Inteligjenca Artificiale - ChatGPT etj

Exp

Kalorës
ChatGPT, kjo teknologji të shumë e rrezikshme, sepse do merret për bazë dhe nuk ka as për t'u diskutuar saktësia apo integriteti, ka për të zëvendësuar kërkimet në internet dhe do merret me propagandimin dhe manipulimin e fakteve sipas qëllimeve të atyte që e kontrollojnë.

 
unë akoma nuk e kuptojë të mirën e kësaj teknologjie. Asnjëherë nuk më kanë pëlqyer përgjigjet automatike.
Me sa kam lexuar më duket se është një shqiptare në bordin drejtues.
 
  • Pëlqej
Reagimet: Zoe
Jo se nuk e dinim por rezultoka se këto AI qënkan gënjeshtarë të sofisfikuar dhe mund të gënjejnë qëllimisht

 
Jo se nuk e dinim por rezultoka se këto AI qënkan gënjeshtarë të sofisfikuar dhe mund të gënjejnë qëllimisht

Kush eshte "awake" arrin te shohi pertej iluzionit
ka shume njerez qe pelqejn te genjehen ne kte menyre dhe kjo eshte arsyeja qe keto gjera lejohen.
 
unë akoma nuk e kuptojë të mirën e kësaj teknologjie. Asnjëherë nuk më kanë pëlqyer përgjigjet automatike.
Me sa kam lexuar më duket se është një shqiptare në bordin drejtues.
nuk besoj se e ke kuptuar se çfarë është tamam kjo teknologji.
këtu nuk bëhet fjalë për ca përgjigje automatike që mund të të japë vetë guglli në snipet në rezultatet e kërkimit.

kjo është teknologji e jashtëzakonshme, shumë e fuqishme dhe e paimagjinueshme mënyrat e përdorimit e zbatimit të saj.
imagjino robotin më të sofistikuar dhe kjo është 100fish më i avancuar se ai.
kjo teknologji ka shumë të mira dhe avantazhe por problemi qëndron tek programuesit dhe tek qëllimet që kanë ata.
që në fillim u kuptua që inteligjenca artificiale ka kokën e saj dhe nuk i dihet se ku do arrijë

fatkeqësisht ata që e kanë lançuar janë të ndikuar nga politikat e ekstremizmit të majtë me ide radikale të ndyra
krysisht me diskriminim të hapur kundra popujve me orgjinë evropiane dhe kundra jetesës tradicionale. [
më vonë mund të sjell disa raste flagrante për këtë


e vetmje zgjidhje të patur një super-robot inteligjent në dobi të njerëzimit është të jetë i krijuar me kod të hapur
dhe kjo do jetë e vetmja garaci që kjo teknologji do jetë e besueshme me integritet dhe pa e paanëshme
dhe nëse diçka mund të shkojë keq të paktën nuk do të jetë foul play
por që të jetë kjo me kod të hapur është diçka që është shumë e vështirë të ndodhë
 
  • Pëlqej
Reagimet: Zoe
Po ky Tucker Carlson kush është mo që e paska kaq inat ChatGPT?
Tucker Carson është një nga të paktë gazetarë në SHBA-ja që ka intergritet dhe që ka guxim të flasë të vërtetat.
Me mesa shoh qënka më negativi :cwl: sepse ka emisionin më të ndjekur

Ja psh këtu flet kundra luftës, duke bërë pyetjen e thjeshtë pse dhe a është kjo luftë e mirë për amerikën
 
Tucker Carson është një nga të paktë gazetarë në SHBA-ja që ka intergritet dhe që ka guxim të flasë të vërtetat.
Me mesa shoh qënka më negativi :cwl: sepse ka emisionin më të ndjekur

Ja psh këtu flet kundra luftës, duke bërë pyetjen e thjeshtë pse dhe a është kjo luftë e mirë për amerikën

Prandaj më bëri pershtypje edhe mua, se ka vlerësimin më negativ. Por besoj se është bërë ndonjë ngatërresë në algoritëm. Do kenë ndërruar plusin me minusin 😂😂😂
 
O @Dr. Luka mesa di unë ti je i vetmi kandidat për kështjellar këtu, por me këtë ritëm ke goxha punë përpara.
meqë ra llafi e shton edhe odysee tek lista e sajteve që të integrohet videoja direkt...
 

Kjo temë po shikohet nga (Gjithësej: 2, Anëtarë: 0, Vizitorë: 2)

Back
Top