LUFTA

Exp

Kalorës i Lartë
Lufta ka filluar, urojmë që kjo të mos jetë vazhdimi i Luftës së Parë dhe Luftës së dytë Botërore edhe pse ka gjasa që të jetë fillimi i së tretës.
Shumë shtete që direkt apo indirekt mbështesin axhendën globaliste në vend të që jenë neutralë në këtë konflikt mbështesin hapur Ukraninën.
Kjo është lista e zezë e Rusisë për shtetet që kanë sanksione dhe Rusia gjithashtu do ketë sanksone ndaj tyre. Aty është edhe Shqipëria e qeverisë së Hedvinit, globalistët kur kapin timonin qeverisës kapin rob një popull të tërë, njëlloj është edhe Ukraina, Greqia etj.
IMG_20220308_173216_636.jpg
 
Filmi dihet, sulm me armë kimike si preteks, njëlloj si në Irak, Siri, etj.
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
Në luftë vitima e parë është e vërteta, dhe që nga fillimi i këtij konflikti veç mashtrime dhe disinformacion po qarkullon që nga dita e parë. Çfarëdolloj informacioni që qarkullon në mediat tradicionale 99% e tyre është fake manipulim dhe mashtrim. Madje lufta e informacionit po kontrollohet dhe manipulohet më së miri edhe në internet. Kur të gjitha palët majtas dhe djathtas lartë e poshtë shpifin dhe demonizojnë për një shtet dhe një popull të tërë ka shumë mundësi që diçka nuk shkon dhe ata që bërtasin së shumti të jenë fajtorët.
Më tërhoqi fjala demonizojnë dhe te them te drejte pas çdo fuqie botërore fshihet nje ose më shume demonë prandaj kemi dhe këte situatë.
Sa për të vërtetën vështire ta dallosh në mes të luftes , koha do ta tregojë. Populli eshte dele dhe manipulohet kollaj nga drejtuesit e aq më kollaj nga demonët përkates.
 
Nëse Zelenski e ka seriozisht dhe pranon se Ukraina nuk ka për të hyrë në NATO
ky është një zhvillim pozitiv dhe Rusia e realizoi një nga objektivat e saj kryesorë
dhe mund të sjellë gradualisht zgjidhjen e konfliktit
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
Më tërhoqi fjala demonizojnë dhe te them te drejte pas çdo fuqie botërore fshihet nje ose më shume demonë prandaj kemi dhe këte situatë.
Sa për të vërtetën vështire ta dallosh në mes të luftes , koha do ta tregojë. Populli eshte dele dhe manipulohet kollaj nga drejtuesit e aq më kollaj nga demonët përkates.
Është fjala e duhur prandaj dhe u përdor. Nuk kanë kaluar as 8 vjet kur u bë luftë në Ukrainë dhe rrëzuan qeverinë (''nga miqtë që të duan të mirën'') për të instaluar një qeveri të tyren me axhendën e tyre politike. Asgjë nuk ka ndryshuar tani po ndodh e kundërta e asaj që ndodhi atëherë por përderisa ndërhyrja është haptazi nga jashtë rusët konsiderohen pushtues sepse kanë axhendë tjetër.
Ndonjëherë njerëzit manipulohen sepse duan të manipulohen, mbi 99% të lajmeve që kanë dalë nga lufta kanë qenë mashtrime, shtrëmbërime faktesh, fake news. Që nga heronjtë e ishullit, apo piloti fantazmë, bombardimi i spitalit, shkatërrimi i memorialit të holokaustit etj etj. Sa gënjeshtra duhet të hajë robi të kuptojë se është viktimë e propagandës.
Interesante është edhe bojkoti në masë i kompanive të cilat po demonizojnë çdo gjë ruse, duke hequr produktet e tyre
Diçka që është me të vërtetë qesharake është edhe Muzeu i Mustardës në SHBA e hoqi nga ekspozita mustardën ruse, sepse është armike.

mustarda.jpg

Surratdefteri nga ana tjetër lejon nxitjen e dhunës kundra rusëve, edhe pse është kundra rregullores së tyre
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
Lufta në Ukrainë ka mbaruar, madje kishte mbaruar pa filluar ende.
Çfarëdolloj ndihme apo armatimi që dërgojnë në Ukrainë, ka për të shtuar më kot vuajten e popullit dhe numrin e viktimave....
 
