LUFTA

Exp

Kalorës
Lufta ka filluar, urojmë që kjo të mos jetë vazhdimi i Luftës së Parë dhe Luftës së dytë Botërore edhe pse ka gjasa që të jetë fillimi i së tretës.
Shumë shtete që direkt apo indirekt mbështesin axhendën globaliste në vend të që jenë neutralë në këtë konflikt mbështesin hapur Ukraninën.
Kjo është lista e zezë e Rusisë për shtetet që kanë sanksione dhe Rusia gjithashtu do ketë sanksone ndaj tyre. Aty është edhe Shqipëria e qeverisë së Hedvinit, globalistët kur kapin timonin qeverisës kapin rob një popull të tërë, njëlloj është edhe Ukraina, Greqia etj.
IMG_20220308_173216_636.jpg
 
Në luftë vitima e parë është e vërteta, dhe që nga fillimi i këtij konflikti veç mashtrime dhe disinformacion po qarkullon që nga dita e parë. Çfarëdolloj informacioni që qarkullon në mediat tradicionale 99% e tyre është fake manipulim dhe mashtrim. Madje lufta e informacionit po kontrollohet dhe manipulohet më së miri edhe në internet. Kur të gjitha palët majtas dhe djathtas lartë e poshtë shpifin dhe demonizojnë për një shtet dhe një popull të tërë ka shumë mundësi që diçka nuk shkon dhe ata që bërtasin së shumti të jenë fajtorët.
 
Do thoni ju pse jemi edhe ne tek kjo listë. Nuk do shumë të kuptohet, sepse si tek ne që kemi si kryetar një "artist" sorrak, "artist" sorrak e kanë edhe ata të Ukrainës, njëllëj si ne qeveri i instaluar nga qoftëlargu, dhe siç e dini mirë korbat e sorrës nuk i nxjerrin sytë njëri-tjetrit.
 
Rusia ndalon eksportin e lëndëve të para dhe produkteve deri në 31 dhjetor. Sanksionet më shumë kanë për t'i rënë në kurriz Perëndimit sesa Rusisë. Afatshkutër Rusia do dëmtohet, dhe Amerika del e fituar, Evropa dhe veçanërisht Evropa Lindore ka për t'u këputur në mes ekonomikisht, ndërsa Ukraina do shkojë në vitin Zero nëse nuk e hedhin poshtë sa më shpejt Zeleshin dhe të bëjnë një pakt me Rusinë. Afatgjatë (nëse lufta nuk përshkallëzohet me SHBA, Turqi dhe NATO) Rusia ka për të fituar ekonomikisht.

 
Mosimportimi i Naftës nga Rusia dhe rritjet e çmimit të benzinës ndoshta do ndihmojë që opinioni publik i SHBA-së të jetë kundra sanksioneve dhe kundra një lufte SHBA-Rusi. (Megjithatë çfarë ka për t'u bërë, ka për t'u bërë)

 
Këta laboratorë paskan qenë edhe në Gjeorgji. Shikoni datën e videos... 2018




Këto mund të jenë armë biologjike, vetë Nuland e pranoi.
Më shumë prova për justifikimin e kësaj fushate ushtarake sesa për atë të Irakut.


 
Janë mbi 25 laboratorë biokimikë (si ai i Vuhanit) në Ukrainë, kuptohet të financuara nga Dipstejt
 

Ja dhe disa tema interesante

Çuçuritje 2023
11,512
1,318
Çuçuritje 2022
5,326
271
Çuçuritje 2021
16,698
688
Çuçuritje 2020
6,624
303
Çuçuritje 2019
5,942
148

Kjo temë po shikohet nga (Gjithësej: 1, Anëtarë: 0, Vizitorë: 1)

Back
Top