etailers në shqip

Dr. Luka

Ushtar i lartë
Anëtarë stafi
Po merrem me një përkthim nga Anglishtja në Shqip dhe kam ngecur në fjalën etailers. Si mund të përkthejmë etailers në shqip?
Fjalia është diçka e tillë: për të qenë më si sigurt në blerje, duhet të shikoni të njohurit si etailers.
 
Po merrem me një përkthim nga Anglishtja në Shqip dhe kam ngecur në fjalën etailers. Si mund të përkthejmë etailers në shqip?
Fjalia është diçka e tillë: për të qenë më si sigurt në blerje, duhet të shikoni të njohurit si etailers.
Mos e ke llafin për retailers.
Retailers quhen shitësit me pakicë, supermarketet apo qendrat tregtare.
 
Epo qënka diçka e re kjo. Si gjithnjë ti na sjell risi. Është koncept i ri për shtiblerjet. Sepse vitet e fundit konsumatori shkon në dyqan shikon produktin e prek me dorë dhe pastaj bën kërkime për ekperiencat e blerësve të tjerë, më pas vendos nëse do e blejë apo jo dhe e blen tek shitësi që ka çmimin më të lirë.
Etailer bën që ti ta shikosh në dyqan, të gjesh komente për produktin, të krahasosh çmimin të vendosësh për blerjen aty për aty
 
Në shqip cila fjalë përshtatet?
Tani më thua ti të krijoj një fjalë të re për një fjalë që do një paragraf të shpjegohet...
Duhet thënë eTailer për momentin dhe të jetë link tek një postim tek wiki ku të shpjegojë çfarë është :angel:

Dhe postimi t'i japë backlink kësaj temës te forumi. Besoj se je i pari që po përpiqesh të.përkthesh këtë fjalë në shqip.
 
pse i var turinjtë, kjo nuk do të thotë se më vonë nuk kemi për të bërë ndonjë përshtatje.
 

Ja dhe disa tema interesante

Kjo temë po shikohet nga (Gjithësej: 1, Anëtarë: 0, Vizitorë: 1)

Back
Top