundur të qëndronte online. Megjithatë e kishin lançuar databazën, dhe një sy që i hodha unë nuk e kishin këtë program televiziv. Tani ngelet të shohim nga platforma dhe ambjente të tjera që kam kam kohë që nuk i kam frekuentuar....
 
Në italisht ende nuk janë gjetur por dolën në greqisht të dubluara i ke këtu në youtube
në italisht mund të vendosësh versionin anglisht dhe me përkthimin automatik italian, është dhe kjo një metodë kur nuk ke zgjidhje
bobi.jpg
 

Kjo temë po shikohet nga (Gjithësej: 1, Anëtarë: 0, Vizitorë: 1)

Back
Top