Grimca historie

Exp

Kalorës
Më 29 nëntor 1923 në Gjermani inflacioni vajti aq lartë saqë një bukë shitej 1 miliardë marka.
miliardë.jpg
 
shumë rast i mirë është ky që solle ti. Në filmin kryevepër të bërë nga rusët më 1953 roli i Skënderbeut luhet
mjeshtërisht nga aktori Armen Akaki Khorava, dhe nuk ka askush problem me këtë sepse ai ka tipare shumë të ngjashme.
ideja bazë kur bëhen filma të tillë është që aktori të ngjajë sa më shumë me personazin real
por kur të bardhën e bën të zezë nuk ka pikë serioziteti, sepse who cares right?
epo fusim edhe ndonjë xhuxhmaxhuxh që të përfshihen të gjithë
View attachment 2189
Ideja eshte qe njerezit mos shohin vec idealen ne pamje , sepse ajo nuk ekzsiton , shifi si vuajne celebrities vetem qe te duken mire , nderkohe qe njerezit normal sjane ashtu
un mund te kem qene e bukur ne rini po tani pershembull nuk jam ashtu , e cdo te thote kjo qe duhet te jem ideale? nahhh , ashtu si jemi ashtu duhet te dalim dhe ne media.
 
Ideja eshte qe njerezit mos shohin vec idealen ne pamje , sepse ajo nuk ekzsiton , shifi si vuajne celebrities vetem qe te duken mire , nderkohe qe njerezit normal sjane ashtu
un mund te kem qene e bukur ne rini po tani pershembull nuk jam ashtu , e cdo te thote kjo qe duhet te jem ideale? nahhh , ashtu si jemi ashtu duhet te dalim dhe ne media.
ky është interpretimi yt, i cili edhe pse është i drejtë NUK ka lidhje me qëllimit e atyre që po bëjnë këtë film.
këto janë gjëra të ndryshme.
ajo që thua ti, është pjesë e jetës, urtësi, kunda vanitetit, kundra narcizimit, për realitetin e kohës etj
ata që po bëjnë filmin kanë qëllime të tjera dashakeqe, shtëmbërimin e historisë dhe janë antievropianë
 
ata që po bëjnë filmin kanë qëllime të tjera dashakeqe, shtëmbërimin e historisë dhe janë antievropianë
Mbase ,,.. po kush e di 100% te verteten e kohes gjithsesi , e verteta eshte relative
Nuk e di ca ndikimi do kete kjo te brezat e ardhshem por ka nje arsye pse ka rraca te ndryshme , sepse kemi nje mix dhe te jetojm bashke te gjithe pa nderhyre te nj-tj esht menyra me e mire dhe me me respekt per te gjithe.
 
Edhe me këtë jam mëse dakord.
Gjithsesi, për sa i përket diskutimit edhe unë jam kundra. Në rastin në fjalë bëhet fjalë për një film biografi dhe 99% e atyre që e shikojnë e marrin për bazë, diçka të vërtet se ashtu ka ndodhur.
Pikërisht ashtu është njerëzit i marrin filmat si të vërtetë pradaj dhe ata që duan të ndryshojnë të vërtetën i bëjnë filmat siç iu intereson sepse e dinë mirë impaktin
 
Nëse ndonjë ditë nefliksi bën filmin Skënderbeu dhe aktori që e luan është mongolezo-turk nuk besoj se do keni kundërshtim apo jo. Çdo komb, etni, gjuhë ka dashur shekuj dhe mijëvjeçarë të formohet. Shumë njerëz nuk e venë re po kēto janë metodat graduale sesi globalistët po i shkatërrojnë të gjitha. Të gjithë jemi njerëz por Nuk jemi njësoj, secili ka tiparet dhe karakteristikat e tija. Diversiteti i vërtetë ështē ruajtja e veçorive dhe jo krijimi i një gjuhe të përbashkët, mbrojtja e çdo race dhe jo miksimi i të gjitha racave në një të vetme. Zoti i krijoi kombet dhe gjuhët dhe është bukur t'i kemi të gjitha ato.




Meqë ra llafi këto komente dolën nga konteksi pasi e Vërteta ështē ajo që për të cilën duhet të këmbëngulim dhe jo për gjërat që na bëjnë të ndihemi më mirë. Unë të njëjtin reagim negativ do kisha nëse Kleopatra do ishte portretizuar si finlandeze bjonde me sy blu sepse as ajo nuk është e vërtetë.
😝
shikoni sa qesharake do ishin këto nëse do i bënte netfliksi
View attachment 2188
Diçka interesante që gjeta pa Kleopatrës
IMG_3055.jpeg
 
globalitët që kontrollojnë shumicën e mediave botërore pasi vite më parë blenë edhe BBC-në
sistematikisht vazhdojnë propagandën e tyre antievropiane
një rast është ideja absurde se britanikët dhe evropianët kanë qënë afrikanë
dhe indokrinimi fillon që në moshat e reja që evropianët ta pranojnë më lehtë shpopullimin dhe gjenocidin që
por bëhet gradualisht në të gjitha shtetetet perëndimore.


më poshtë keni një analizë për këtë mashtrime
 

Kjo temë po shikohet nga (Gjithësej: 1, Anëtarë: 0, Vizitorë: 1)

Back
Top