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

edhe ufot janë me Ukrainën :cwl:
 
Hijenat mediatike nxisin dhe shtyjnë për një luftë masive.
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.


Ku ishin gjithë këta trima 8 vite më parë kur u bë grusht shteti në Ukrainë dhe u vranë me dhjetëra mijëra ukrainas,
dhe tani Ukraina kontrollohet krejt nga globalistët. Të gjithë këta përhapin fake news dhe maniçilimet e radhës.
[Nuk e rekomandoj ta bëni një gjë të tillë por po të shikoni filmime nga Ukraina gjatë 2014-ës, që mund të gjenden në bitchute apo me torrent
keni për t'u shokuar, por të gjitha këto imazhe apo realiteti i asaj lufte u çensurua duke u fshehur pasi ishte në dobi të atyre që bëjnë ligjin. Kjo që po bëhet tani është pjesa e dytë, vazhdimi i asaj që filloi atëherë. Urojmë të mos ketë kohë shtesë apo pjesë të tretë...]
 
Rregullimi fundit:
:cwl: Koha e absurdit mund të ketë një fillim por jo fund
Zelenski, presidenti i Ukrainës, i cili e shtyu Ukrainën në një luftë duke provokuar Rusinë, mund të jetë kandidat për çmimin Nobel të Paqes.
Nëse do qe aq i zgjuar ai mund të bënte bllofin që ditën e parë duke thënë se Ukraina nuk futet në Nato dhe pastaj i ngecte Kërrin në dorë Putinit.


Ka shumë mundësi që ta marrë njëlloj si Obama i cili e mori vetëm sepse bëri një fjalim, paçka se më pas u bërë gjitha ato luftra në firmosura me penën e tij.
 
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.


Ku ishin gjithë këta trima 8 vite më parë kur u bë grusht shteti në Ukrainë dhe u vranë me dhjetëra mijëra ukrainas,
dhe tani Ukraina kontrollohet krejt nga globalistët. Të gjithë këta përhapin fake news dhe maniçilimet e radhës.
[Nuk e rekomandoj ta bëni një gjë të tillë por po të shikoni filmime nga Ukraina gjatë 2014-ës, që mund të gjenden në bitchute apo me torrent
keni për t'u shokuar, por të gjitha këto imazhe apo realiteti i asaj lufte u çensurua duke u fshehur pasi ishte në dobi të atyre që bëjnë ligjin. Kjo që po bëhet tani është pjesa e dytë, vazhdimi i asaj që filloi atëherë. Urojmë të mos ketë kohë shtesë apo pjesë të tretë...]

Filmi i parë që u lejuan amerikanët të xhirojnë në Rusinë e Bashkimit Sovjetik ishte më 1988 Danko (Red Heat)
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.


Por 34 vite më vonë Arnoldi i rikthehet popullit rus dhe gjithë botës me këtë "film" propagandistik të ulët
Sepse edhe ai ka se ku jep llogari.
 
Pentagoni thotë se nuk do deklarohet zonë mosfluturimi në Ukrainë. (Paçka se Zelinski ka kohë që kërkon këtë) Ky është një lajm shumë i mirë pasi diçka e tillë do rezultonte në Luftën e III Botërore.

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 

Ja dhe disa tema interesante

Çuçuritje 2023
11,634
1,318
Çuçuritje 2022
5,401
271
Çuçuritje 2021
16,818
688
Çuçuritje 2020
6,708
303
Çuçuritje 2019
6,060
148
Back
Top